Dzisiaj jest niedziela, 17 grudnia 2017 r., 351 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Asaj
(Zdjęcia) Wojskowi budują molo na jeziorze w Sieciechowie
Dodał: MariuszBasaj, 07-04-2017 15:31, odsłon: 7112
Podporucznik Tomasz Stefaniak i wójt Zbigniew Marian Czerski mają powody do radości. Współpraca układa się dobrze, a molo już prawie gotowe. fot. Mariusz Basaj
Podporucznik Tomasz Stefaniak i wójt Zbigniew Marian Czerski mają powody do radości. Współpraca układa się dobrze, a molo już prawie gotowe. fot. Mariusz Basaj

Żołnierze z 1. Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego kończą budować nowe molo na Jeziorze Czaple w Sieciechowie. To efekt dobrej współpracy Gminy Sieciechów z wojskiem. Nowy pomost będzie większy od poprzedniego.

Prace rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do soboty. Jak tłumaczy ppor. Tomasz Stefaniak, najpierw trzeba było wykonać tzw. prom podkafarowy, na którym zamontowano dwa młoty do wbijania pali. W tym samym czasie druga grupa żołnierzy zajęła się rozbiórką starego molo. Na palach zamontowano tzw. oczep, potem dźwigary, a dopiero na nich pokład molo. Całość uzupełni poręcz po lewej stronie i krawężnik po prawej. Zwieńczeniem prac będzie malowanie.

 

- Jestem pod wrażeniem organizacji pracy, roboty posuwają się w bardzo szybkim tempie - komentuje Wójt Gminy Sieciechów Marian Zbigniew Czerski.

 

Molo jest dłuższe o około 4 metry od poprzedniego i szersze. Część środków na inwestycję pochodzi z budżetu gminy, kolejne ze Wspólnoty Gruntowej Sieciechów.

 

Dobra współpraca

 

Inwestycja na jeziorze to efekt dobrej współpracy gminy z wojskiem oraz starań wójta, a także radnych z Sieciechowa: Zofii Wójcik i Pawła Witosława.

 

- Nawiązaliśmy dobry kontakt z jednostką w Dęblinie, uzyskaliśmy zgodę od Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosława Miki - pisaliśmy w tej sprawie odpowiednią prośbę - mówi wójt i dodaje: - Bardzo wdzięczny jestem też dowódcy 2. Pułku Inżynieryjnego płk Bogdanowi Prokopowi, a także dowódcy 1. Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego ppłk Adamowi Bednarczykowi. Współpraca z nim układa się od wielu lat bardzo dobrze. Żołnierze z Dęblina regularnie biorą udział w uroczystościach patriotycznych na terenie naszej gminy.

 

Współpraca z wojskiem przy tej inwestycji pozwoli na ograniczenie kosztów. Jak tłumaczy wójt, w przypadku korzystania z wykonawcy zewnętrznego, finalna cena pomostu mogłaby wynieść nawet 70-80 tys. zł. W obecnej sytuacji gmina ponosi praktycznie tylko koszty materiałów wykorzystanych do jego budowy.

 

Wójt zaprasza nad jezioro

 

Jak zapowiada wójt Marian Zbigniew Czerskim, molo to nie jedyna planowana inwestycja nad Jeziorem Czaple. Władze gminy chcą lepiej zagospodarować ten teren.

 

- Mamy już projekt. Wspólnie z LGD Puszcza Kozienicka wykonamy tu chodnik, będzie również miejsce na grilla. Chcemy stworzyć małą infrastrukturę - wyjaśnia gospodarz gminy i dodaje: - To jest największe jezioro w powiecie kozienickim, jest bardzo czyste, urokliwe. Co roku, w wakacje odwiedzają go setki osób - nie tylko z gminy Sieciechów, ale też z Kozienic czy Dęblina. Już dziś zapraszam do nas. 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora
Modlitwa, życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólny posiłek. W tradycyjnej, bożonarodzeniowej atmo...
W czwartek po południu w Brzózie(gm. Głowaczów) miało miejsce zdarzenie drogowe. Winny był ...
fot. Kamil Zapora
Świąteczne stoiska, potrawy, muzyka, moc życzeń i wiele pozytywnych emocji. Ten wieczór sprawił, ż...
fot. Kamil Zapora
W czwartek 14 grudnia popularny piosenkarz odwiedził Placówkę Socjalizacyjną „Panda” w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook