Dzisiaj jest wtorek, 04 sierpnia 2020 r., 217 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Kozienice z jedną ofertą na elektrobusy. Brakuje ponad 300 tysięcy na ich zakup
Dodał: MaG, 02-09-2019 17:25, odsłon: 1769
fot.ilustracja/pixabay.com
fot.ilustracja/pixabay.com

Gmina Kozienice otworzyła oferty w przetargu na dostawy dwóch autobusów elektrycznych MIDI dla lokalnej komunikacji miejskiej i dwustanowiskową ładowarkę do ich obsługi. W postępowaniu wystartował jedynie Solaris, którego oferta jest droższa od założonej kwoty o ponad 300 tysięcy złotych. Jako pierwszy o sprawie poinformował portal Transport-Publiczny.pl

Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych klasy MIDI o długości 8,5-9,5 m. Dodatkowo wygrany musi dostarczyć jedną dwustanowiskową ładowarkę o mocy 80-90 kW (2 x 40-45 kW). Stacja ma być wyposażona w panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową, które zapewnią „czystą” energię wykorzystaną do zasilenia wewnętrznych obwodów wtórnych oraz energooszczędnego oświetlenia LED.

Oznacza to, że przynajmniej częściowo kozienickie elektrobusy będą „czyste”, a przynajmniej takie będą urządzenia do ich ładowania. Choć to autobusy na prąd, to warto zaznaczyć, że w Kozienicach mieści się druga największa elektrownia węglowa w Polsce.

Dzisiaj (2 września) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który proponuje dostawy za 4,916 mln zł brutto. To więcej, niż oczekiwał zamawiający, który wycenił zamówienie na 4,576 mln zł brutto. Pojazdy miałyby zostać dostarczone do 30 września 2020 r. Ponadto producent zaoferował 60 miesięcy gwarancji całopojazdowej, 144 miesięcy na szkielet kratownicy podwozia (ramę), 60 miesięcy na punkt ładowania z infrastrukturą.

 

- W najbliższym czasie zwrócimy sie do funduszu z zapytaniem o możliwość zwiększenia dofinansowania. W zależności od odpowiedzi będziemy podejmowali koleje działania - mówi Piotr Kozłowski burmistrz Kozienic

Zamówienie jest możliwe dzięki środkom z funduszu GEPARD zarządzanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki trafią do trzech miast. Poza Kozienicami, autobusy kupią też Łomianki i Świdnica. Projekt kozienicki jest wart ok. 4,6 mln zł. Miasto otrzyma 2,7 mln zł w formie dotacji, a pozostałą część jako pożyczkę. Według wstępnych planów autobusy miałyby tam trafić w marcu.

 

źródło: www.transport-publiczny.pl/BIP Kozienice

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Trzymam kciuki za kupno takiego autobusu, aż się prosi na linię miejską. Obecnie jeździ zwykły januszowy bus, niestety taki pojazd przeczy wręcz idei komunikacji miejskiej.
02-09-2019, 20:53:51
+ 10
- 7
odpowiedz
Amator
Jak się okazuje trzeba uważać z bezrefleksyjną krytyką względem innych bo nagle się człowiek uczy, że skala wyzwań przetargowych w Kozienicach jest znacznie poważniejsza niż w Głowaczowie... Chyba nie pierwsza to nauczka. A ja trzymam kciuki aby się to powiodło koniec końców.
03-09-2019, 06:32:01
+ 19
- 4
odpowiedz
Nowicjusz
Tryska Pan jadem do obecnego burmistrza. Za PO i rządów Pana Śmietanki wszystko musiało być najdroższe i nie koniecznie dobrej jakości. Byle drogo. Teraz jest rozsądniej niż kiedyś i bardzo dobrze.
03-09-2019, 09:04:22
+ 6
- 12
odpowiedz
Co to znaczy januszowy ?
03-09-2019, 09:07:46
+ 3
0
odpowiedz
No januszowy, jeździ jak chce, zatrzymuje się gdzie chce, niewygodne wejście, wysoka podłoga itp. Wiem, że niczego lepszego na ten moment nie ma, ale trzeba zmiany jeśli ma być to komunikacja miejska z prawdziwego zdarzenia.
03-09-2019, 10:29:10
+ 6
- 4
odpowiedz
Amator
To nie jad tylko twarde fakty i argumenty, proszę chociażby niech Pan sam oceni Panie Jarosławie ile dziś w cenach rynkowych kosztowałoby CKA i czy było wybudowane drogo i w kiepskiej jakosci ??? Nie wspomnę już o tym, że dziś pozyskanie z UE 23 mln zl na taki cel byłoby niemożliwe.
03-09-2019, 11:10:56
+ 21
- 3
odpowiedz
Nowicjusz
CKA zawsze mi się podobało i jestem z niego dumny jako mieszkaniec KZ. Jest piękne i estetyczne po za wyjątkiem, chyba najważniejszym foteli w sali kinowej! Porażka! Usiedzieć w spokoju i obejrzeć film który trwa dłużej niż 1h to już ból i mało wspólnego z przyjemnością z oglądania dlatego jeżdzę do Radomia
03-09-2019, 12:45:06
+ 13
- 9
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja szpitala w Kozienicach informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obe...
Fot. archiwum Kozienickiego Domu Kultury
Trzy inicjatywy kulturalne, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, otrzymają dofinansowanie ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłasza nabór wniosków o przyznanie...
Wspólny projekt gminy Kozienice i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej wziął udział w ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook