Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 r., 177 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Rozpoczęły się zebrania wyborcze komitetów osiedlowych w Kozienicach. Dzisiaj zagłosowali członkowie komitetu nr 2
Dodał: KamZap, 08-03-2019 20:28, odsłon: 1319
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W piątek 8 marca w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach miało miejsce zebranie komitetu osiedlowego nr 2. Było to spotkanie wyborcze, w czasie którego poznaliśmy nowego przewodniczącego komitetu, którym został Edward Pułkowski oraz radę osiedla. Była to również okazja do rozmowy z przedstawicielami urzędu miejskiego o sprawach ważnych dla mieszkańców.

Na początku dotychczasowy przewodniczący komitetu Henryk Jaworski podsumował pracę jaką wykonał razem z radą osiedla od początku urzędowania, czyli czerwca 2016 roku. Wymienił również czego jeszcze nie udało się zrealizować. Nie udało się m.in. zlikwidować pogorzelisk przy ulicy Świerkowej i Zdziczów ze względu na prawo własności do tego terenu, uporządkować lasu za Zespołem Szkół czy ogrodzić placu zabaw przy Brzozowej. Nie powstały także progi zwalniające na Bohaterów Studzianek, ponieważ komisja powołana przez starostę uznała taką propozycję za bezzasadną i zaproponowała inną formę ograniczenia prędkości. Nie można wprowadzić też ograniczenia prędkości na całym osiedlu do 40 km/h o co wnioskowali mieszkańcy w zeszłym roku.

Później przyszedł czas na przeprowadzenie głosowania. Najpierw mieszkańcy zaproponowali swoich kandydatów w osobach: Henryka Jaworskiego, Edwarda Pułkowskiego, Ryszarda Bednarka i Jana Kozińskiego. Dwaj ostatni nie wyrazili zgody na wzięcie udziału w wyborach. Po głosowaniu okazało się, że nowym przewodniczącym komitetu osiedlowego nr 2 został Edward Pułkowski, który uzyskał  39 głosów. Henryk Jaworski dostał ich 18, pięć natomiast było nieważnych. Edward Pułkowski pełnił już wcześniej funkcję przewodniczącego, a także był wieloletnim radnym i wiceprzewodniczącym rady miejskiej w Kozienicach, który w tym roku zrezygnował z mandatu z powodów osobistych.

W kolejnym głosowaniu wyłoniono radę osiedla w osobach: Artur Matera, Maria Miklińska, Hubert Koziński i Kamil Banaś.

Zebranie było również pierwszą taką okazją dla mieszkańców tego osiedla do bezpośredniego spotkania z przedstawicielami Gminy: burmistrzem Piotrem Kozłowski, jego zastępcami Mirosławem Pułkowskim i Dorotą Stępień oraz przewodniczącym rady miejskiej Rafałem Suchermanem. Burmistrz podziękował za oddane na niego głosy w zeszłorocznych wyborach samorządowych. Mówił także o budżecie gminy na ten rok i planowanych inwestycjach. Jak podkreślił burmistrz w tym roku możliwości realizacji wniosków mieszkańców będą mniejsze ze względu na napięty budżet, dlatego prace nad nimi będą kontynuowane w kolejnych latach. Wśród tych, które jednak znalazły się w planach na ten rok są m.in. oświetlenie na Ogrodowej, remont Gruszczyńskiej i Krasickiego, oraz doświetlenie przejść dla pieszych na Kasztanowej. Burmistrz wspomniał również o planowanych zmianach obwodów szkolnych. Ze względu na małą liczbę dzieci w PSP 2 i odwrotną sytuację w PSP 3, rozważany jest pomysł dowożenia dzieci ze Zdziczowa do „dwójki”.

Nie zabrakło również  dyskusji nad ważnymi dla mieszkańców tematami i rzeczami do zrealizowania w przyszłości. W tym miejscu wiceburmistrz Pułkowski nawiązał do problemu smogu, a dzielnicowy Mąkosa mówił o kontakcie mieszkańców z policją.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzi” – pod takim hasłem...
fot. UM Kozienice
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polsk...
Fot. UM
Wraz z początkiem kalendarzowego lata Gmina Kozienice rozpoczęła poszukiwania ofert na zaprojektowanie i ...
Marcin Jóźwik. Fot. Kozienice24/archiwum
Aż osiem koncertów zaplanowano na tegoroczne wakacje w wykonaniu grupy „Tako Rzecze Starorze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook