Dzisiaj jest poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., 20 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Pogoda nie odstraszyła wszystkich. Zobaczcie zdjęcia z Fiesty Balonowej!
Dodał: EwaP, 18-05-2014 12:45, odsłon: 2712

Co tu dużo mówić - pogoda niestety nie dopisała. W piątek loty do konkurencji nie mogły się odbyć z powodu silnego wiatru. Wczorajsze loty również zostały odwołane z powodu burzy. Na szczęście wieczorem nie padało i pokazy balonów na stadionie odbyły się. Przybyli na nie najwięksi śmiałkowie, których chęć zobaczenia balonów z bliska przewyższyła strach przed deszczem.

- Jest mi bardzo smutno, że pogoda nie dopisała, loty do konkurencji nie mogły się odbyć, pod żadnym względem. Wiatr był zdecydowanie za silny co stanowiłoby duże niebezpieczeństwo dla pilotów - mówił nam organizator imprezy, pilot, instruktor, mieszkaniec Magnuszewa, rodowity warszawiak, Andrzej Maciejczak - Imprezę starałem się zorganizować w Kozienicach od jakiś 7 lat... Wiele razy zgłaszałem się do urzędu z prośbami. W tym roku udało się, ale pogoda nie dopisała. Cóż poradzić. Mam nadzieję, że to nikogo nie zrazi, i że to nie jest ostatnia tego typu impreza w Kozienicach.

 


Jak powiedział nam Pan Andrzej zgromadziliśmy w Kozienicach najlepszych pilotów z całej Polski, którzy mieli zasiadać w jury i oceniać lot - Muszę przyznać, że w Polsce jest niewielu takich dobrych, wykwalifikowanych pilotów. W porównaniu do reszty Europy, jesteśmy jeszcze daleko w tyle, choć i u nas powoli staje się to coraz bardziej popularne. Każdy pilot przechodzi specjalistyczne szkolenie, to nie jest tak, że balonem może latać każdy kto chce. Na naszej Fieście mamy 20 balonów, reprezentantów z całego kraju jak i spoza - mamy tu między innymi francuzów, którzy już zabrali  ze sobą mnóstwo plakatów z naszej imprezy i obiecali ją propagować także u siebie!

 


Najodważniejsi, którzy przybyli wczoraj na stadion mieli okazję wznieść się w powietrze w balonie - przeżycie niesamowite, co było zresztą słychać i widać po reakcjach mieszkańców. Do balonów ustawiały się długie kolejki - każdy chciał zobaczyć jak to jest i uwiecznić tę chwilę na zdjęciu.

 


Dziś - 18 maja udało się przeprowadzić zawody. Na czym polegały? Uczestnicy wystartowali w trzech konkurencjach - Pierwsza polegała na tym, że balon, miał jakby wirtualny punkt, kwadrat, zawieszony w powietrzu do którego miał jak najbliżej podlecieć. Odległość była mierzona za pomocą logera - elektronicznego urządzenia, którego zapis sprawdza się potem w komputerze, a który daje dokładny odczyt, który z pilotów był najbliżej wyznaczonego celu. Dwie pozostałe konkurencje polegały na zrzuceniu worka z piaskiem na wyznaczony punkt, krzyż na ziemi. Taki krzyż znajdował się na stadionie oraz przy. ul. Radomskiej.

 


Pierwsze miejsce zajął reprezentant Białegostoku, Jerzy Czarniewski, drugie Roman Mikelewicz z Litwy, a trzecie Paweł Hałas z Warszawy - Dziś pogoda zdecydowanie dopisała, mam nadzieję, że instytucjom, które pomogły mi to zorganizować podobało się, nikt się nie zraził i uda się zorganizować taką imprezę jeszcze raz - mówił Pan Andrzej. My również mamy taką nadzieję! Gratulujemy pomysłu i imprezy z takim... polotem.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EwaP
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KPP Kozienice
W niedzielę, na terenie powiatu kozienickiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Seata,...
Fot. Kozienice24
W sobotę, 18 stycznia w Jagiellonce w Jedlni Kościelnej rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści tanecznym...
Fot. KDK
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęcia...
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Najważniejszym czynnikiem w istot...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook