Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
[ZDJĘCIA] Wyjątkowy bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1
Dodał: DL, 20-01-2020 13:11, odsłon: 4571
Fot. Kozienice24
Fot. Kozienice24

W sobotę, 18 stycznia w Jagiellonce w Jedlni Kościelnej rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści tanecznym krokiem poloneza przywitali dumnie wszystkich zgromadzonych na sali. Tym jakże przepięknym akcentem otworzyli wyjątkowy bal studniówkowy, który z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo.

W tym roku w Jagiellonce bawili się uczniowie klasy trzeciej A i trzeciej G Liceum Ogólnokształcącego, oraz czwartej Technikum elektrycznego i czwartej technikum gastronomicznego. Nad całością pieczę sprawowali dyrekcja szkoły i nauczyciele wraz z rodzicami.

 

Bal maturalny zgodnie z tradycją rozpoczął się od poloneza. Uczniowie z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom prezentując wszystkim zgromadzonym w szkolnej sali wspaniałą taneczną choreografię.W skład komitetu organizacyjnego weszli Monika Skrzyńska i Marek Cytryniak, którzy przywitali wszystkich gości.

 


 

Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach Ryszard Zając, który serdecznie powitał wszystkich gości, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim maturzystów - Spotykamy się w niezwykłych okolicznościach. Sceneria, wspaniałe kreacje, odświętny nastrój podkreślają wyjątkowość tego wieczoru. Wieczoru rozpoczynającego pierwszy dorosły bal w waszym życiu. Bal, który w sposób uroczysty i niezwykły wprowadzi was w nowy etap życia, w którym to wy będziecie ponosić pełną odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Etap, który nazywa się dorosłość. Kolejne sto dni będą wypełnione wytężoną pracą, aby matura wypadła jak najlepiej i stała się przepustką do spełnienia marzeń. Mam nadzieję, że czas, który spędziliście w szkole nie był czasem straconym, że wiele się nauczyliście. Wiele zrozumieliście, że szkoła pomogła ukształtować wasze osobowości. 

 


 - Niech dobry nastrój nie opuszcza was do końca balu. Bal studniówkowy uważam za otwarty - tymi słowami dyrektor Ryszard Zając rozpoczął studniówkową zabawę.

 

- Chciałbym, aby cząstka tego kim jesteście dzisiaj była naszą zasługą. Zasługą nauczycieli. Z całego serca życzę wam już dzisiaj jak najlepszych wyników na egzaminach maturalnych i szczęścia, które czasem się przydaje. Teraz jednak przed wami noc niezapomnianych wrażeń. Tygodnie wytężonych ćwiczeń sprawiły, że dziś tanecznym krokiem poloneza opanowaliście salę balową. Najbliższe godziny należą do was, bo dziś wkraczacie w świat dorosłości. Tę dorosłość potwierdzicie za kilka miesięcy, a teraz bawcie się do białego rana, aby dzisiejszy wieczór zapisał się w waszej pamięci jako jeden z najwspanialszych. Cieszcie się swoją młodością, gronem przyjaciół, towarzystwem życzliwych wam dorosłych - powiedział dyrektor.

 

Po przemówieniu dyrektora Ryszarda Zająca głos zabrał przewodniczący komisji oświaty, kultury, sportu, turystyki i promocji Tomasz Trela, który w imieniu starosty Andrzeja Junga i samorządu powiatu kozienickiego złożył najserdeczniejsze życzenia młodzieży. 

 

Na sobotnim balu maturalnym obecny był również zastępca burmistrza gminy Kozienice do spraw technicznych Mirosław Pułkowski, który odczytał list od burmistrza z życzeniami dla maturzystów. Wspomniał także o ufundowaniu przez samorząd gminny długopisów dla wszystkich tegorocznych maturzystów.

 


Zastępca Mirosław Pułkowski przypomniał też, że zgodnie z uchwałą rady miejskiej dla uczniów i studentów I roku przygotowano stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i sportowe.

 

Następnie życzenia wszystkim uczniom przekazali ks. Krzysztof Wróbel z parafii p.w. św. rodziny oraz wiceprezes ds. pracowniczych w Enea Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz,  a także przewodnicząca Rady Rodziców Renata Wołos.

 

W imieniu tegorocznych maturzystów głos zabrali Karolina Baczkowska i  Adam Gorzkowski.  Podziękowali oni dyrekcji, gronu pedagogicznemu i rodzicom za wkład pracy włożony w kształtowanie ich postaw życiowych oraz za wytrwałość i cierpliwość. W imieniu samorządu szkolnego zdanej matury i udanego startu w dorosłe życie życzył starszym kolegom  Hubert Bączek. 

 

Były też kwiaty i podziękowania dla dyrekcji szkoły i wychowawców poszczególnych klas. A więc 3a – Beaty Ośki,  3g – Joanny stępień i Moniki Czerepak, technikum  gastronomicznego Ewy Sot i Technikum Elektrycznego Jarosława Głowackiego, a także specjalne podziękowania dla pani Beaty Krześniak i Elżbiety Zmitrowicz za opracowanie układu choreograficznego Poloneza. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów. Podczas studniówki uczniowie zapewnili wszystkim nie lada niespodziankę w postaci odtańczenia walca.

 

 

Po części oficjalnej uczniowie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Już po raz piętnasty samorząd województwa ogłosił konkurs dla fotografów amatorów.&n...
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook