Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 r., 347 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Uczniowie ZS nr 1 walczyli na zawodach matematycznych we Włoszech
Dodał: MariuszBasaj, 12-06-2017 08:55, odsłon: 2871
fot. ZS nr 1
fot. ZS nr 1

W dniach 30 maja - 3 czerwca sześcioro uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich pod opieką Anny Gollasch oraz Pawła Boryczki uczestniczyło w międzynarodowych zawodach Erasmus+ Maths Together, warsztatach i wycieczkach w okolicach Cittadelli w regionie Wenecji Euganejskiej. 

Organizatorzy międzynarodowego spotkania przygotowali trening matematyczny 30 maja oraz właściwe zawody matematyczne 1 czerwca. Oprócz tego odbyły się warsztaty, m.in. dotyczący tworzonego e-booka, warsztat "Polar Sciences", warsztat przygotowujący do prezentacji rozwiązań zadań z zawodów oraz prezentacja rozwiązań z zawodów. Wielką niespodzianką dla zagranicznych gości był uroczysty koncert muzyki klasycznej dla uczestników międzynarodowego spotkania projektowego, który się odbył w przepięknym 200-letnim "Teatro Sociale". W koncercie udział wzięli również licznie przybyli mieszkańcy okolic Cittadelli.

 

Przed rozpoczęciem koncertu głos zabrał koordynator projektu prof. Stelvio Andreatta, który przypomniał ideę projektu, działania oraz swoje refleksje oraz przedstawił zaproszonym gościom z Cittadelli nauczycieli i szkoły realizujące projekt. Piękne słowa na temat europejskiej współpracy padły też z ust dyrygenta orkiestry. Program spotkania projektowego był bardzo bogaty. Nie zabrakło w nim czasu na zwiedzanie średniowiecznych murów miejskich Cittadelli, galerii malarstwa w Wenecji oraz górską wycieczkę do Dolomitów- Tre Cime di Lavaredo (2990 m n.p.m.).

 

- Wszyscy uczniowie mieszkali u swych włoskich kolegów. Dzięki temu mieli możliwość poznania Włoch z innej perspektywy. Mogli doskonalić znajomość języków obcych, ale nawiązać trwałe przyjaźnie. Uczniowie przekonali się o wielkiej gościnności włoskich rodzin oraz poznali wiele specjałów wspaniałej włoskiej kuchni - mówi wicedyrektor szkoły Paweł Boryczka.

 

Projekt Erasmus+ „Maths Together” jest realizowany od 1 września 2014 i jego realizacja zakończy się 31 sierpnia 2017. Spotkanie w Cittadelli było 6. międzynarodowym spotkaniem projektowym. Poprzednie odbyły się w Kozienicach, w Heanor w Wielkiej Brytanii, Fürstenfeldbruck k. Monachium, w Budapeszcie oraz w Lens we Francji. Projekt Erasmus+ Maths Together został sfinansowany ze środków Komsji Europejskiej. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie mato.zslp.edu.pl


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 17:25 na drodze powiatowej w miejscowości Wybor&oacut...
Fot. A©Arpass
We wszystkich sądach w regionie radomskim trwa kryzys związany z nieobecnością dużej liczby pracownik&oac...
Fot. Kamil Zapora
Dzisiaj w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbył się XVIII Przegląd...
Kadr z filmu
W tym tygodniu na ekranie Kina KDK zobaczymy trzy nowe filmy. Na najmłodszych widzów czeka spotkan...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook