Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Kolejne 5 milionów złotych na wsparcie przedsiębiorców z powiatu kozienickiego
Dodał: DL, 18-06-2020 09:59, odsłon: 967
Fot. ilustracja/pixabay.com
Fot. ilustracja/pixabay.com

Powiat Kozienicki za pomocą Powiatowego Urzędu Pracy w Kozienicach wspiera przedsiębiorców z terenu powiatu w łagodzeniu negatywnych skutków pandemii koronawirusa. Najlepszym tego przykładem są kolejne wielkie środki finansowe jakie pozyskano dla lokalnych przedsiębiorców.

Jak poinformował nas starosta kozienicki Andrzej Jung, kolejne 5 milionów na wsparcie przedsiębiorców z terenu naszego powiatu pozyskane zostały z ministerialnej dotacji. - W ostatnich dniach otrzymaliśmy decyzję Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznającej powiatowi kolejne 5 milionów złotych na wsparcie naszych przedsiębiorców w ciężkich czasach pandemii. Środki te – obok wcześniej pozyskanych 12,5 miliona i prawie miliona wygospodarowanego z realizowanych przez urząd pracy projektów unijnych - przeznaczane są w całości na instrumenty wsparcia przedsiębiorców z powiatu kozienickiego – zapewnia Andrzej Jung starosta powiatu kozienickiego.

 

- Największym zainteresowaniem na tę chwilę cieszy się niskooprocentowana, umarzalna pożyczka w wysokości 5000 zł przeznaczona dla mikroprzedsiębiorców i samozatrudnionych. Ponadto przedsiębiorcy niezatrudniający pracowników, w przypadku spadku obrotów gospodarczych związanych z pandemią koronawirusa, mogą ubiegać się również o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Znaczne kwoty z pozyskanych środków przeznaczamy na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców. O wsparcie na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników mogą ubiegać się również organizacje pozarządowe (np. fundacje, stowarzyszenia) oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Wsparcie przysługuje w przypadku spadku przychodów z działalności w następstwie wystąpienia COVID-19 o co najmniej 30% - informuje Jan Mazur dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kozienicach

 

Nabory wniosków prowadzone są nieprzerwanie od 2 kwietnia br. Na chwilę bieżącą (17 czerwca br.) wpłynęło do urzędu 1664 wniosków o pożyczkę (rozpatrzonych wniosków 1610, z czego: pozytywnie 1422 – wypłacone świadczenia, 26 rozpatrzone negatywnie, 62 wniosków wycofanych przez wnoszących), 182 wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, niezatrudniającego pracowników, 107 wnioski o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, a także 2 wnioski o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych. - Łącznie wpłynęło 1955 wniosków o wsparcie przedsiębiorców z tzw. „tarczy antykryzysowej” na kwotę ponad 12,75 miliona złotych. Mikropożyczki wypłacane są jednorazowo, natomiast pozostałe instrumenty realizowane są jako dofinansowania wypłacane w ciągu 3 miesięcy. Do 17 czerwca br. Powiatowy Urząd Pracy w Kozienicach wypłacił przedsiębiorcom kwotę pomocową w wysokości 9 487 270 złotych (z tego: 7 106 000 zł na pożyczki – 1422 wniosków). Obecnie wypłacamy świadczenia na bieżąco. Jak widać do lokalnych przedsiębiorców trafia szeroki strumień funduszy w ramach „tarczy antykryzysowej” – wylicza dyrektor Mazur.

 

Kolejna odsłona "tarczy"

 

- W tej chwili czekamy na kolejną odsłonę „tarczy”, która lada dzień może być przyjęta przez władze państwowe. Według założonego projektu ma ona ułatwić przedsiębiorcom korzystanie ze wsparcia, a także objąć pomocą kolejne grupy. Zachęcam do korzystania z naszych usług związanych z łagodzeniem skutków koronawirusa, jak i tradycyjnych instrumentów i usług skierowanych dla pracodawców, przedsiębiorców, bezrobotnych i osób poszukujących pracy. Wszelkie informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej – zachęca Jan Mazur.

 

Do apelu dyrektora Jana Mazura przyłączył się starosta Andrzej Jung. - Przyłączam się do apelu dyrektora i jednocześnie zapewniam, że w razie potrzeby będziemy starać się o kolejne środki finansowe z „tarczy antykryzysowej” dla wsparcia biznesu na terenie Powiatu Kozienickiego – podsumowuje Starosta Andrzej Jung.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...
Gmina Kozienice ma zamiar aktywnie uczestniczyć w akcji mającej na celu bezpieczne usuwanie azbestu. Tute...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook