Dzisiaj jest wtorek, 26 maja 2020 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Grupa włamywaczy z Rumunii w rękach kozienickiej policji
Dodał: KamZap, 16-04-2019 07:30, odsłon: 3143
ilustracja, źródło: pixabay.com
ilustracja, źródło: pixabay.com

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymali trzech mężczyzn, obywateli Rumuni, którzy włamywali się do domów na terenie powiatu kozienickiego oraz wołomińskiego.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze z Kozienic prowadzili sprawę dotyczącą kradzieży i włamań do domów na terenie powiatu kozienickiego. - Dzięki wnikliwej analizie zebranych materiałów w ubiegłym tygodniu policjanci z Kozienic oraz z KWP zs. w Radomiu zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 21 i 23 -lat, podejrzanych o te przestępstwa – ujawnia kulisy sprawy mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Młodzi obywatele Rumuni zostali zatrzymani w Warszawie, a kilka godzin wcześniej dokonali kolejnego włamania do domu w powiecie wołomińskim. Łupem złodziei padła złota biżuteria oraz pieniądze. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które zostanie przekazane właścicielom.

 

Mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów. Sąd Rejonowy w Kozienicach na wniosek prokuratury zastosował wobec obcokrajowców tymczasowy areszt na 3 miesiące. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Nie bądź kolejną ofiarą!

 

Nie daj żadnych szans włamywaczom zwłaszcza teraz, w czasie przygotowywania się do świat. Wielu przypadkom włamań z kradzieżą do domów można zapobiec. Powinny one być odpowiednio zabezpieczone. - Pamiętajmy, że złodziej bardzo rzadko decyduje się na rabunek w ciemno, a domy, mieszkania nie są wybierane przypadkowo. Przed dokonaniem włamania przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, sprawdzają jego zabezpieczenie, poznają przyzwyczajenia domowników – wyjaśnia Ilona Tarczyńska.

 

W przypadku dłuższego wyjazdu poprośmy życzliwych sąsiadów, znajomych, rodzinę o opiekę nad mieszkaniem, opróżnianie skrzynki na listy, zabranie ulotek spod drzwi. Dłuższy brak oznak pobytu mieszkańców kusi włamywacza.

 

- Doświadczenie uczy, że najlepiej zapobiega zagrożeniu włamaniami do domów i mieszkań współdziałanie sąsiedzkie. Nie ma lepszego zabezpieczenia niż oko życzliwego sąsiada. Dlatego nie bądźmy bierni. Zwróćmy uwagę na osoby obce przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszych mieszkań, jak również w sąsiedztwie. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń poinformujmy o tym Policję – przestrzega Tarczyńska.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Koronawirus diametralnie zmienił dotychczasową sytuację między innymi na rynkach pracy. W Kozienicach tak...
Fot. archiwum
Ponad 10 kilogramów martwych ryb wyłowiono z Jeziora Kozienickiego. Najprawdopodobniej grasowali t...
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Kolejny transport płynów dezynfekcyjnych przekazanych przez wojewodę trafił do powiatu kozienickie...
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
25 maja miała miejsce konferencja prasowa dotycząca ponownego otwarcia Mazowieckiego Centrum Sztuki Wsp&o...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook