Dzisiaj jest środa, 30 września 2020 r., 274 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fotografia z zasobów Mazowieckiego Szlaku Tradycji

„Dziedzictwo drewnianej architektury Mazowsza” to hasło pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”. Konkurs organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego ma na celu zwrócenie uwagi na piękno, bogactwo i różnorodność tradycyjnej architektury Mazowsza. Prace można wysyłać do 15 października.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2020 17:00, odsłon: 132)
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - na zdjęciu radny powiatu kozienickiego Tomasz Trela oraz poseł Konrad Frysztak zbierający podpisy pod petycją

Plan wojewody mazowieckiego dotyczący przeniesienia karetki ze Świerży Górnych do Magnuszewa oraz przekwalifikowania zespołu specjalistycznego ratownictwa medycznego w Kozienicach na zespół podstawowy spotkał się z dużą dezaprobatą części lokalnego środowiska politycznego, a także mieszkańców. W Kozienicach ruszyła właśnie zbiórka podpisów pod petycją w sprawie dodatkowych karetek dla powiatu kozienickiego. Inicjatorami tejże zbiórki są poseł Konrad Frysztak oraz radny powiatu kozienickiego Tomasz Trela, którzy chcą zwiększyć liczbę karetek w powiecie, nie likwidując przy tym zespołu specjalistycznego, który stacjonuje obecnie przy kozienickim szpitalu.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, Top, dodano: 30-09-2020 12:06, odsłon: 625, 2 komentarze)
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka

Wysmakowany balans między jazzem i muzyką pop zaserwował nam dziś niezwykły duet Bolewski i Tubis. W sobotę, 26 września w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego odbył się pierwszy, po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa, koncert z udziałem publiczności zorganizowany przez gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, Kultura, CKA, dodano: 30-09-2020 11:15, odsłon: 103)
Fot. Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice

Serdecznie zapraszamy młodzież i osoby dorosłe do udziału w mobilnej grze miejskiej "Oni byli pierwsi" o Grupie Legionów Polskich w Kozienicach.  Premiera gry odbędzie się 10 października na skwerze miejskim na Placu 15-tego  Stycznia, start o godzinie 14. Na zwycięzców czekają nagrody! Następnie, na godzinę 16 zaplanowano otwarcie wystawy ,,Oni byli pierwsi – Grupa Legionów Polskich płk. Z. Zielińkiego w Kozienicach i podczas walk o obronę Państwa Polskiego w 1920 r.” Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski i starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung.

 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, Top, dodano: 30-09-2020 09:59, odsłon: 283)

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronawirusa w powiecie kozienickim.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2020 08:50, odsłon: 415)
Fot. ilustracja/pixabay.com

12-latka, uczennica jednej z kozienickich szkół popełniła samobójstwo. W sprawę włączyła się prokuratura, która ustala przyczyny tragedii. O tej sprawie jako pierwsza poinformowała Gazeta Wyborcza.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 29-09-2020 22:03, odsłon: 13330)


(kategoria: English College, dodano: 29-09-2020 19:54)
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka

"Muzyka drogi” to tytuł koncertu, który odbył w się w sobotę, 19 września, w Janikowie. W pięknej scenerii, na brzegu stawu i tuż przed zachodem słońca, wystąpiła Joanna i przyjaciele. Koncert to część inicjatywy „Muzyczne Kozienice”, której pomysłodawcami są członkowie Stowarzyszenia „Przystanek Inicjatywa”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, Kultura, CKA, dodano: 29-09-2020 16:13, odsłon: 399)
Fot. Wojtyła. Śledztwo - oficjalny zwiastun PL

Przedstawiamy kalendarz projekcji kina Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu na dni 2 - 8 października. Pojawią się także spotkanai w ramach Sztuki na Ekranie oraz Dyskusyjnego Klubu Filmowego.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, MCSN, dodano: 29-09-2020 13:44, odsłon: 139)
Fot. Transmisja YouTube - Powiat Kozienicki

W ramach planu działania systemu państwowego ratownictwa medycznego dla województwa mazowieckiego, wojewoda Konstanty Radziwił chce zmienić usytuowanie karetek pogotowia w powiecie kozienickim. Mianowicie, karetka specjalistyczna z lekarzem stacjonująca przy Szpitalu Powiatowym w Kozienicach miałaby zostać zlikwidowana na rzecz zespołu podstawowego. Do tego, stacjonujący aktualnie w Świerżach Górnych zespół ratownictwa miałby zostać przeniesiony do Magnuszewa. Co na to radni powiatowi?

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 29-09-2020 10:16, odsłon: 501)
Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook