Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Wyrosną tu przyszłe gwiazdy? W Wólce Tyrzyńskiej oficjalnie oddano do użytku boisko
Dodał: MariuszBasaj, 12-06-2017 14:26, odsłon: 5302
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

Poniedziałek 12 czerwca przejdzie do historii Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tyrzyńskiej. Tego dnia bowiem oficjalnie oddano do użytku boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne, które wybudowano przy placówce. Otwarciu obiektu towarzyszył szereg atrakcji, m.in. występy dzieci, mecze z udziałem rodziców czy piknik. 

Wielofunkcyjne boisko oraz boisko piłkarskie budowano w ubiegłym roku. W ramach inwestycji powstał obiekt, gdzie można grać w kilka różnych dyscyplin, np. koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną. Ponadto wybudowano bieżnię oraz zmodernizowano boisko trawiaste. Zamontowano też piłkochwyty oraz małą infrastrukturę. Całość kosztowała niemal 300 tys. zł i uzyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministra Sportu i Turystyki.

 

Marzenia się spełniają

 

W poniedziałek wszystkich przybyłych powitała dyrektor Anna Łukasiewicz. W uroczystościach udział wzięli m.in. wiceburmistrz Igor Czerwiński, wiceburmistrz Małgorzata Bebelska, starosta Andrzej Jung, przedstawiciele rady miejskiej, dyrektorzy szkół z terenu całej gminy, społeczność szkolna i mieszkańcy Wólki Tyrzyńskiej.

 

- Na tę inwestycję czekali z utęsknieniem uczniowie naszej szkoły. Marzenia się spełniają, ale z pewnością trzeba im pomóc. W spełnieniu nam tego marzenia pomogli życzliwi ludzie, którzy zawsze z przychylnością patrzyli na potrzeby nasze szkoły - powiedziała dyrektor Anna Łukasiewicz, po czym złożyła podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w tę inwestycję. Przywołała też postać inicjatorki budowy, byłej dyrektor Alicji Lichoty. - Nasi uczniowie już korzystają z obiektu, myślę że będą się na nim przygotowywać do różnych zawodów sportowych - dodała.

 


 Dyrektor Anna Łukasiewicz złożyła podziękowania osobom zaangażowanym w budowę boiska.

 

- Wiele osób myślało, marzyło o boisku przy tej szkole. Jest to miejsce, które służy nie tylko uczniom, ale także całej społeczności lokalnej (...) Marzenia zależą również od środków finansowych i przyszedł czas, kiedy mogliśmy je wspólnie zrealizować. Szkoda, że zabrakło dziś wśród nas pani dyrektor Lichoty, bowiem była niezwykle zaangażowana w tę inwestycję, ale ma godną następczynię - powiedziała wiceburmistrz Małgorzata Bebelska.

 

Wielkie otwarcie

 

Chwilę potem przyszła pora na najważniejsze momenty poniedziałkowej uroczystości. Poświęcenia obiektu - po wspólnej modlitwie - dokonał ksiądz kanonik Kazimierz Chojnacki. Następnie przedstawiciele wszystkich klas złożyły ślubowanie, że będą w odpowiedni sposób korzystać z boiska, a po tym reprezentanci społeczności szkolnej i zaproszeni goście przecięli symboliczną wstęgę. Były też symboliczne strzały na bramkę.

 


 Przedstawiciele wszystkich klas złożyli ślubowanie.

 

Na ten wyjątkowy dzień dzieci przygotowały krótką akademię, poświęconą oczywiście zdrowemu trybowi życia i ruchowi. Nie zabrakło piosenek, wierszyków i układów tanecznych. Gościnnie wystąpiły również cheerleaderki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej Ogród Jordanowski.

 

Następnie, po krótkiej przerwie na posiłek: grilla, ciasta i inne pyszności, przyszła pora na rozgrywki sportowe, zarówno w siatkówkę, jak i piłkę nożną, a do gry zaproszono również rodziców.

 


Dzieci przygotowały kilka ciekawych występów na ten dzień.

 

Były też symboliczne strzały na bramkę.

 

Oraz mecz siatkówki na nowym boisku!


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora/ Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Mundial w Rosji zbliża się wielkimi korkami. Dla wielu piłkarzy udział w nim należy do najwyższych wyr&oa...
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza na  festyn "Puszcza Miodem Pły...
Fot. KCRiS
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...
fot. Kamil Zapora
Ponad stu zawodników z całej Polski przyjechało na piątą edycję największych zawodów rowero...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook