Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020 r., 148 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
SamOnline
Dworzec kolejowy w Kozienicach? Być może już niedługo zatrąbi pierwszy pociąg osobowy
Dodał: DL, 19-09-2019 20:40, odsłon: 6202
fot. ilustracja/pixabay.com
fot. ilustracja/pixabay.com

Burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski dzisiejszym wpisem na popularnym portalu społecznościowym rozpalił oczekiwania mieszkańców. Wpis dotyczył spotkania w siedzibie głównej Polskich Kolei Państwowych w Warszawie. Czy to oznacza, że pierwsi pasażerowie już wkrótce usłyszą w naszym mieście trąbienie nadjeżdżającego pociągu osobowego? 

Informacja podana przez burmistrza wywołała fale pytań. Prawdziwi podróżnicy z pewnością już zastanawiają się, w którym miejscu powstanie dworzec kolejowy, a także jakie pociągi będą zatrzymywać się na stacji w Kozienicach. Jednakże, czy ktoś usłyszy nadjeżdżający pociąg, skoro Ministerstwo Infrastruktury swoim zeszłorocznym rozporządzeniem zakazuje maszynistom trąbienia przed każdym przejazdem.

 

Jak podkreśla w swoim wpisie burmistrz Piotr Kozłowski, tuż po objęciu urzędu wystosował do odpowiednich organów pismo, które wskazywałoby na palącą potrzebę powstania w Kozienicach linii kolejowej.  - Kiedy objąłem urząd burmistrza wystosowałem do PKP PLK S.A. pismo, w którym wskazuje na zasadność powstania w Kozienicach linii kolejowej i dworca dla obsługi pasażerów – czytamy we wpisie.

 


Burmistrz Piotr Kozłowski wraz ze swoim zastępcą Mirosławem Pułkowskim i posłanką Anną Kwiecień odbyli rozmowy w siedzibie głównej PKP PLK w Warszawie z prezesem zarządu Ireneuszem Merchelem.

 

Zapytaliśmy, więc burmistrza o przebieg tych rozmów i czy budowa dworca rozpocznie się szybciej, niż wszyscy mogą się tego spodziewać. Na ich efekty trzeba będzie jeszcze jednak troszkę poczekać. Burmistrz kazał uzbroić się w cierpliwość i zapowiedział, że może wkrótce pojawią się jakieś konkrety.

 

Uzbrajamy się, więc w cierpliwość i oczekujemy pierwszych doniesień o budowie dworca PKP w Kozienicach. A jakie mają zdanie na ten temat mieszkańcy? Czekamy na wasze opinie.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Po pierwsze władze powiatu i władze miasta. Po drugie Pan też może lobbować, wystarczy wysłać emaila do radnych i argumentować sens tej inwestycji. Śmietanka jest tylko małym trybikiem tej machiny a nie koniem pociągowym, kiedy to Pan zrozumie..?
21-09-2019, 06:01:41
+ 1
- 1
odpowiedz
Po pierwsze władze starostwa oraz władze miasta. Pan też może lobbować i wysłać emaila z argumentacją o potrzebie budowy mostu.

Śmietanka jest tam tylko małym trybikiem a nie koniem pociągowym..
21-09-2019, 06:20:09
+ 1
- 1
odpowiedz
Amator
Uważam, że małym trybikiem to jest przeciętny obywatel a radny, poseł itd jest przedstawicielem społeczeństwa i on zawsze ma większe możliwości. To nasi przedstawiciele mogą rozmawiać z marszałkami, ministrami i innymi osobami decydującymi. Głos radnego województwa znaczy więcej niż setki maili bo jest on reprezentantem tysięcy ludzi. I dla mnie jest oczywiste, że po to wybieramy naszych przedstawicieli żeby poprzez nich m. in. pchać do przodu sprawy lokalne.
21-09-2019, 07:48:52
+ 2
- 3
odpowiedz
Amator
Obawiam się, że przy podejściu obecnego Burmistrza zarośnie to nowe centrum pokrzywami i tyle...
21-09-2019, 07:51:16
+ 5
- 1
odpowiedz
Mówimy konkretnieo Śmietance, a póki co nie jest jeszcze posłem... Głos jednego radnego niczego nie zmienia i czy to będzie Śmietanka czy inny Pan X, to do podjęcia decyzji potrzeba większości.

Nie wyobrażam sobie aby w kontekście mostu, ten nasz były administrator nie głosował za...

No chyba że się obraził...
21-09-2019, 08:43:04
+ 2
- 1
odpowiedz
Nowicjusz
On się na wszystkich z tej włądzy obraził. Nie pozwolili mu wystąpić podczas gdy Suski nawijał na muszli on siedział z podkulonym ogonem. Teraz będzie się za to mścił i to ma w jego myśleniu sens. Nie każdy potrafi zejść ze sceny z honorem i godnością.
21-09-2019, 12:50:03
+ 3
- 2
odpowiedz
Amator
Nie mówmy o kwestiach obrażania się a o pragmatyce. Jest logiczne, że nawet radni z województwa mają swoje takie czy inne priorytety bo przecież każdy z nich skądś został wybrany. Gremialnie decydują o różnych sprawach ale w międzyczasie zapewne każdy z nich chce dołożyć do agendy coś dla swojego regionu. Mądrość lokalnej władzy powinna polegać na tym aby dla realizacji spraw lokalnych współpracować jak najszerzej. Praktycznie wszystkie pieniądze unijne dla regionów to nie Rząd a Urząd Marszałkowski. Ja będę więc namawiał każdego samorządowca aby mieć to na uwadze. Gdyby radnym był ktoś inny namawiał bym do współpracy z tym innym a radnym jest Śmietanka więc w pierwszej kolejności On może działać.
21-09-2019, 14:07:54
+ 4
- 2
odpowiedz
Jeśli będzie działał tak jak w Kozienicach, to czarno to widzę..

Nepotyzm. Nie jesteś z Forum nie jesteś z nami,
zadłużenie gminy liczone do rocznego budżetu,
brak pracy dla ludzi z powodu braku miejsca na inwestycje.
konflikt z Krajową Dyrekcją Dróg, dzięki czemu Lubelska - Głowaczowska nie mogą się doczekać remontów
Oddanie terenów stadiny koni bez walki o te tereny..
Wymieniać mogę jeszcze długo..

No to liczmy dalej na tego Pana..
21-09-2019, 19:09:42
+ 4
- 4
odpowiedz
Amator
W taki sposób na bazie twórczej publicystyki jak się wysilę mogę coś przypisać wielu samorządowcom tylko pytanie ile w tym będzie faktów a ile owej publicystyki...
21-09-2019, 19:58:59
+ 3
- 2
odpowiedz
i właśnie tych powinniśmy eliminować z polityki
22-09-2019, 07:58:32
+ 1
- 2
odpowiedz
Amator
Wszystkich byśmy wyeliminowali bo chyba nie znam burmistrza czy prezydenta co do którego ktoś nie formułuje podobnych zarzutów... często trudno sie przed nimi bronić bo wiele zastrzeżeń to ... punkt widzenia taki czy inny. Brak tu przeważnie obiektywnych stwierdzeń, pokazania różnych stron medalu i tyle. W taki sposób postrzegam również Pana ocenę działań Burmistrza Śmietanki Panie Robercie... Jednostronnie i negatywnie z nadinterpretacją...
22-09-2019, 09:01:40
+ 3
- 1
odpowiedz
Nowicjusz
To są fakty. Gdyby miał mądrych i godnych polecenia nigdy by nie był burmistrzem tyle lat. Taka jest prawda że nie było odpowiedniej osoby do teraz. 20 lat zmarnowany czas
22-09-2019, 09:01:54
+ 3
- 4
odpowiedz
Amator
Te stwierdzenia to moim zdaniem totalny absurd i policzek dla wszystkich ludzi w UM, którzy przez te 20 lat zrealizowali szereg inwestycji...
22-09-2019, 09:06:33
+ 6
- 3
odpowiedz
Autobusy nie mają kogo wozić, a my mówimy o kolei
22-09-2019, 10:42:28
+ 8
- 1
odpowiedz

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook