Dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020 r., 191 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) To już XII zlot miłośników BMW w Kozienicach
Dodał: KamZap, 18-05-2019 16:10, odsłon: 3201
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

140 pięknych, specjalnie wyselekcjonowanych BMW zawitało w ten weekend do Ośrodka Rekreacji i Turystyki nad jeziorem. Do Kozienic przyjechali kierowcy z całego kraju, od morza, aż do Tatr. Wszystkich łączy jedno - miłość do bawarskich samochodów. Przygotowaliśmy dla was relację i galerię zdjęć z imprezy, której patronem medialnym są Kozienice24.pl

Cuda motoryzacji, które mieliśmy okazję podziwiać nad jeziorem zostały wybrane spośród 250 zgłoszeń, które napłynęły do organizatorów. Jak co roku mieli oni twardy orzech do zgryzienia, ponieważ z kilkuset należało wybrać te perełki, które przyjadą do Kozienic. – Stawiamy na jakość, a nie na ilość. Z tego powodu wybraliśmy te najlepsze. Ważne były dla nas: lakier, kolor i dobre koło. Chociaż mamy tu dzisiaj również auta w starym stylu germańskim, czyli nisko i szeroko – mówił Łukasz „Vmasher” Byzdra, organizator zlotu. - Nie wykluczamy też klasyków, bo dla nas każde ładne auto się liczy – dodał.

 

Trzy dni zlotu

 

Kierowcy zaczęli zjeżdżać do Kozienic już w piątek wieczorem. Pierwszy dzień zlotu miał formę spotkania integracyjnego. Fani BMW mieli okazję wspólnie grillować i porozmawiać. Główne atrakcje zaplanowano na sobotę. Rano tradycyjnie odbyła się parada aut. Po powrocie kierowcy ustawili swoje auta tak, by odwiedzający imprezę mogli je dokładnie obejrzeć. Przed sceną natomiast toczyły się prezentacje konkursowe aut.

 

 

Choć BMW zachwycały wyglądem zewnętrznym, to serce każdej maszyny kryło się pod maską.

 


Podczas prezentacji aut, dziewczęta pozowały do zdjęć przy omawianych samochodach.

 

 

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Kozienice Piotr Kozłowski, który objął patronatem tegoroczny zlot. Burmistrz również jest szczęśliwym posiadaczem sędziwego już BMW, które jak przyznał jest pierwszym samochodem kupionym za własne pieniądze.

 

Jeżdżą i pomagają

Nieodłącznym elementem każdego zlotu samochodów bawarskiej marki jest akcja charytatywna. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, zbierano środki dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej PANDA. – W tym roku również mamy gadżety na licytację, które przywożą uczestnicy. Są wśród nich różne elementy wyposażenia do „beemek”, a ktoś przywiózł nawet układ wydechowy ze stali nierdzewnej – wyjaśniał Łukasz Byzdra.

Lokalni kierowcy BMW od dłuższego czasu wspierają kozienicki dom dziecka, organizując m.in. takie akcje jak MOTO DZIECIAKI 3ER.

 


W tym roku podczas aukcji na rzecz kozienickiej PANDY można było wygrać nawet układ wydechowy ze stali nierdzewnej.


Powrót Vmashera

 

Przez pierwsze dziesięć lat zlotów za ich organizacje odpowiedzialny był Łukasz „Vmasher” Byzdra. 10. Zlot miał być ostatnim, lecz fani nie mogli pogodzić się z myślą, że już nigdy nie przyjadą do Kozienic, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Dlatego organizatorzy „musieli” zmienić zdanie. Pałeczkę organizacji 11. edycji przejęli koledzy „Vmashera”. Jednak w tym roku do tej roli powrócił główny sprawca całego zamieszania. – Pracowałem nad tym dziesięć lat i brakowało mi tego dlatego stwierdziłem, że chcę to ciągnąć dalej – mówił Łukasz Byzdra. Choć jeszcze nie jest pewny czy poprowadzi kolejne edycje to jak obiecał, dwudziestą – jubileuszową dopilnuje osobiście.


BMW 3ERFEST KOZIENICE

 

Impreza organizowana jest w naszym mieście nieprzerwanie od 2008 roku i każdorazowo ściąga do Kozienic wielu fanów motoryzacji, a za jej przygotowanie odpowiedzialni są ludzie związani z forum internetowym bmw3er.pl.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Do pracowników Esselte w Kozienicach.
Czy byłyby chętne osoby do założenia związków zawodowych pracowników Esselte w Kozienicach?
Na razie jest to tylko propozycja, sondaż.
Piszcie na esselte.nszz(małpa)gmail.com
20-05-2019, 01:12:01
0
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Po  spotkaniach z mieszkańcami, samorządowcami w Szydłowcu, Zwoleniu premier Mateusz Morawiecki p&oa...
fot.KKS
Dziesięć zespołów będzie rywalizowało w grupie 6 II ligi piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2020/2...
fot.archiwum
Thunderstrike Fight League, 21 edycja odbędzie się już we wrześniu w Kozienicach. Taką informację w czwar...
fot.CKA
Za nami pierwsze warsztaty w ramach akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK”. Na dzi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook