Dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020 r., 191 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Pomoc gminy Kozienice dla szpitala w walce z pandemią koronawirusa
Dodał: DL, 18-03-2020 16:07, odsłon: 2173
Fot. Jarosław Traczyk
Fot. Jarosław Traczyk

W dniu dzisiejszym burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski podjął decyzję o zakupie z tak zwanej rezerwy kryzysowej, sprzętu dla ratowania zdrowia i życia, który zostanie przekazany kozienickiemu szpitalowi. To kolejne działania wynikające z posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym brał udział dyrektor szpitala referując potrzeby placówki medycznej.

Z gminnych środków zakupione zostaną: respirator, kardiomonitor z pulsoksymetrią, komora laminarna, przenośny aparat rentgena o łącznej wartości prawie 170.000 złotych.

 

 - Moja dzisiejsza decyzja to niezwłoczna reakcja na złożony w dniu wczorajszym wniosek Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach o pomoc w zakresie zakupu sprzętu niezbędnego do ratowania zdrowia i życia – informuje Burmistrz Piotr Kozłowski.

 

Wojewoda Mazowiecki wprowadził w kozienickim szpitalu powiatowym „stan podwyższonej” gotowości” w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa. - Dlatego też podjąłem takie działania. W dobie pandemii koronawirusa zobowiązani jesteśmy do maksymalnej mobilizacji i solidarnej pracy na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa  pacjentów, personelu, mieszkańców Gminy i Powiatu Kozienickiego - dodał burmistrz.

 

- To dla nas duża i ważna pomoc, za co dziękujemy władzom Gminy Kozienice. Warto przy tej okazji wspomnieć, iż pomoc kozienickiego samorządu jest prawie  takiej samej wysokości, jaką uzyskaliśmy od strony rządowej (około 180.000 zł). Jednocześnie warto podkreśli, iż pomimo kryzysowej sytuacji kozienicki szpital świadczy usługi zdrowotne w pełnym zakresie, tak jak dotychczas – skomentował Roman Wysocki, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kozienicach.

 


 

Pomoc dla szpitala to nie wszystko. Gmina Kozienice prowadzi szeroko zakrojone działania związane z zaistniałą sytuacją. Miedzy innymi zainicjowano wolontariacką akcję pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym. Od poniedziałku do kozienickiego  MGOPS-u mogą zgłaszać się chętni, którzy czują się na siłach by pomóc potrzebującym w zakupach czy czynnościach, które wymagają wyjścia na zewnątrz. Dodatkowo w Kozienicach będzie stacjonował pluton żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a gmina pokryje koszty jego zakwaterowania i zapewni gorące posiłki.

 

- Musimy działać dynamicznie w walce z pandemią. Jestem w stałym kontakcie ze służbami powiatowymi i wojewódzkimi. Wydałem zgodę, aby w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 skoszarować pluton Wojsk Obrony Terytorialnej. Jego zadaniem będzie współpraca z gminnymi służbami, a także z OSP, MGOPS i wolontariuszami, w celu zabezpieczenia naszych mieszkańców w niezbędną, doraźną, pomoc – podsumował burmistrz Kozłowski.Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Bardzo dobra decyzja. Jak już minie zagrożenie korona wirusem. Warto wreszcie pomyśleć choćby o wymianie łóżek. Które np. na wydziale wewnętrznym są w traaaagicznym stanie.
19-03-2020, 12:59:33
+ 6
0
odpowiedz
Amator
Smutne to, że do zwykłej , praktykowanej od wielu lat pomocy gminy dla szpitala zmusił burmistrza dopiero koronowirus i jeszcze uprawia na tym lans...
19-03-2020, 17:18:10
+ 19
- 3
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Po  spotkaniach z mieszkańcami, samorządowcami w Szydłowcu, Zwoleniu premier Mateusz Morawiecki p&oa...
fot.KKS
Dziesięć zespołów będzie rywalizowało w grupie 6 II ligi piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2020/2...
fot.archiwum
Thunderstrike Fight League, 21 edycja odbędzie się już we wrześniu w Kozienicach. Taką informację w czwar...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook