Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2019 r., 200 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Niech to będzie bezpieczny rok na drogach powiatu. List burmistrza i komendanta policji do mieszkańców
Dodał: KamZap, 05-01-2019 17:56, odsłon: 1270
ilustracja, fot. pixabay.com
ilustracja, fot. pixabay.com

Na naszej stronie publikujemy list otwarty burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego i komendanta powiatowego policji w Kozienicach inspektora Tomasza Cybulskiego do mieszkańców gminy Kozienice, w którym apelują o rozwagę na drogach.

LIST OTWARTY DO MIESZKAŃCÓW GMINY KOZIENICE

 

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kozienice,

 

składając życzenia noworoczne w pierwszej kolejności życzymy sobie zdrowia. Jest ono dla każdego z nas bardzo ważne, jednak zazwyczaj, jego wagę dostrzegamy najpełniej, w chwili, gdy nas samych lub naszych bliskich dotknie choroba, trwałe kalectwo lub w ich konsekwencji, śmierć. Niestety, w dzisiejszych czasach, coraz częstszym powodem ich występowania jest brak zachowania należytej ostrożności w ruchu drogowym.

 

Statystyki pokazują, że liczba wypadków drogowych wzrasta w zastraszającym tempie. Jako mieszkańcy powiatu kozienickiego możemy pochwalić się wysokim wskaźnikiem motoryzacji, gdyż dostępność środków transportu indywidualnego jest dużo wyższa niż średnia krajowa. Niestety coraz większa liczba, nowocześniejszych i szybszych aut, ma bezpośrednie przełożenie na liczbę zdarzeń drogowych, których skutki w najbardziej dotkliwy sposób uderzają w ludzi.

 

Mając świadomość o społecznym problemie związanym ze słabym dostrzeganiem zagrożeń jakie niesie ze sobą nierozwaga w ruchu drogowym, apelujemy do Państwa o zachowanie ostrożności. Starajmy się roztropnie podróżować po drogach, ścieżkach rowerowych i chodnikach. Nie szarżujmy, myślmy, przewidujmy zagrożenie!

 

Kierowców prosimy o dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków i terenu w jakim się znajdują. Nadzwyczajną ostrożność zachowujcie Państwo w terenie zabudowanym i w pobliżu przejść dla pieszych. Pamiętajcie o zasadzie ,,szybciej nie znaczy bezpieczniej".

 

Szczególny apel kierujemy do pieszych i rowerzystów - Państwo sami musicie pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to by być widocznym na drodze. Ciemne okrycia wierzchnie, kaptury - w takich warunkach kierowcy nie zauważają pieszych odpowiednio wcześnie. Słuchawki w uszach, rozmowy telefoniczne - dekoncentrują, odwracają uwagę od drogi i otoczenia. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziecie Państwo lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

 

Szanowni Państwo, Gmina Kozienice z Komendą Powiatową Policji w Kozienicach będą kontynuować wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz propagowania wiedzy o sposobach unikania zagrożeń. Potrzebujemy jednak Państwa wsparcia, Państwa otwartości, dawania dobrego przykładu i zrozumienia dla wagi problemu. Pamiętajmy wszyscy, że nasza postawa i zachowanie w ruchu drogowym, może ratować zdrowie i życie.

 

 

Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski

Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski

Kozienice, dnia 03 stycznia 2019 roku    
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
"...Statystyki pokazują, że liczba wypadków drogowych wzrasta w zastraszającym tempie. Jako mieszkańcy powiatu kozienickiego możemy pochwalić się wysokim wskaźnikiem motoryzacji, gdyż dostępność środków transportu indywidualnego jest dużo wyższa niż średnia krajowa..." - ciekawe dlaczego tak jest? Może dlatego że brak komunikacji publicznej? Każdy musi mieć i utrzymać cokolwiek, nawet ledwo "żywego" rzęcha tylko po to żeby dojechać do roboty ( tak, roboty bo praca w regionie to może w dwóch ,trzech normalnych firmach ). To ma być eko podejście? Więcej nie zawsze sprawnych aut to większe zagrożenie na drodze.Komunikacja publiczna pomogłaby zminimalizować ryzyko. Do policji trudno mieć pretensje w tej kwestii bo im to tylko przysparza pracy ale samorząd z Panem burmistrzem mógłby się zabrać do roboty wreszcie i rozwiązać problem.
06-01-2019, 11:38:32
+ 5
0
odpowiedz
Niedługo zakorkują się Kozienice. Kwestia czasu.
06-01-2019, 15:58:10
+ 2
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną dyrekcją Dró...
Już w ten weekend dla mieszkańców naszego regionu przygotowano nie lada atrakcje, gdzie z pewności...
Fot. Beata Bogucka
Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79&r...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Thunderstrike Fight League, 18 edycja odbędzie się w październiku w Kozienicach. Taką informację w czwart...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook