Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 r., 177 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Podopieczne SOSW w Opactwie wrócą z Igrzysk w Abu Dhabi z trzema medalami!
Dodał: KamZap, 19-03-2019 15:43, odsłon: 951
źródło: Facebook
źródło: Facebook

Dziewczyny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie skończyły już rywalizację na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. W piątek przywiozą one do kraju jeden złoty medal i dwa srebrne.

XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi rozpoczęły się w czwartek i potrwają jeszcze do piątku 21 marca. W 23 dyscyplinach zmierzy się w sumie ponad 7,5 tysiąca zawodników ze 190 krajów. Polskę reprezentuje 64 sportowców w tym cztery dziewczęta z Klubu Olimpiad Specjalnych Szarotka Opactwo: Marta Wójcik oraz siostry Klaudia i Katarzyna Starzyk (piłka nożna), a także Magdalena Czerwiec (badminton). Nasze zawodniczki do końca igrzysk mają wolne, ponieważ ich konkurencje już się rozstrzygnęły.

Magdalena Czerwiec w poniedziałek zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej, natomiast dziś kolejne srebro, tym razem w grze mikstowej. Z kolei nasze piłkarki wywalczyły dzisiaj złoto w finale z Białorusią.

 

Polska reprezentacja kobiet w piłce nożnej pokonała w finale drużynę z Białorusi 3:1.

 

- Jako trener dziewczyn jestem ogromnie szczęśliwy podobnie jak wszyscy nasi wychowankowie, z którymi trenuję. Motywuje to nas do dalszej pracy, zarówno mnie jak i moich zawodników. O drugim srebrnym medalu Magdy dowiedzieliśmy się właśnie w drodze na trening – powiedział nam w rozmowie trener zawodników w Opactwa Jacek Szkoda. – To niesamowite, że z tak małego ośrodka jak nasz mamy cztery reprezentantki na największej tego typu imprezie na świecie, które w dodatku osiągnęły tak wspaniałe wyniki – dodał trener.

 


Dzień relaksu przed "złotym" finałem.

 

Warto pamiętać, że zawodnicy z Opactwa już nie po raz pierwszy brali udział w zawodach tej rangi. Można wymienić tu chociażby występ Damiana Cieśli na Europejskich Igrzyskach w Antwerpii (badminton), Anety Obrembowskiej na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Sapporo (narciarstwo biegowe), czy Andrzeja Wójcika na Światowych Igrzyskach Olimpiad specjalnych w Atenach i Europejskich w Warszawie. Andrzej Wójcik prywatnie jest bratem Marty Wójcik, która właśnie jest na Igrzyska w Abu Dhabi.  

 

 

Magdalena Czerwiec (druga z lewej) podczas gier obserwowanych  w Abu Dhabi. 

 


Trzy zawodniczki polskiej reprezentacji w piłce nożnej podczas tych igrzysk pochodzą z Opactwa. Są to Marta Wójcik (I rząd, pierwsza z lewej) oraz Klaudia i Katarzyna Starzyk (II rząd, trzecia i czwarta z prawej)    
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzi” – pod takim hasłem...
fot. UM Kozienice
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polsk...
Fot. UM
Wraz z początkiem kalendarzowego lata Gmina Kozienice rozpoczęła poszukiwania ofert na zaprojektowanie i ...
Marcin Jóźwik. Fot. Kozienice24/archiwum
Aż osiem koncertów zaplanowano na tegoroczne wakacje w wykonaniu grupy „Tako Rzecze Starorze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook