Dzisiaj jest niedziela, 17 grudnia 2017 r., 351 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Asaj
(Zdjęcia, wideo) Za nami drugi dzień Folkobrania. Ania Broda oczarowała publiczność
Dodał: MariuszBasaj, 13-05-2017 08:07, odsłon: 1416
Ania Broda dała niesamowity koncert. fot. Mariusz Basaj
Ania Broda dała niesamowity koncert. fot. Mariusz Basaj

II Festiwal Folkobranie trwa w najlepsze. Głównymi atrakcjami piątkowej części imprezy były koncert Ani Brody, orszak folkowy przez miasto i potańcówka na terenie ośrodka nad jeziorem. Mówiąc krócej, "Żniwa" na całego! Folkobraniu patronują Kozienice24.pl

W piątek wystartowały pierwsze warsztaty w ramach Folkobrania, które prowadzili członkowie Kapeli Tęgie Chłopy. Ich efekty mogli usłyszeć wszyscy ci, którzy pojawili się na wieczornym koncercie w sali kameralnej CKA. Przed publicznością wystąpiło kilkudziesięciu uczestników zajęć, którzy w ekspresowym tempie przygotowali dwa utwory. Dali radę!

 

Kosy w ruch

 

Każdemu z dni festiwalu przewodzi inne hasło. Po czwartkowych "Siewach", w piątek przyszła pora na "Żniwa". Na temat tego, jak wyglądały dawne przy zbiórce plonów na wsi opowiadał Stefan Siech, twórca Izby Historycznej w Sieciechowie. Nie obyło się bez prezentacji takich narzędzi jak choćby kosa czy sierp czy opowieści na temat porządku dnia żniwnego. Było też klepanie kosy, które jak się okazało może być ciekawą częścią koncertu.

 

Magiczne dźwięki

 

Gwiazdą piątkowego wieczoru była Ania Broda - piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka i świetna wokalistka. Na swoim koncie ma 6 płyt, a także udział w programie Mam Talent.

 

Ania Broda zabrała słuchaczy do świata wyjątkowej muzyki, zanurzając ich w dźwiękach cymbałów wileńskich, liry korbowej i fortepianu. Znaczna część występu oscylowała w klimatach Warmii i Mazur, a artystka łączyła tradycyjne elementy z tymi bardziej nowoczesnymi.  W jedną całość układała dawne teksty i swoją muzykę, tworząc niepowtarzalne aranżacje. Na specjalną uwagę zasługuje jest świetny wokal i duża charyzma sceniczna.

 

Bardzo ciekawie wypadł też wspólny występ ze Stefanem Siekiem, który towarzyszył cymbalistce wybijając rytm młotkiem na kosie, umieszczonej na tzw. babce. Ludowy performance na całego!

 

 

Poszli na potańcówkę!

 

Tuż po koncercie, ulicami miasta ruszył Folkowy Orszak, prowadzony przez muzyków z Kapeli Tęgie Chłopy. W towarzystwie świetnej muzyki uczestnicy festiwalu udali się na potańcówkę do Klubu Festiwalowego na terenie ośrodka nad jeziorem.

 

Folkobranie trwa dalej, w sobotę czeka nas "Młócenie" i m.in. koncert grupy T/Aboret (godz. 18:00, sala kameralna CKA), a w niedzielę "Sielanka" - na terenie ośrodka nad jeziorem wystąpią KMOD Furioso, Kapela Dzikie Harce i gwiazda festiwalu, Kapela ze Wsi Warszawa (koncert gwiazdy w amfiteatrze o godz. 18:00. Polecamy!

 


W warsztatach wzięło udział kilkadziesiąt osób.

 


Wspólny występ Ani Brody i Stefana Sieka.

 


W piątek ulicami Kozienic przeszedł muzyczny orszak folkowy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora
Modlitwa, życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólny posiłek. W tradycyjnej, bożonarodzeniowej atmo...
W czwartek po południu w Brzózie(gm. Głowaczów) miało miejsce zdarzenie drogowe. Winny był ...
fot. Kamil Zapora
Świąteczne stoiska, potrawy, muzyka, moc życzeń i wiele pozytywnych emocji. Ten wieczór sprawił, ż...
fot. Kamil Zapora
W czwartek 14 grudnia popularny piosenkarz odwiedził Placówkę Socjalizacyjną „Panda” w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook