Dzisiaj jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 231 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

 

Pierwsza w tym roku narada sołtysów i komitetów osiedlowych
Dodał: KamZap, 31-01-2019 13:11, odsłon: 1692
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W czwartek 31 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kozienicach odbyła się narada robocza sołtysów i przewodniczących komitetów osiedlowych. W jej czasie m.in. zostały omówione wyborcze zebrania sołeckie i osiedlowe oraz wnioski przyjęte do realizacji na zebraniach w zeszłym roku. Jak zawsze był też czas na uwagi i wnioski do władz gminy ze strony sołtysów i przewodniczących.

Na początku kierownik oddziału powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Zbigniew Sitkowski powiedział o trwających lub zbliżających się naborach wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla rolników. Są to:
- dopłaty do restrukturyzacji małych gospodarstw (nabór od 28 lutego do 29 marca)
- na inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych (od 28 grudnia 2018 roku do 25 lutego 2019 roku)
- dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (od 15 stycznia do 25 czerwca).

Następnie sekretarz gminy Stanisław Siderski omówił wyborcze zebrania sołeckie i osiedlowe z podaniem ich miejsca i terminów o czym pisaliśmy TUTAJ

Później przyszła kolej na omówienie realizacji wniosków podjętych na zebraniach w 2018 roku. Sołtys Łuczynowa Marzena Laskowska zwróciła uwagę, że w dalszym ciągu nie ma odpowiedzi ze starostwa w sprawie wycięcia sosny, której korzenie niszczą chodnik. Wiceburmistrz ds. technicznych Mirosław Pułkowski zaproponował ponowne złożenie wniosku. Burmistrz Piotr Kozłowski dodał, że niektóre wnioski są poza kompetencjami Urzędu Miejskiego, ale w miarę możliwości będą realizowane te, które w tych kompetencjach się mieszczą.

Sołtys Świerży Górnych Janina Golik mówiła, że utwardzenie dojścia do śmietnika nie spełnia oczekiwań mieszkańców, ze względu na jego niską jakość i podatność na zmiany pod wpływem warunków atmosferycznych. Mirosław Pułkowski odpowiedział, że sprawa jest wyjaśniania z Kozienicką Gospodarką Komunalną. W tym miejscu Mirosław Pułkowski zaapelował jeszcze do sołtysów o spójność wniosków napływających do urzędu miejskiego, żeby dwa wnioski z jednego sołectwa nie stały w opozycji do siebie.

W kolejnym punkcie narady burmistrz Piotr Kozłowski zapoznał zebranych z uchwalonym 24 stycznia budżetem gminy na 2019 rok z podkreśleniem planowanych inwestycji. O przebiegu sesji budżetowej przeczytacie TUTAJ, natomiast treść całej uchwały znajdziecie TUTAJ.

Odnośnie planów powstanie nowego budynku Publicznego Przedszkola nr 3 na terenie PSP 2 w Kozienicach, przewodniczący komitetu osiedlowego nr 1 Józef Cytryniak pytał co stanie się z terenem obecnej lokalizacji przedszkola. Piotr Kozłowski odpowiedział, że teren ten najprawdopodobniej zostanie przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną, z uwagi na znajdujące się tam osiedle, zaś pieniądze pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na nowy budynek PP3.

Następnie w punkcie wolnych wniosków sekretarz gminy przekazał informację od PGE Dystrybucja o numerze pogotowia energetycznego 991. Zebrani jednogłośnie stwierdzili jednak, że numer ten nie działa tak jak powinien. Przedstawiciele gminy zapowiedzieli zajęcie się tą sprawą. Stanisław Siderski mówił także o zbliżających się badaniach ankietowych Głównego Urzędu Statystycznego na terenie gminy Kozienice, a także przedstawił powiatowych lekarzy weterynarii. Z kolei burmistrz Kozłowski poinformował, że na zebraniach sołeckich i osiedlowych rozdawane będą pakiety odblaskowe ze względu na alarmujące dane policji o rosnącej liczbie śmiertelnych wypadków na ternie gminy z udziałem pieszych i rowerzystów. Burmistrz zapowiedział także koncerty, które odbędą się w Centrum Kulturalno-Artystycznym z okazji Dnia Kobiet i możliwości zarezerwowania dla poszczególnych sołectw pakietów biletów do rozdania przez sołtysów.

Później sołtysi i przewodniczący komitetów osiedlowych przekazali swoje wnioski. Była także dyskusja nad dostosowaniem transportu publicznego na ternie gminy. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. archiwum prywatne
Marcin Sygocki zdobył podwójną koronę w plebiscycie Mistrzów Motoryzacji. Do niego trafił t...
Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 35-latkowi, który dopuścił się kradzieży w jednym z kozi...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Uroczyste otwarcie niezwykle bogatej i interesującej wystawy „Malowane baśnie i sny” autorstw...
Prawdziwy hit filmowy - „Pewnego razu...w Hollywood", „Kraina Szkła", „Magicz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook