Dzisiaj jest wtorek, 26 maja 2020 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Zarząd powiatu kozienickiego otrzymał absolutorium od rady
Dodał: KamZap, 12-06-2019 22:49, odsłon: 1254
Fot. A©Arpass
Fot. A©Arpass

12 czerwca w starostwie powiatowym w Kozienicach odbyła się IX sesja rady powiatu kozienickiego. Jedną z uchwał podjętych przez radnych było udzielenie absolutorium zarządowi powiatu z tytułu wykonania budżetu za rok 2018.

Na początku radni wysłuchali sprawozdania starosty z prac zarządu i sprawozdania na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy w powiecie kozienickim przedstawionej przez dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Jana Mazura. Była także informacja powiatowego lekarza weterynarii Kamili Kowalczyk-Iwan o przypadkach masowych zachorowań zwierząt na terenie powiatu oraz informacja dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Marcina Stysia na temat oceny zasobów pomocy społecznej w powiecie.

Następnie starosta przedstawił raport o stanie powiatu, na podstawie którego rada udzieliła wotum zaufania dla zarządu powiatu. Radni zostali także zapoznani ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu i sprawozdaniem finansowym za ubiegły rok. Sprawozdania poparte były opinią komisji rewizyjnej i Regionalnej Izby Obrachunkowej. Na tej podstawie rada przystąpiła do głosowania nad udzieleniem absolutorium zarządowi powiatu z tytułu wykonania budżetu za rok 2018. Jedenastu radnych głosowało za, sześciu było przeciw, a dwoje radnych było nieobecnych.

Ponadto radni zajęli się dziś przyjęciem ośmiu innych uchwał. Zostały wprowadzone zmiany do uchwały budżetowej powiatu na rok 2019 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej powiatu. Inne uchwały stwierdzały przekształcenie kozienickich liceów z trzyletnich na czteroletnie w myśl reformy edukacji oraz technikum z czteroletniego na pięcioletnie.

 

Radni wyrazili także zgodę na udzielenie pomocy finansowej Gminie Gniewoszów na budowę zbiorników na wodę pitną w Oleksowie oraz Gminie Kozienice na budowę i modernizację oświetlenia ulicznego na energooszczędne.

 

Radni zatwierdzili także roczne sprawozdanie finansowe oraz pokrycie straty za 2018 rok kozienickiego szpitala. W czasie dzisiejszej sesji głos w sprawie szpitala zabrał jego dyrektor Roman Wysocki. – Z jedną rzeczą się uporałem. Udało mi się podpisać umowę na kwotę 27 mln by połączyć te długi i rozłożyć je na dwanaście lat – mówił dyrektor. – Przy obecnej sytuacji kadrowej i wymaganiach płacowych trzeba się liczyć z tym, że efektów programu oszczędnościowego nie osiągniemy od razu – dodał.

Roman Wysocki podkreślił również, że niezbędna będzie pomoc Powiatu w spłacie zadłużenia i odsetek.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
25 maja miała miejsce konferencja prasowa dotycząca ponownego otwarcia Mazowieckiego Centrum Sztuki Wsp&o...
owiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statystyk...
fot.. Adrian Bartosiewicz
Świat walczy z kryzysem sanitarnym i ekonomicznym, a branża turystyczna jest jedną z najbardziej dotknięt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 9 programów inwestycji dla zadań drogowych, kt&o...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook