Dzisiaj jest poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., 20 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Pomogą chorej koleżance oraz innym kobietom w walce z nowotworem
Dodał: MariuszBasaj, 27-04-2016 07:41, odsłon: 9337
Beata Smykiewicz-Różycka, prezes Fundacji Energia-Działanie
Beata Smykiewicz-Różycka, prezes Fundacji Energia-Działanie

"Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi" to nazwa kampanii społecznej realizowanej przez Fundację Energia-Działanie z Kozienic. W ramach kampanii, 19 czerwca odbędzie się zbiórka pieniędzy na diagnozowanie nowotworu piersi kobiet z terenu Ziemi Kozienickiej, a także leczenie i rehabilitację Idy Murawskiej. Zbiórce towarzyszyć będzie szereg atrakcji.

19 czerwca wolontariusze fundacji będą zbierać pieniądze na wczesną diagnozę raka piersi u kobiet z Ziemi Kozienickiej w przedziale wiekowym 18-49, a więc w tym, który nie jest objęty ogólnopolskim programem profilaktyki NFZ. Ich akcję wspiera Stowarzyszenie "Amazonki" Warszawa - Centrum.

 

Działanie z potrzeby serca

 

- Choroba naszej koleżanki Idy Murawskiej - wieloletniej nauczycielki matematyki w I LO im. Stefana Czarnieckiego oraz świadomość wysokiej zachorowalności na ten rodzaj nowotworu wśród kobiet, skłoniły nas do zorganizowania i przeprowadzenia tej kampanii - mówi o całej akcji Beata Smykiewicz-Różycka, prezes działającej od września 2015 roku Fundacji Energia-Działanie.

 

Ida Murawska od dłuższego czasu boryka się z bardzo ciężką chorobą. To m.in. na jej leczenie i rehabilitacje będą zbierane pieniądze. - Chcemy też wesprzeć rodziny osób chorych, także najbliższych Idy.  Pokazać tę solidarność z nimi, żeby poczuli, że nie są sami z tym, co ich spotkało - podkreśla Smykiewicz-Różycka.

 

Gorący odzew i chęć pomocy

 

Pomysł przeprowadzenia akcji spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. - Dołączają do nas nauczyciele, uczniowie, absolwenci, przedsiębiorcy, samorządowcy, urzędnicy, ludzie dobrej woli przejęci losem chorych. Ciągle trwają rozmowy z kolejnymi osobami. Myślę, że w dniu akcji wesprze nas ponad setka wolontariuszy - tłumaczy prezes fundacji i dodaje: - Jesteśmy bardzo wzruszeni tak pozytywnym odzewem, już dziś dziękujemy wszystkim za pomoc.

 

19 czerwca na wszystkich chętnych czekać będzie szereg zróżnicowanych atrakcji w kilku miejscach w całych Kozienicach. W szkołach odbędzie się maraton matematyczny dla uczniów, a na basenie rozegrane zostaną zawody pływackie.

 

Kolejne atrakcje będą czekały w Centrum Kulturalno-Artystycznym: loteria fantowa, wykład doktor Katarzyny Pogody (lekarza onkologa) na temat wykrywania raka piersi (wraz z nauką samobadania przy pomocy fantomów), projekcja filmu czy pokazy praktycznego zastosowania robotyki.

 

Muzyczne uderzenie w raka

 

Zwieńczeniem akcji będzie koncert absolwentów i przyjaciół I LO, który odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem. Wystąpią m.in. Kudłaty SoundSystem, Młot Na Czarownice, PowerBlues 40+, Michał Tomaszewski, Małgorzata Kutyła czy Anika Kęska.

 

Szczegółowy program akcji, wraz z rozpiską godzinową opublikujemy wkrótce.

 

Patronat medialny nad kampanią "Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi" objęły Kozienice24.pl

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KPP Kozienice
W niedzielę, na terenie powiatu kozienickiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Seata,...
Fot. Kozienice24
W sobotę, 18 stycznia w Jagiellonce w Jedlni Kościelnej rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści tanecznym...
Fot. KDK
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęcia...
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Najważniejszym czynnikiem w istot...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook