Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
SamOnline
[ZDJĘCIA] Kozienice przywitały Nowy Rok. Na placu bawiło się setki osób
Dodał: MaG, 01-01-2020 04:40, odsłon: 7059
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Przy wietrznej pogodzie, niskiej temperaturze ale w gorącej atmosferze, mieszkańcy Kozienic wspólnie z władzami miasta powitały Nowy Rok. Były życzenia, konfetti i pokaz wyrzutni iskier.

Zgodnie z zapowiedzią wspólna zabawa sylwestrowa pod chmurką w Kozienicach rozpoczęła się chwilę po godz. 22:00. Po raz pierwszy kozieniczanie witali Nowy Rok tuż przy specjalnie przygotowanej scenie znajdującej się na parkingu krytej pływalni Delfin.  Do wspólnej zabawy od kilku tygodni zapraszał burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski oraz przewodniczący Rady Miasta Rafał Sucherman.

Mimo niesprzyjającej pogody na imprezę przybyło setki mieszkańców. O gorącą atmosferę i dobrą muzykę zadbał DJ White z Radomia. Już chwilę po usłyszeniu pierwszych utworów było niemal pewne, że nogi same będą rwały się do tańca. Jeszcze przed północą mogliśmy usłyszeć wszystkim znane i lubiane piosenki polskich i zagranicznych wykonawców, które idealnie wprawiały w dobry humor i błyskawicznie rozkręciły imprezę.

 

Na kilka minut przed wybiciem godziny 24, ze sceny burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski oraz przewodniczący Rady Gminy Rafał Sucherman złożył mieszkańcom noworoczne życzenia.

 

- Moi drodzy mamy 2020 rok, kolejne 365 dni. Życzę wam, żeby każdy dzień był wyjątkowy, był warty zapamiętania. Niech ten 2020 rok nadał waszemu życiu wiele nowych smaków i kolorów, abyście spotkali na swojej drodze życia ludzi wyjątkowych, którzy inspirują was do podejmowania nowych wyzwań. Pamiętajcie żebyście się uśmiechali, bo przez uśmiech to najkrótsza droga do serca drugiego człowieka. Niech ten 2020 rok przyniesie wam jak najwięcej chwil radości. Niech da wam sił, odwagi i determinacji aby spełniać swoje marzenia. Wszystkiego najlepszego od samorządu gminy Kozienice w 2020 roku. - mówił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski

Punktualnie o północy wystrzeliły korki szampana, które zasygnalizowały nadejście nowego 2020 roku. Nie zabrakło wzajemnych życzeń, serdecznych uścisków dłoni czy pocałunków. Na wszystkich imprezowiczów poleciały również kawałki kolorowego konfetti. Mieszkańcy Kozienic mogli również podziwiać  kilkunastominutowy pokaz laserowy oraz wyrzutni iskier.

 


- Podobnie jak w roku poprzednim zrezygnowaliśmy z pokazu sztucznych ogni ze względu na zwierzęta, które boją się huku. Jesteśmy przekonani, że tegoroczny pokaz laserowy i  kolorowe konfetti zrekompensowało ich brak. - dodają organizatorzy


Po wspólnych toastach i oficjalnym pożegnaniu 2019 roku przyszedł czas na dalszą część imprezy. Z głośników ponownie  rozbrzmiała muzyka i nikt nie myślał o powrocie do domu. Wspólna zabawa potrwała do godziny 2 w nocy.

 


– Był to bardzo spokojny Sylwester. Mieszkańcy bawili się bardzo dobrze i nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń na terenie imprezy. Po jej zakończeniu służby porządkowe przystąpiły do sprzątania kozienickiego parkingu. Wszystkie służby oceniły kozienicki sylwester jako bardzo spokojny i bezpieczny – podkreślają w magistracie.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Z ochroną zdrowia to się z Panem zgadzam, nie wiem czy Pan wie że obecny burmistrz przerwał pomoc szpitalowi, już od ubiegłego roku, i w tym też nie planuje, pomoc, którą świadczyła gmina od 20 lat, rząd nie dał NIC, a Urząd Marszałkowski tylko w samym ubiegłym roku 5 mln. PS centrum może być sfinansowane w ok 3/4 z pieniędzy unijnych.
03-01-2020, 20:48:24
+ 18
- 2
odpowiedz
Pan burmistrz nawet się ostatnio chwalił, że udzielił pomocy starostwie w kwocie... 107 tysięcy hahhaa.
Ciekawe na ile sam ma wycenioną hipotekę w Łuczynowie ????? Czy światła na Łuczynowie też gasną ?????
Jak szuka oszczędności niech zacznie od swojego wynagrodzenia i swoich popleczników. Bo tak to naraża się na śmieszność. HIPOKRYZJA.
A co do centrum i ogólnie wszystkiego... Kozieniczanie chyba nie do końca wiedzieli na co się decydują, polecieli wszyscy na sprawny marketing, wywiady w taksówce, PR i fejsbuski a to zwykła bojarszczyzna. Nawet z youtube zniknęły relacje z aferami z dawnym wójtem Głowaczowa. A teraz w Kozienicach się okazuje, że wybór był między DZIADOSTWEM i KUMOTERSTWEM a NORMALNOŚCIĄ.
03-01-2020, 23:06:23
+ 19
- 3
odpowiedz
"A teraz w Kozienicach się okazuje, że wybór był między DZIADOSTWEM i KUMOTERSTWEM a NORMALNOŚCIĄ.: - czyli , bo wiele osób nie wie jakie nazwiska podporządkować ??
07-01-2020, 09:29:14
+ 3
- 4
odpowiedz
pewnie na tym terenie postawią pomniki ,i ściane na nowy mural z duchem czasu
[img]https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/OOnktkqTURBXy80YWMxMjZmODVk Njk0NThkYTA0YTY3NDMyY2Y3ZjM3Ny5qcGVnkZMCAM0B5A[/img]
07-01-2020, 23:07:51
+ 6
0
odpowiedz

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook