Dzisiaj jest wtorek, 21 stycznia 2020 r., 21 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Porozumienie w sprawie rozbudowy DK 79 nie zostało zawarte. Dziś kolejny protest
Dodał: DL, 19-07-2019 09:38, odsłon: 1588
Fot. Beata Bogucka
Fot. Beata Bogucka

Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Przedstawione przez GDDKiA podczas spotkania plany modernizacji drogi krajowej w dalszym ciągu zawierały budowę dróg serwisowych i powstanie pokaźnej liczby zbiorników retencyjnych co nie spotkało się z aprobatą mieszkańców gminy Magnuszew. Mieszkańcy w dniu dzisiejszym ponownie wyjdą na drogę, gdzie zablokują przejazd.

Dzisiejszy strajk odbędzie się zgodnie z planem. Mieszkańcy miejscowości gminy Magnuszew, przez które przebiega DK 79 o godzinie 17:00 wyjdą na ulicę i rozpoczną strajk. Uczestnicy zgromadzenia będą blokować drogę poprzez korzystanie z przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Mniszewie. Protest tak jak ostatnio potrwa do godziny 19:00.

 

Kolejne spotkanie z GDDKiA zaplanowane jest na przełomie sierpnia i września. Podczas wczorajszego spotkania zaprezentowano zmienioną koncepcję budowy drogi z dnia 5 maja 2019 roku, która nie była do wglądu mieszkańców. Jednak ta koncepcja również zawierała budowę dróg serwisowych, wraz z powstaniem zbiorników retencyjnych, które swoje ujście miałyby mieć w Wiśle. Jak informuje Beata Bogucka zaprezentowana podczas spotkania koncepcja rozbudowy drogi DK79 praktycznie niczym nie różni się od tej pierwotnej. Cała inwestycja rozbudowy DK 79 ma oscylować w granicach 140 milionów złotych.

 

- Będziemy pisać wniosek, aby na tej drodze co jest powstał trzeci pas, środkowy. Taka koncepcja maksymalnie by nas satysfakcjonowała. Drugim wnioskiem będzie zmniejszenie ilości zbiorników retencyjnych – poinformowała Beata Bogucka, stowarzyszenie „Nowa 79”, radna gminy Magnuszew.

 

Warto zaznaczyć, że dnia 6 czerwca rada gminy Magnuszew stosowną uchwałą wyraziła sprzeciw wobec takiej koncepcji rozbudowy drogi.

 

Na dzisiejszy strajk stowarzyszenie „Nowa 79” przygotowała między innymi banery, tabliczki oraz plakaty, które zostały zakupione dzięki darowiznom pochodzącym od mieszkańców gminy Magnuszew.

 

Dzisiejszą akcję protestacyjną będzie zabezpieczała Policja. Nad bezpieczeństwem użytkowników drogi krajowej będą również czuwały służby GDDKiA.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Czy ktoś może mi wyjaśnić co takiego złego jest w drodze serwisowej? Jak dla mnie to ważne jest, że będzie remont. Mi np. bardziej przeszkadza brak remontu i brak miejsca dla rowerzystów, którzy przy dużym ruchu na krajówkach nie do końca są bezpieczni. Może niech oni protestują a my te pieniądze weźmy na ul. Lubelską oraz dalej w stronę Janikowa ;)
19-07-2019, 17:19:01
+ 11
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. archiwum prywatne
Zwycięstwa w turniejach oraz dużo wyróżnień indywidualnych - ostatnie dwa weekendy bez wątpienia b...
Fot. KPP Kozienice
W niedzielę, na terenie powiatu kozienickiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Seata,...
Fot. Kozienice24
W sobotę, 18 stycznia w Jagiellonce w Jedlni Kościelnej rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści tanecznym...
Fot. KDK
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęcia...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook