Dzisiaj jest środa, 20 września 2017 r., 263 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Worki - WszystkoBlisko
Przed nami wyjątkowy festiwal im. Bogusława Klimczuka. Będzie się działo!
Dodał: MariuszBasaj, 14-08-2017 07:38, odsłon: 4142
Cezary Pazura i Agnieszka Chylińska - gwiazdy tegorocznego festiwalu.
Cezary Pazura i Agnieszka Chylińska - gwiazdy tegorocznego festiwalu.

Agnieszka Chylińska i Cezary Pazura będą gwiazdami tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, który odbędzie się 26 sierpnia w Amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim. To szczególny rok kozienickiej imprezy: główny punkt jej programu - Konkurs Piosenki o Nagrodę imienia znanego kompozytora- odbędzie się po raz 15. Z okazji jubileuszu konkurs wyjątkowo ma charakter zamknięty i jest adresowany wyłącznie do zdobywców tytułu Grand Prix wcześniejszych czternastu edycji.

– Mam zaszczyt i przyjemność po raz kolejny zaprosić na niezwykłe wydarzenie muzyczne, którym jest XV Jubileuszowy Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka – mówi Tomasz Śmietanka, Burmistrz Gminy Kozienice. – Od początku pomagam temu Festiwalowi i cieszy mnie jego rozwój. Celem festiwalu jest kontynuowanie misji naszego kompozytora – promocja młodych talentów. O wyjątkowości tej edycji festiwalu niech świadczy fakt, że zaprezentuje się przed państwem siedmioro wokalistów – najlepszych z najlepszych w poszczególnych latach, laureatów tytułu Grand Prix Kozienickiego Festiwalu. Gwarantuję, że nie zabraknie emocji, tym bardziej, że gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu są Cezary Pazura i Agnieszka  Chylińska.

 

Nieprzerwanie, jednym z organizatorów tego wydarzenia, jest Kozienicki Dom Kultury, który od 2002 roku nosi imię Bogusława Klimczuka.

 

– Dla nas, najważniejszym elementem Festiwalu jest Konkurs Piosenki. Warto przypomnieć, co leżało u podstaw podejmowania działań związanych z organizacją tego wydarzenia – zaznacza Elwira Kozłowska, Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka i dodaje: – Po pierwsze, chcieliśmy kontynuować dzieło Bogusława Klimczuka, który jako wybitny kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista, człowiek bardzo zapracowany, znajdował czas, aby wspierać młodych, wybitnych wokalistów i muzyków. Po drugie, to chęć ocalenia kompozycji Bogusława Klimczuka, który urodzony w Kozienicach, nawet u szczytu swojej kariery, zawsze do Kozienic chętnie wracał, krzewiąc tu zamiłowanie do muzyki, zapraszając najznakomitszych artystów do swego rodzinnego miasta. A po trzecie, chcieliśmy, aby muzyka łączyła ludzi, pokolenia, niezależnie od wszystkich dzielących ich różnic.

 

– Proszę nie mylić Konkursu Piosenki z Festiwalem – podkreśla Elwira Kozłowska i zaznacza: – Festiwal to całość, w którym obok naszych młodych talentów, sprawdzających się wokalnie na scenie amfiteatru, występują wspaniałe kabarety i gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

 

15 lat ze świetną muzyką

 

Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Bogusława Klimczuka odbył się w 2002 r. Celem imprezy jest upamiętnienie wybitnego kompozytora, pianisty, dyrygenta i aranżera, który urodził się w Kozienicach 19 października 1921 roku i patronuje imprezie.

 

Poza tym, że Festiwal przypomina legendarne piosenki Bogusława Klimczuka w wykonaniu sław polskiej estrady, promuje również młode talenty. Jest także konkursem dla młodych piosenkarzy wykonujących kompozycje Klimczuka.

 

– Zapraszamy Państwa na Festiwal, a szczególnie na Konkurs Piosenki, który w tym roku ma wyjątkowy charakter. W zmaganiach o nagrodę „Grand Prix XV-lecia im. Bogusława Klimczuka” w bitwie na głosy i państwa serca oraz uwagę jurorów, zmierzą się laureaci dotychczasowych edycji konkursu. Zobaczcie ich Państwo „na żywo”. Spotkajmy się w Amfiteatrze nad kozienickim jeziorem o godz. 18 – mówią organizatorzy.

 

Ich już dobrze znamy

 

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu są m.in. uczestnicy telewizyjnych programów muzycznych jak "The Voice of Poland" czy "Mam talent". O wyjątkowe Grand Prix powalczą: Dominika Wróbel (Sulgostowska) - Grand Prix 2004, Michał Kaczmarek (2005), Tomasz Hoffmann (Tomiqueee - 2008), Monika Mioduszewska (2012), Małgorzata Nakonieczna (2014), Paulina Lenda (2015) i Paulina Tarasińska (2016).

 

Patronem honorowym festiwalu jest Krystyna Klimczuk - żona kompozytora. Patronami i fundatorami nagrody są: Piotr Gliński - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Tomasz Śmietanka - Burmistrz Gminy Kozienice, Andrzej Jung - Starosta Powiatu Kozienickiego, Krzysztof Figat - Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie. Patronem jest także Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Partnerem radiowym wydarzenia jest Jedynka Polskiego Radia. Patronat medialny nad imprezą objęły Kozienice24.pl i Kronika Kozienicka.

 

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice  i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Zaś współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Partnerem festiwalu jest Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Sponsorem: ENEA Wytwarzanie.

 

Wstęp na festiwal jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Policja Kozienice
"Kozienickich przedszkolaków kręci bezpieczeństwo przez cały rok" - pod takim hasłem policjanci z ...
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości proj...
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
"Koń, jaki jest, każdy widzi" to tytuł nowej wystawy, którą od czwartku 21 września będzie można o...
Fot. google
Władze gminy Magnuszew prowadzą konsultacje w sprawie zmiany nazw trzech ulic. Co prawda, termin na tego ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook