Dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 111 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Rozbudowa dróg krajowych w Kozienicach. Czego możemy się spodziewać?
Dodał: KamZap, 24-07-2018 15:47, odsłon: 3575
Skrzyżowanie ulic Radomskiej i Warszawskiej w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora / A©Arpass
Skrzyżowanie ulic Radomskiej i Warszawskiej w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora / A©Arpass

Wiosną przyszłego roku możemy spodziewać się rozpoczęcia prac remontowych na Radomskiej, od skrzyżowania z Warszawską do ronda koło straży pożarnej, oraz Głowaczowskiej od tegoż ronda do skrzyżowania z Legionów. Jednak będzie to dopiero pierwszy odcinek z zaplanowanych przez GDDKiA do rozbudowy dróg krajowych w naszym mieście.

8 czerwca podpisana została umowa na projekt i rozbudowę wspólnego odcinka drogi krajowej 48 i 79 znajdujący się w Kozienicach (od skrzyżowania ulic Radomskiej i Warszawskiej do ronda koło komendy powiatowej straży pożarnej), a także odcinka DK 48 od ronda na Radomskiej do skrzyżowania z Legionów (ul. Głowaczowska).

 

- Nie ma zgody na podział Polski na A i B. Polska jest jedna. Nie tylko duże ośrodki są ważne, ale i mniejsze, czego dowodem jest podpisanie umowy na rozbudowę dróg krajowych w Kozienicach twierdzi minister Marek Chodkiewicz.

 

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, a nadzór inwestorski nad realizacją przedsięwzięcia prowadzić będzie konsorcjum firm: Miliarium oraz Eksametr.

Wartość zadania wynosi ok. 17,5 mln zł i będzie ono finansowane w całości przez GDDKiA, czyli z budżetu państwa. Czas realizacji to 67 tygodni od dnia podpisania umowy. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe (15 grudnia – 15 marca) natomiast nie wlicza się ich do czasu realizacji. - Przy sprawnym przebiegu procesu projektowania, a także uzyskiwania decyzji przewidujemy, że rozpoczęcie prac nastąpi wiosną 2019 roku, ja ich zakończenie w listopadzie przyszłego roku – mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

Ten odcinek jest tylko pierwszą częścią planowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do rozbudowy dróg krajowych nr 79 i 48 na przejściu przez Kozienice. Całość bowiem została podzielona na 3 odcinki, a ich przebieg można sprawdzić na mapce poniżej.

 
Odcinek I 

- W ramach tego odcinka o długości ok 1 kilometra wykonawca zakłada rozpoczęcie robót od wycinki drzew i przebudowy mediów, w tym likwidacja kolizji gazociągu oraz przebudowa kanalizacji deszczowej – informuje Tarnowska. Droga w dalszym ciągu będzie miała jedną jezdnię po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Ponadto powstaną chodniki i ścieżki rowerowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

 

Stąd do ronda oraz...

 


...od ronda do ul. Legionów to pierwszy odcinek, który zostanie rozbudowany.

 

Odcinek II


Ten odcinek obejmuje drogę krajową 79 od ronda na Radomskiej (obok straży) do ronda w Aleksandrówce. Planowany termin składania ofert na ten odcinek upłynął 12 lipca. Przy sprawnym przebiegu postępowania przetargowego podpisanie umowy będzie możliwe w sierpniu.

 

W ramach odcinka II, na długości ok. 1,6 km rozbudowana zostanie DK 79. Ponadto powstanie wiadukt drogowy nad koleją, chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 


Stąd do Aleksandrówki to II odcinek DK 79 w Kozienicach przeznaczony do rozbudowy.

 

Odcinek III


Ten odcinek obejmuje drogę krajową 48 od skrzyżowania Warszawskiej i Radomskiej, aż do Janikowa (ul. Lubelska).

W przygotowaniu są materiały do ogłoszenia przetargu na koncepcję rozbudowy tej drogi wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Planowany termin ogłoszenia przetargu to III kwartał 2018 r.

 

W ramach odcinka III na długości ok. 2,7 km rozbudowana zostanie DK 48. Ponadto powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 


Od skrzyżowania Warszawskiej i Lubelskiej, aż do Janikowa. Remont tego odcinka będzie ostatnim z zaplanowanych przez GDDKiA.

 

- Zmiana organizacji ruchu w ramach prac nad każdym odcinkiem zostanie opracowana wraz z projektem budowlanym, więc informację taką będzie można przekazać dopiero po jej zatwierdzeniu – mówi Małgorzata Tarnowska.

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Czego możemy się spodziewać ? TOTALNEGO ROZPIŹDZIAJU !
24-07-2018, 19:03:34
+ 4
0
odpowiedz
Informacje odnośnie odcinka II nieaktualne. Termin przetargu po przedłużeniu upłynął 18 go lipca. Nie wpłynęła żadna oferta i przetarg został unieważnienie. Czyli nie ma szans na podpisanie umowy w sierpniu. Pewnie będzie ogłoszony nowy przetarg.
24-07-2018, 19:12:11
+ 2
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...
ilustracja, źródło: KWP w Radomiu
Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełni...
W rundzie jesiennej Energia przegrała u siebie z MKS-em Piaseczno 1:4. Fot. Kamil Zapora
Piłkarze czwartej ligi mazowieckiej o świętach na razie nie myślą. Wszystkie drużyny z regionu radomskieg...
Fot. PSP im. BCh
We wtorek w PSP im. BCh w Ursynowie odbyło się spotkanie, na którym uczniowie zaprezentowali przed...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook