Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r., 201 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Jubileuszowy Koncert Karnawałowy. To była świetna zabawa przy doskonałej muzyce z pożytkiem dla chorych dzieci
Dodał: KamZap, 22-02-2019 06:00, odsłon: 2020
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

6 stycznia rozpoczęliśmy karnawał. Tradycyjnie w tym czasie Szkoła Muzyczna I stopnia w Kozienicach organizuje koncert karnawałowy, na którym zbierane są datki na rzecz podopiecznych Fundacji Zdrowe Dziecko. Dziesiąty, jubileuszowy odbył się w czwartek 21 lutego. Gośćmi specjalnymi byli: sopranista Monika Świostek i tenor Rafał Majzner. Przenieśli oni wszystkich zebranych w świat operetek pełnych wspaniałych miłosnych historii, bo to właśnie miłość była motywem przewodnim wczorajszego wieczora.

Tradycja karnawałowych koncertów w Kozienicach jest tak długa jak historia samej Szkoły Muzycznej, która skończyła już dziesięć lat. W tym roku swój jubileusz 25-lecia obchodzi również Fundacja Zdrowe Dziecko, która od samego początku związana jest koncertami karnawałowymi organizowanymi przez SM. Bowiem zawsze w czasie koncertów zbierane są datki na rzecz podopiecznych Fundacji.

Bez miłości świat nic nie wart

Takie było hasło przewodnie wczorajszego koncertu. Jednak jak wyjaśniła Edyta Zawadzka prowadząca koncert, nie chodziło tu tylko o tę miłość gorącą i wybuchową, ale raczej, a może przede wszystkim, o tę codzienną polegającej na zwykłej ludzkiej życzliwości. Żeby wprowadzić się właśnie w taki klimat prowadząca zaproponowała, żeby każdy na widowni przywitał się ze swoim sąsiadem.

 

 

Sala koncertowo kinowa jak zwykle przy tej okazji wypełniła się po brzegi. Wśród przybyłych na koncert znaleźli się m.in.: burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski, przewodniczący rady miejskiej Rafał Sucherman, starosta kozienicki Andrzej Jung, wiceprzewodnicząca rady powiatu Małgorzata Bebelska, wizytator Regionalny Centrum Edukacji Artystycznej Agnieszka Witomska oraz dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych gminy. Przedstawicielkami Fundacji Zdrowe Dziecko były wiceprezes Teresa Gugała i członek zarządu Danuta Trela.

 

 

W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy zespoły tworzone przez uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej takie jak: Big Band, Zespół Cygański Chajale Chavo czy Kozienickie Smyczki.

 

 

 

Przed przerwą publiczność pożegnał zespół Arturo Band utworem „Goodbye my love goodbye”. Na szczęście nie na długo, bo przerwa trwała około trzydziestu minut i była doskonałą okazją do wzięcia udziału w loterii fantowej, w której można było dostać wiele ciekawych przedmiotów zakupionych przez sponsorów indywidualnych i firmy wspierające akcję. Jej efektem było 1910 złotych zebranych dla podopiecznych Fundacji Zdrowe Dziecko. Nie była to jednak rekordowa kwota. Dla porównania w zeszłym roku zebrano 2141 złotych.

Radosny świat operetek

 

Po przerwie na scenie wystąpili goście specjalni dzisiejszego wieczoru: sopranista Monika Świostek i tenor Rafał Majzner. Oboje są wybitnymi wokalistami koncertującymi w kraju i za granicą, którzy mają na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Solistom akompaniowała orkiestra Łapu Capu stworzona z uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Kozienicach pod batutą dyrektora Zdzisława Włodarskiego oraz chór fermata działający przy SM.

 

 

W repertuarze przygotowanym przez śpiewaków na dzisiejszy wieczór znalazły się lekkie i wesołe utwory idealne na karnawałową zabawę pochodzące z takich operetek jak: „Księżniczka czardasza”, „Cygańska miłość”, „Baron Cygański”, czy „Wesoła wdówka”. Nie zabrakło także piosenek filmowych i musicalowych.

 

 

„Bez miłości świat nic nie wart kochaj mnie…”. Hasło dzisiejszego koncertu zostało zaczerpnięte z operetki „Księżniczka czardasza”.

 

Jak przystało na prawdziwy koncert karnawałowy, również ten w Kozienicach zakończył się na wzór Koncertu Noworocznego w Złotej Sali Musikverein Filharmonii Wiedeńskiej, czyli marszem Radetzky’ego.

 


Po koncercie nie zabrakło oczywiście kwiatów i podziękowań.


Organizatorami koncertu była Szkoła Muzyczna I Stopnia w Kozienicach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej Kanon i Rada Rodziców. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski i starosta Andrzej Jung.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną dyrekcją Dró...
Już w ten weekend dla mieszkańców naszego regionu przygotowano nie lada atrakcje, gdzie z pewności...
Fot. Beata Bogucka
Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79&r...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Thunderstrike Fight League, 18 edycja odbędzie się w październiku w Kozienicach. Taką informację w czwart...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook