Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Gnali w zabudowanym ponad 100 km/h na godzinę. Kolejne trzy prawa jazdy zatrzymane
Dodał: KamZap, 29-04-2019 18:28, odsłon: 2479

W miniony weekend kozieniccy policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

W sobotę około godziny 8:30 w Łuczynowie w gminie Kozienice funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Passat, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 107 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. 23-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożony mandat karny.

 

Natomiast w niedzielę około godziny 12:00 w Mozolicach Dużych (gm. Sieciechów) zatrzymano do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Chrysler Sebring, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 109 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 53-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, na okres 3 miesięcy, a ponadto został ukarany mandatem karnym za przekroczenie prędkości.

 

Dosłownie kilkanaście minut później w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę, który nie stosował się do obowiązujących przepisów i jechał z prędkością 104 km/h. Kierujący pojazdem marki Audi, 38-latek również stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy i został ukarany mandatem karnym.

Widzisz? Reaguj

 

Miejsca, w których policjanci dokonali zatrzymań od pewnego czasu zaznaczone są na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa z uwagą o przekraczaniu prędkości.

 

- Funkcjonariusze naszej jednostki stale reagują na każde zgłoszenie obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaznaczane na mapie anonimowo punkty są za każdym razem weryfikowane przez policjantów różnych wydziałów w zależności od kategorii zgłoszenia – mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ma służyć w poprawie bezpieczeństwa w pobliżu miejsca zamieszkania. Każdy kto ma dostęp do internetu może poprzez nią anonimowo zgłosić niebezpieczne według niego miejsce. Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane przez policję. Link do niej znajdziecie TUTAJ

 

Demony prędkości

 

Jak mówiła mł. asp. Ilona Tarczyńska, na bazie prowadzonych analiz miniony weekend na terenie powiatu kozienickiego był bezpieczny. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, doszło do 5 kolizji drogowych. Jednak przykłady z Łuczynowa i Mozolic pokazują, że wciąż dużym problemem na tym obszarze pozostaje za ciężka noga kierujących.

 

Od początku roku na terenie powiatu kozienickiego zostało zatrzymanych ponad 60 praw jazdy za przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

- Wszystkim kierującym po raz kolejny przypominamy, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy, jeżeli kierujący w tym czasie po raz kolejny zostanie zatrzymany do kontroli, czas zatrzymanego prawa jazdy wydłuża się do 6 miesięcy, jeżeli zbagatelizujemy to i zostaniemy w tym czasie po raz kolejny zatrzymani do kontroli, organ wydający prawo jazdy cofa uprawnienia – wyjaśnia Ilona Tarczyńska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Do pracowników Esselte w Kozienicach.
Czy byłyby chętne osoby do założenia związków zawodowych pracowników Esselte w Kozienicach?
Na razie jest to tylko propozycja, sondaż. Jednak proszę o poważne odpowiedzi. Podajcie dalej bo moderator pewnie usunie.
Piszcie na esselte.nszz(małpa)gmail.com
05-05-2019, 23:08:56
0
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja i pracownicy kozienickiego szpitala informują, że przy zachowaniu odpowiednich środków os...
Fot. http://www.kozienice.sr.gov.pl/
Jak poinformował prezes sądu rejonowego w Kozienicach Krzysztof Jerzy Piaseczny, Z dniem 1 czerwca 2020 r...
Fot. LGD Puszcza Kozienicka
Własnoręczne wykonanie makramy – takie zadanie mieli uczestnicy zajęć zorganizowanych w czwartek, 2...
Fot. archiwum
Baseny, siłownie i kluby fitness znów będą czynne. Nie inaczej będzie w Kozienicach. Tutejsze obie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook