Dzisiaj jest wtorek, 26 maja 2020 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Burmistrz Kozienic apeluje do rodziców, aby ich dzieci zostały w domu w czasie strajku nauczycieli
Dodał: KamZap, 04-04-2019 17:37, odsłon: 4633
ilustracja
ilustracja

Od poniedziałku 8 kwietnia aż do odwołania w całym kraju, w tym również w gminie Kozienice, rozpocznie się strajk nauczycieli. W związku z tym burmistrz gminy Piotr Kozłowski wystosował apel do rodziców, który w całości zamieszczamy poniżej. W akcji strajkowej biorą wszystkie placówki, o których pisaliśmy TUTAJ (szkoła w Ryczywole również). Jedyną placówką, która nie bierze udziału strajku jest Szkoła Muzyczna I st. w Kozienicach.

APEL

 

Szanowni Rodzice,

 

Kolejne rozmowy strony rządowej z nauczycielskimi związkami zawodowymi nie przyniosły rezultatu.

 

Dyrektorzy placówek oświatowych na terenie naszej gminy zostali poinformowania przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, że od  8 kwietnia br. rozpocznie się akcja strajkowa pracowników oświaty, który będzie trwać do odwołania. 

 

Z procedur strajkowych wynika, iż dyrektor szkoły, przedszkola o liczbie pracowników biorących udział w strajku dowie się dopiero w dniu strajku. Jednak wynik przeprowadzonego referendum strajkowego w naszej gminie przewiduje bardzo duży udział nauczycieli i pracowników obsługi w strajku.


Z informacji, jaką przekazali dyrektorzy naszych placówek oświatowych wynika, iż nauczyciele emeryci również popierają strajk i nie wyrażą zgody na zatrudnienie celem sprawowania opieki nad dziećmi czy udziału w pracach komisji egzaminacyjnych.

 

W związku z tym dyrektorzy szkół i przedszkoli w okresie strajku staną przed obliczem braku możliwości zapewnienia opieki dzieciom, o której mowa w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.

 

Mając na uwadze powyższe, proszę rodziców o zapewnienie dzieciom opieki w domu w czasie trwania strajku.

 

Jednocześnie przypominam, że w przypadku zamknięcia szkoły, przedszkola, gdy nie ma możliwości zapewnienia opieki dziecku w wieku do 8 lat, rodzice mogą zająć się nim sami i wystąpić o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Aby otrzymać zasiłek opiekuńczy należy złożyć w zakładzie pracy następujące dokumenty:

  • oświadczenie rodzica o nieprzewidzianym zamknięciu szkoły,
  • wniosek o wypłatę zasiłku opiekuńczego na druku ZUS Z-15A.

Podstawa prawna: art. 32, ust. 1, pkt 1 lit. a ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2017 r. poz. 1368 ze zm.).

 

Bardzo Państwa proszę o zrozumienie tej szczególnej sytuacji, której celem jest troska o jakość edukacji Państwa dzieci. Rodziców uczniów klas gimnazjalnych i klas ósmych informuję, iż dyrektorzy podejmą wszystkie działania zgodne z przepisami prawa, aby egzaminy odbyły się w zaplanowanym terminie.

 

Informacje dotyczące ewentualnego odwołania lub zawieszenia akcji strajkowej oraz funkcjonowania szkoły, przedszkola od 08.04.2019 r.  będą umieszczane na stronach internetowych naszych placówek oświatowych.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej podjął we wtorek kilka zaskakujących decyzji. Gdy wydawało się,...
Koronawirus diametralnie zmienił dotychczasową sytuację między innymi na rynkach pracy. W Kozienicach tak...
Fot. archiwum
Ponad 10 kilogramów martwych ryb wyłowiono z Jeziora Kozienickiego. Najprawdopodobniej grasowali t...
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Kolejny transport płynów dezynfekcyjnych przekazanych przez wojewodę trafił do powiatu kozienickie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook