Dzisiaj jest środa, 18 lipca 2018 r., 199 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Jak poszła matura kozienickim uczniom?
Dodał: MariuszBasaj, 30-06-2017 11:42, odsłon: 5628

W piątek maturzyści z całego kraju poznali wyniki tegorocznych egzaminów. W skali kraju egzamin oblała co piąta osoba. Podobnie było na Mazowszu. Kozieniccy uczniowie mogą mieć powody do dumy, bo wypadli znacznie powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Sprawdzamy, jak im poszło.

I LO

 

Jak podaje wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego Anna Liwocha, do egzaminu podeszło 79 absolwentów szkoły. 75 z nich zdało wszystkie egzaminy, 3 osoby czeka poprawka w sierpniu, bo nie poradziły sobie z matematyką. 1 osoba oblała dwa egzaminy i nie będzie mogła pisać poprawek. Zdawalność wyniosła 94,9%

 

ZS nr 1

 

W Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach maturę pisało 216 uczniów: 109 licealistów i 107 absolwentów techników. W przypadku liceów egzamin zdało 104 uczniów, a 5 czeka egzamin poprawkowy z matematyki. Nie ma zatem nikogo, kto oblał co najmniej 2 egzaminy. Zdawalność to aż 95,4%!

 

Nieco gorzej poszło uczniom techników, ale warto mieć na uwadze, że oni oprócz matur zdają także kwalifikacje zawodowe, mają też znacznie więcej przedmiotów w toku nauczania. W sumie na 107 zdających zdało 83 z nich. W sierpniu do poprawek podejdzie 20 osób, niestety 4 uczniów nie będzie miało prawa do poprawki.

 

- Jestem zadowolony z tegorocznych wyników matur. Rezultaty są lepsze niż w zeszłym roku. Myślę, że po sierpniowych poprawkach będzie 100% zdawalności wśród licealistów. Technicy też powinni się poprawić i jestem przekonany, że nasze technikum utrzyma wysoką, drugą pozycję w regionie, tuż po radomskim "Elektryku" - mówi dyrektor szkoły Ryszard Zając.

 

ZSP

 

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku egzamin pisało 26 osób: 8 w LO, 12 w technikum leśnym i 6 w technikum drzewnym.

 

Zdał 1 licealista, a 5 będzie miało poprawki (3 z matematyki, 2 z angielskiego). Egzaminy zaliczyło 4 uczniów technikum leśnego, poprawki czeka 5 z nich (4 z matematyki i 1 z angielskiego), a w przypadku technikum drzewnego zdała 1 osoba i 3 czeka na poprawkę z języka angielskiego. Co najmniej dwóch egzaminów nie zaliczyło w sumie 7 osób. Na tak małych grupach zdawalność trudno brać za miarodajny czynnik, w liceum wyniosła 12,5%, a w technikach 27,8%.

 

Na tle kraju i województwa

 

Obie kozienickie szkoły mogą mieć powody do zadowolenia. Średnia zdawalność liceów w kraju i na Mazowszu wyniosła kolejno 84,4% i 85%, podczas gdy w Kozienicach oscylowała wokół 95%. Jeśli chodzi o technika, to te wskaźniki wyniosły 67,9% i 68%, a w ZS nr 1- 77,6%!

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora / A©Arpass
We wtorek 17 lipca w sali konferencyjne urzędu miejskiego w Kozienicach odbyła się narada sołtysów...
Fot. KDK
Jak co miesiąc Kozienicki Dom Kultury zaprosił najmłodszych mieszkańców miasta i okolic na spotkan...
Fot. KPP Kozienice
Dziś w nocy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach prowadzili akcję poszukiwawczą za ...
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
11 lipca w budynku Komendy Powiatowej PSP w Kozienicach odbyło się ostatnie już posiedzenie Społecznego K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook