Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 r., 177 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Zakończyła się wymiana komina w kozienickiej ciepłowni. Kozieniczanie zyskają lepszy zasięg swoich telefonów komórkowych.
Dodał: KamZap, 10-10-2018 14:42, odsłon: 1286
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Zakończyły się prace związane z wymianą systemu ciepłowniczego prowadzonego przez Kozienicką Gospodarkę Komunalną w kozienickiej ciepłowni. Nowy system ma pozwolić na uzyskanie większej wydajności procesu spalania węgla. Jednym z elementów całej inwestycji była wymiana starego komina. Przy okazji zostały wymienione anteny sieci komórkowych co wpłynie na zwiększenie ich zasięgu na terenie gminy Kozienice.

Jak informuje prezes Kozienickiej Gospodarski Komunalnej Robert Wojcieszek, wszystkie prace które były zależne od KGK zakończyły się. – Komin został odebrany, funkcjonuje i spełnia wszystkie nasze wymagania, przede wszystkim techniczne – słyszymy od Roberta Wojcieszka.

Jak przyznaje prezes KGK była to inwestycja trudna do wykonania, ze względu na to, że ciepłownia przez czas wymiany komina ciągle działała. Za prace odpowiedzialnych było dwóch wykonawców: jeden od zasilania awaryjnego, a drugi od wymiany komina. Umowa z wykonawcami zakładała wyłączenie ciepłowni na dwa tygodnie, jednak faktyczna przerwa w jej pracy trwała tylko trzy dni. – Niezwykle się z tego cieszę, ponieważ nasze działania spowodowały, że niedogodności dla mieszkańców związane z remontem były bardzo krótkie  - mówił prezes Wojcieszek.

Stary komin należało wymienić

Wymiana komina jest częścią większej inwestycji prowadzonej przez KGK. Przede wszystkim zmieniony został system ciepłowniczy, czyli kotły i sposób spalania węgla, dzięki czemu poprawiła się wydajność całego procesu. W takiej sytuacji kanały spalin i sam komin nie musiały mieć, aż tak dużej średnicy.

Drugi powód decyzji o wymianie komina był jego wiek i stan techniczny, który wymagał już specjalnych zabezpieczeń, żeby nie stwarzał zagrożenia katastrofą budowlaną. - Obecny komin jest dodatkowo wzmocniony i wykonany ze stali kwasoodpornej, więc na pewno będzie służył mieszkańcom Kozienic przez długie lata – wyjaśnia Robert Wojcieszek.

 


Jak powiedział nam prezes Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Robert Wojcieszek, stary komin ciepłowni wymagał bezwzględnej wymiany. Natomiast ten który jest teraz ma służyć mieszkańcom przez wiele lat.


Podwójna korzyść

Na czas wymiany komina wszystkie anteny znajdujące się na nim musiały zostać przeniesione na maszt zastępczy. W momencie kiedy komin został technicznie odebrany od wykonawców, firmy telekomunikacyjne mogły zająć się ponownym zamontowaniem na nim anten.

Jednak tym razem anteny zawisnął wyżej i zostaną wymienione na nowsze modele. Sprawi to, że zasięg i moc sygnału na terenie gminy będą większe. – Mamy potwierdzenie od wykonawców telefonii komórkowej, że w przeciągu dwóch tygodni nowe anteny będę już działały – zapewnia Wojcieszek.

 


Już wkrótce na kominie pojawią się nowe anteny telekomunikacyjne. Zawisną one wyżej niż poprzednie co dodatkowo zwiększy ich zasięg. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzi” – pod takim hasłem...
fot. UM Kozienice
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polsk...
Fot. UM
Wraz z początkiem kalendarzowego lata Gmina Kozienice rozpoczęła poszukiwania ofert na zaprojektowanie i ...
Marcin Jóźwik. Fot. Kozienice24/archiwum
Aż osiem koncertów zaplanowano na tegoroczne wakacje w wykonaniu grupy „Tako Rzecze Starorze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook