Dzisiaj jest czwartek, 19 września 2019 r., 262 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Marcin Sygocki Instruktorem Jazdy Roku 2019 w powiecie kozienickim. Mistrzowie Motoryzacji 2019
Dodał: DL, 17-08-2019 09:08, odsłon: 2145
fot. archiwum prywatne
fot. archiwum prywatne

Marcin Sygocki zdobył podwójną koronę w plebiscycie Mistrzów Motoryzacji. Do niego trafił tytuł Instruktora Jazdy Roku 2019 w powiecie kozienickim. Zwycięska okazała się też prowadzona przez niego szkoła jazdy „Ale Jazda”, która zdobyła tytuł najlepszego ośrodka szkoleniowego w powiecie.

Rodzinna smykałka

 

Smykałkę pedagogiczną, jak mówi pan Marcin, bez wątpienia odziedziczył po swojej mamie, która była nauczycielką. - Bardzo podobała mi się jej praca w szkole, więc postanowiłem ją przenieść na inny grunt, nauki jazdy - dodał Marcin Sygocki. Pomysł na zostanie instruktorem nauki jazdy pojawił się przypadkiem. - Obudziłem się pewnego ranka i powiedziałem mojej żonie, że bardzo dobrze czuję się jako nauczyciel i zrobię sobie uprawnienia instruktora. Pojechałem do Radomia i tam zapisałem się na kurs. Tak się zaczęło - mówi pan Marcin.

 

Prawo jazdy kategorii B posiada od dwudziestu trzech lat. Był instruktorem jazdy w jednej z kozienickich szkół. - Później wyglądało to tak, że było bardzo dużo chętnych, którzy zapisywali się do szkoły, aby współpracować tylko ze mną. Widziałem, że wykonując swoją pracę dobrze, a także mając pozytywny odzew u ludzi mogę otworzyć swój własny ośrodek - dodał Pan Marcin.

 

Wielu kursantów zdaje

 

Szkoła jazdy Pana Marcina od trzech lat ma największą zdawalność w powiecie kozienickim. Dwa lata temu zdawalność egzaminu podopiecznych Pana Marcina za pierwszym podejściem wynosiła rekordowe 72 procent.

 

Podczas udzielania kursów pan Marcin nieraz spotkał się z różnymi historiami.

 

- Miałem taką kursantkę, nie należała do najlepszych. Potrafiła mylić gaz z hamulcem. Z nią było takie szczęście, że co by nie zrobiła to wychodziliśmy z tego cało. Pewnego razu wracaliśmy z Radomia z małą prędkością. Skręciła delikatnie kierownicą w prawo, gdzie było pobocze i dodała gazu. Obróciło nas o 180 stopni i wsunęło bokiem w działkę przy trasie. Kursant, który siedział z tyłu złapał się dachu i wykrzyczał: „Już myślałem, że będziemy na dachu!” - wspomina pan Marcin.

 

Największą satysfakcję w pracy instruktora daje panu Marcinowi fakt nauczenia kogoś jazdy z głową, kiedy kursant myśli podczas kierowania pojazdem. Z czym mają największy problem kursanci? - Zdecydowanie łuk i parkowanie - dodaje pan Marcin.

 

Główne zainteresowanie w życiu Pana Marcina to rodzina. Jest szczęśliwym mężem i ojcem pięcioletniej córki. Niegdyś wędkarstwo stanowiło jego największą pasję. Teraz dużo podróżuje. Lubi wyprawy między innymi na Ukrainę, czy Litwę. Wymarzonym samochodem Pana Marcina jest Mercedes C63 AMG.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. ilustracja/pixabay.com
Burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski dzisiejszym wpisem na popularnym portalu społecznościowym rozpa...
Fot. Enea Wytwarzanie
Współpraca Radomiaka z Eneą Wytwarzanie trwa od kwietnia 2019 roku. Umowa wraz z podpisanym w tych...
Fot. Enea Wytwarzanie
15 września 2019 roku na stadionie miejskim w Kozienicach odbyły się X powiatowe zawody sportowo – ...
Fot. archiwum Kozienice24, 20-lecie istnienia Erato 2018.
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zaprasza mieszkańców gminy Kozienice na promocję au...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook