Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Kolejni bezmyślni kierowcy zatrzymani
Dodał: KamZap, 27-04-2019 16:54, odsłon: 2217

W czwartek 25 kwietnia kozieniccy policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy na drodze wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością. Jeden z nich pędził w obszarze zabudowanym 120 km/h, a drugi prowadził mając 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kozieniccy policjanci wczoraj zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 120 km/h. Inny kierujący stracił prawo jazdy, za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, teraz sąd zadecyduje o jego karze. To kolejne taki przypadki na terenie naszego miasta i powiatu.

 

W czwartek około godziny 17:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach pełniący służbę na terenie powiatu kozienickiego zatrzymali kierowcę, który w miejscowości Mozolice Duże (gm. Sieciechów) na drodze krajowej 48, przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. 28-letek w obszarze zabudowanym jechał Fordem Transit 120 km/h. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

 

- Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy przez policjantów i przekazaniem go do organu wydającego, który to decyzją administracyjną cofa uprawnienia na okres trzech miesięcy – mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska z komendy w Kozienicach.

 

Kilka godzin później w Słowikach (gm. Sieciechów) policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Citroen C4, który przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że 45-latek z Puław w wydychanym powietrzu ma niemal 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszej karze zadecyduje sąd.

 

- Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki nie tylko dla nas samych, ale również dla innych zupełnie niewinnych uczestników ruchu drogowego – przestrzega Ilona Tarczyńska. - Dostosowujmy prędkość naszego pojazdu do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Kierowcy, którzy będą o tym zapominali, nie mogą liczyć na taryfę ulgową – dodaje policjantka.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Trzech 12 - letnich zawodników Energii Kozienice, pojechało do Częstochowy na testy w ekstraklasow...
Tegoroczne uczczenie pamięci pomordowanych żołnierzy Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej w Kozi...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja i pracownicy kozienickiego szpitala informują, że przy zachowaniu odpowiednich środków os...
Fot. http://www.kozienice.sr.gov.pl/
Jak poinformował prezes sądu rejonowego w Kozienicach Krzysztof Jerzy Piaseczny, Z dniem 1 czerwca 2020 r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook