Dzisiaj jest wtorek, 26 maja 2020 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Sołtysi i przewodniczący komitetów osiedlowych zaczęli nową kadencję. Za nimi pierwsza narada
Dodał: KamZap, 18-04-2019 13:46, odsłon: 1692
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W czwartek 18 kwietnia odbyła się pierwsza po wyborach sołeckich narada sołtysów i przewodniczących komitetów osiedlowych z terenu gminy Kozienice.

Na początku burmistrz gminy Piotr Kozłowski pogratulował zwycięstwa w wyborach i wręczył listy gratulacyjne od marszałka senatu Stanisława Karczewskiego. Ponadto przedstawił wszystkim zebranym nową sekretarz gminy Sylwię Wąsik.

Sołtysi i przewodniczący zapoznali się dzisiaj z informacją o ubezpieczeniach dla rolników przedstawioną przez Michała Krawczyka z PZU, natomiast kierownik kozienickiego ARiMR-u Zbigniew Sitkowski przestrzegał przed procederem wypalania traw. Jak podkreślił grożą za to nie tylko grzywny nakładane przez policję, ale w skrajnych wypadkach może to doprowadzić do odebrania dopłat z Agencji.  Zbigniew Sitkowski przypomniał też o kilku ważnych terminach dla rolników, a wśród nich wymienił 1 czerwca, od którego można ubiegać o dopłaty do zalesiania oraz 31 lipca, czyli czas na koszenie łąk, za które brane są dopłaty. W przypadku braku możliwości wykonania odpowiednich zabiegów przed końcem lipca należy to zgłosić do ARiMR-u.

Z kolei Artur Gac, sołtys Janikowa i jednocześnie pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przekazał informację o naborze na rodziny zastępcze.

Czego chcą mieszkańcy?

Dzisiejsza narada była okazją do podsumowania zakończonych niedawno zebrań sołeckich i komitetów osiedlowych. Zastępca burmistrza ds. technicznych Mirosław Pułkowski przedstawił wstępną analizę zebranych przez ten czas wniosków mieszkańców, których wpłynęło aż 448, z czego 180 to niezrealizowane wnioski z poprzednich lat.

Większość z nich dotyczy remontów dróg, organizacji ruchu, estetyki czy oświetlenia. Jak podkreślił Mirosław Pułkowski, szacunkowy koszt realizacji wszystkich wniosków to setki milionów złotych dlatego niemożliwe jest zrealizowanie ich wszystkich od razu, choć Gmina sukcesywnie będzie odpowiadać na potrzeby mieszkańców.

Zastępca burmistrza ds. społecznych Dorota Stępień poinformowała o możliwości wykonania bezpłatnych badań cytologicznych w kozienickim szpitalu 1 czerwca od godz. 9 do 14. Wszystkie zainteresowane panie powinny zabrać ze sobą dowód osobisty. Akcja w dużej mierze finansowana jest przez Eneę Wytwarzanie.

Natomiast sam burmistrz Kozłowski podał datę tegorocznych dożynek gminnych, które odbędą się 18 sierpnia w Ryczywole. Poinformował również o możliwości udostępnienia targowiska w Kozienicach na potrzeby rolników z gminy w każdy piątek tygodnia oraz osobom handlującym rzeczami używanymi w soboty. Obecnie trwa reorganizacja tego miejsca. Na dzisiejszym spotkaniu poruszono również temat częstotliwości zwoływania narad sołtysów i przewodniczących komitetów osiedlowych.

Oprócz tego jak zwykle sołtysi i przewodniczący osiedli przekazali włodarzom gminy swoje uwagi dotyczące różnych tematów.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej podjął we wtorek kilka zaskakujących decyzji. Gdy wydawało się,...
Koronawirus diametralnie zmienił dotychczasową sytuację między innymi na rynkach pracy. W Kozienicach tak...
Fot. archiwum
Ponad 10 kilogramów martwych ryb wyłowiono z Jeziora Kozienickiego. Najprawdopodobniej grasowali t...
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Kolejny transport płynów dezynfekcyjnych przekazanych przez wojewodę trafił do powiatu kozienickie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook