Dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020 r., 191 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
Mirosław Pułkowski z tytułem Osobowości Roku 2019 w Kozienicach w kategorii Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna
Dodał: DL, 06-03-2020 09:59, odsłon: 2740
Fot. archiwum prywatne/Kozienice24
Fot. archiwum prywatne/Kozienice24

Decyzją czytelników Echa Dnia tytuł Osobowości Roku 2019 w Kozienicach w kategorii Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna otrzymał Mirosław Pułkowski, zastępca burmistrza gminy Kozienice do spraw technicznych. Zapytaliśmy zwycięzcę między innymi o to, czym jest dla niego uzyskany tytuł i jakie ma priorytety na 2020 rok.

Mirosław Pułkowski został nominowany do plebiscytu za działania i inicjatywy na rzecz poprawy jakości infrastruktury gminy Kozienice. Uzyskał, aż 598 głosów.

 

W kategorii Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna miejsca na podium zajęli: Tomasz Stanisław Trela – radny powiatu kozienickiego, przewodniczący komisji oświaty oraz dyrektor PSP nr 4 w Kozienicach, który zdobył 223 głosów. Za radnym znalazł się Hubert Czubaj – wójt gminy Głowaczów z wynikiem 27 głosów.

 

Mirosław Pułkowski to menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze planowania, przygotowania, realizacji i nadzoru inwestycji. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Ukończył także Studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w zakresie managersko – finansowym oraz Zarządzania Projektami. Jest posiadaczem certyfikatu zarządzania projektami PRINCE 2. Edukację uzupełniał również na studiach podyplomowych z zakresu energetyki jądrowej na Politechnice Warszawskiej.

 


 

Dotychczasowe doświadczenie zdobywał w Polskich Sieciach Energetycznych SA, Polskiej Grupie Energetycznej SA a także w Spółce Polimex Energetyka Sp. z o.o. Zasiadał w Radach Nadzorczych Spółek Elektrownia Wiatrowa Gniewino, PGE Energia Odnawialna oraz Eltur Serwis. Reprezentował Polski Komitet Energii Elektrycznej w organizacji eksperckiej Eurelectric w Brukseli.

 

Prywatnie małżonka Patrycja, ojciec dwóch córek: Poli i Tosi. Pasjonat wędkarstwa, malarstwa, literatury, muzyki i piłki nożnej.

 

Co Pana pozytywnie zaskoczyło w pracy na rzecz mieszkańców?

 

- Sama praca na rzecz rozwoju miasta i lokalnej społeczności potwierdzona słowem dziękuję od mieszkańców jest dla mnie ogromnym pozytywem.  W związku z tym, że lubię wyzwania i nie pozostawiam żadnej sprawy bez odzewu, ilość spraw z którymi mamy do czynienia na co dzień i które staramy się pozytywnie rozwiązywać stanowi dużą radość. Warto podkreślić, że bez zaangażowania pracowników i współpracowników, ta satysfakcja byłaby dużo mniejsza – odpowiada Mirosław Pułkowski.

 

A negatywnie?

 

- Bezwzględnie największym negatywem jest brak czasu dla rodziny i realizacje pasji. Nie mogę się również przyzwyczaić, że pewne grupy osób znają lepiej ode mnie i mojej rodziny nasze codzienne potrzeby. Niestety, mam świadomość, że funkcja którą pełnię ogranicza do minimum prywatność moją i mojej rodziny.

 

Co dla Pana oznacza tytuł zdobyty w plebiscycie?

 

- Plebiscyt możemy potraktować jako zabawę, która jest barometrem sympatii społeczeństwa dla osób nominowanych. Dla mnie nominacja była ogromnym zaskoczeniem, a uzyskany wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, które z jednej strony potwierdza właściwy kierunek działań, a z drugiej strony jest dla mnie dużą motywacją w pracy. Warto dodać, że bez doskonałej współpracy z pracownikami i współpracownikami a także wzajemnego szacunku wynik jaki uzyskałem pozostawałby w strefie marzeń.

 


 

Jak zaczęła się Pana kariera w samorządzie

 

- Szczęśliwy zbieg okoliczności i nieoczekiwanych wydarzeń spowodowało, że po blisko 20 latach pracy w korporacjach wróciłem do rodzinnego miasta, do Kozienic. Decyzja, którą podjęliśmy wspólnie z rodziną nie była łatwa, ale z perspektywy czasu uważam, że była zasadna.

 

Sukcesy, kluczowe wydarzenia 2019 roku

 

- Jeśli chodzi o sukcesy to przede wszystkim realizacja inwestycji, które były zaplanowane w budżecie na rok 2019, pozytywna współpraca z zewnętrznymi instytucjami, współpraca z mieszkańcami i reprezentantami lokalnej społeczności oraz kwestie związane z wypracowaniem nowych standardów mających na celu osiągnięcie sukcesu. Prywatnie cieszę się, że wszelkie negatywne zdarzenia omijały moją rodzinę.

 

Plany na 2020 rok

 

- Prywatnie, przede wszystkim znalezienie więcej czasu dla rodziny i realizację własnych pasji, a zawodowo przede wszystkim realizacja z sukcesem Budżetu Gminy, a także nowych inwestycji przy udziale pozyskanych środków zewnętrznych, które będą przynosiły korzyści dla lokalnej społeczności.

 


 

Skąd czerpie Pan motywacje i inspiracje do pracy?

 

- Największym pozytywem jest zdecydowanie praca na rzecz rozwoju miasta i lokalnej społeczności. Dużo radości sprawa mi i moim pracownikom słowo „dziękuję”, które słyszymy od mieszkańców i to jest największa motywacja do codziennej pracy. Jeśli chodzi o inspiracje, to dotychczas w pracy zawodowej miałem olbrzymie szczęście współpracować ze wspaniałymi ludźmi, którzy z czasem stawali się moimi mentorami. Nie zapominam również o wymianie doświadczeń i indywidualnym rozwoju.  W przypadku pracy w samorządzie, kluczem jest kwestia zdefiniowania potrzeb lokalnej społeczności, dialog z mieszkańcami jak również przekonanie społeczeństwa do własnych pomysłów. Osobiście jestem zwolennikiem zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego z jednoczesnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Także oprócz twardych tematów związanych z realizacją inwestycji swoją uwagę skupiam na kluczowym dla mnie aspekcie ochrony środowiska i dbałości o środowisko naturalne. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Z całym szacunkiem ale te rankingi to bajer i tyle ...
06-03-2020, 19:41:18
+ 19
- 4
odpowiedz
Oj tam , nie narzekajmy , pozwólmy Panu burmistrzowi cieszyc się z sukcesu :)
07-03-2020, 10:44:43
0
- 2
odpowiedz
Amator
O ile się nie mylę w innym rankingu chyba jakoś wysoko był Pan Sucherman a musi się jeszcze duuuużo uczyć jak być radnym i przewodniczącym Rady...
07-03-2020, 11:34:31
+ 14
0
odpowiedz
Nikt na początku nie jest alfą i omegą.
07-03-2020, 20:43:18
+ 3
- 2
odpowiedz
Amator
Zgadza się, ale każdy powinien mieć w sobie trochę logicznego podejścia i Nie powinien zostawać przewodniczącym Rady ktoś kto nie ma doświadczenia w jakiejkolwiek działalności samorządowej. Dlatego w Polsce jest w wielu miejscach bajzel bo o obsadzie stanowisk decyduje polityka a nie kompetencje. To może przynieść tylko złe efekty.
07-03-2020, 21:13:52
+ 17
- 3
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Po  spotkaniach z mieszkańcami, samorządowcami w Szydłowcu, Zwoleniu premier Mateusz Morawiecki p&oa...
fot.KKS
Dziesięć zespołów będzie rywalizowało w grupie 6 II ligi piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2020/2...
fot.archiwum
Thunderstrike Fight League, 21 edycja odbędzie się już we wrześniu w Kozienicach. Taką informację w czwar...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook