Dzisiaj jest piątek, 20 kwietnia 2018 r., 110 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Asaj
(Zdjęcia) Rozkopują, budują, remontują. Wakacyjny przegląd inwestycji drogowych
Dodał: MariuszBasaj, 06-07-2017 13:25, odsłon: 2563
Jednym z większych przedsięwzięć (a tych w tym roku nie brakuje) jest przebudowa ul. Hamernickiej. Fot. Mariusz Basaj
Jednym z większych przedsięwzięć (a tych w tym roku nie brakuje) jest przebudowa ul. Hamernickiej. Fot. Mariusz Basaj

Sezon wakacyjny sprzyja pracom budowlanym, zwłaszcza przy inwestycjach drogowych. Część prac już się zakończyła, kolejne się rozpoczęły. Sprawdzamy aktualny stan inwestycji w Kozienicach

W 2017 roku kierowcy z Gminy Kozienice powinni mieć powody do zadowolenia. W budżecie na inwestycje drogowe zarezerwowano ponad 12 milionów złotych, a w dodatku gmina wspólnie z powiatem realizuje zadania na drogach powiatowych. Szereg inwestycji jest w toku, część się zakończyła, inne dopiero się rozpoczną.

 

Wśród zakończonych prac warto chociażby wspomnieć Nowy Świat, ul. Czwartek czy budowę dróg w Samwodziu i Kępie Wólczyńskiej. Gdzie trwają prace lub dobiegają końca?

 

Ul. Hamernicka

 

Kilkanaście dni temu rozpoczęła się przebudowa ulicy Hamernickiej. Remont będzie przebiegał dwutorowo: odcinek od ul. Lubelskiej do Ronda oraz tuż przy włączeniu do ulicy Przemysłowej i Wójcików (łuk) zostanie sfrezowany, a następnie będzie tam położona nowa warstwa ścieralna (odnowienie jezdni). Kompleksowa przebudowa czeka natomiast odcinek od ronda do skrzyżowania z Przemysłową. Tu stara droga zostanie rozebrana, będzie wykonana nowa podbudowa, a także wylane zostaną warstwy asfaltu. Od tych właśnie prac rozpoczęto roboty. Remont wiąże się też ze zmianą organizacji ruchu. Przebudowane zostaną zatoki parkingowe, przeniesiona zostanie wiata przystankowa na drugą stronę ronda, pojawi się dodatkowe ogrodzenie łańcuchowe, a dodatkowo zostanie zastosowane ograniczenie prędkości do 30 km h. Inwestycja ma być zakończona do 31 sierpnia

 


Przebudowa zaczęła się od "trudniejszego" etapu. Odcinek od "Chińczyka" do skrzyżowania z Wójcików / Przemysłową jest od kilkunastu dni wyłączony z ruchu.

 

Ul. Świerczewskiego

 

Projekt przebudowy ulicy Świerczewskiego na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Głowaczowskiej (ok. 280 metrów) obejmuje przede wszystkim wykonanie nowej konstrukcji i nawierzchni jezdni wraz z krawężnikami, chodnikami i zjazdami. Usprawnione zostanie odwodnienie - wymienione i wyregulowane zostaną wpusty, rozbudowana zostanie istniejąca kanalizacja deszczowa. Poprawione będą także kwestie bezpieczeństwa. Zamontowane zostaną tzw. elementy BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego), przebudowanie zostanie skrzyżowanie z ul. Konstytucji 3 Maja, powstaną wyniesione wyspy i pojawi się nowe oznakowanie poziome i pionowe. Prędkość ruchu zostanie ograniczona do 30 km/h. Termin realizacji prac to 31 sierpnia.

 


Na Świerczewskiego (czy w świetle ostatnich zmian na Sławnej) praca wre!

 

Ul. Dolna

 

Praktycznie gotowa jest już ulica Dolna. Przypomnijmy, że tu prace ruszyły w zeszłym roku, a cała inwestycja jest bardzo kosztowna ze względu chociażby na odwodnienie. Z jednej strony Dolna graniczy z wysoką skarpą, z drugiej zaś przepływa Łacha, a teren jest podmokły. Stąd potrzeba budowy kanalizacji deszczowej oraz drenażu francuskiego (w zależności od odcinka). W sumie powstało około 650 metrów nawierzchni asfaltowej.

 


Kto dawno nie był na ul. Dolnej może zostać zaskoczony. Po latach mieszkańcy doczekali się asfaltu w tym miejscu. Trzeba przyznać, że to była kosztowna inwestycja, a zaczęto ją w zeszłym roku.

 

Ul. Jana Pawła II

 

Za kościołem pw. Świętej Rodziny pojawiła się już nowa nawierzchnia asfaltowa, z czego szczególnie cieszą się najmłodsi, co widać na fotografii. Projekt zakładał zbudowanie około 570 metrów drogi, a w budżecie na ten cel zabezpieczono 550 tys. zł.

 


Najmłodsi na rolkach testują nowy asfalt za kościołem.

 

Ul. Różana w Aleksandrówce

 

Zaawansowane prace trwają także na ulicy Różanej. Inwestycja obejmuje odcinek o długości 352 metrów, od ul. Prostej do ul. Strumykowej, i szerokości 5 metrów o nawierzchni bitumicznej, wraz ze zjazdami i odwodnieniem, a także budowę oświetlenia sodowego na całej długości drogi. Ponadto konieczna będzie przebudowa linii energetycznych. Droga ma być gotowa do 31 lipca.

 


Tak wygląda obecnie ulica Różana. Za miesiąc jednak mieszkańcy będą mogli cieszyć się z asfaltu. KOniec z jeżdżeniem "po dołach".

 

Kolejne inwestycje

 

W czerwcu odebrano kolejną inwestycję drogową w Kociołkach, a także przebudowę ul. Browarnej w Ryczywole. Kolejne inwestycje w toku (na różnych etapach) to m.in. budowa dróg lokalnych w Janowie (900 tys. zł), remont chodnika na ul. Kopernika, budowa drogi w Nowej Wsi (700 tys. zł), Holendrach Kozienickich (500 tys. zł), ul. Długiej w Ryczywole czy Kolejowej (650 tys. zł) w Kozienicach. Do tego dochodzi szereg innych przedsięwzięć jak rozbudowa oświetlenia, bieżące remonty; ogłoszono też przetargi na ul. Królewską w Aleksandrówce czy przebudowę dróg i kanalizacji deszczowej na ul. Jesionowej, Dębowej i Zdziczów w Kozienicach.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Najlepszą ulicą w Kozienicach jest autostrada do lasu. Chciałbym poznać człowieka, który ją zaprojektował :)

Hamernickiej mi trochę szkoda, z tymi wertepami (zresztą na krótkim odcinku) była taka swojska ale po remoncie pewnie nabierze blasku.

Kozienice nabierają blasku, syf pozostał jedynie na Lubelskiej ale wezmą się w końcu i za nią.
08-07-2017, 01:28:25
0
0
odpowiedz
ciekawy jestem czy na Jana Pawła zostana wybudowane progi zwalniające czy w dalszym ciągu kierowcy beda zdecydowanie przekraczac dopuszcalna predkosc?
10-07-2017, 23:55:48
0
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. I.Światkowska
13 kwietnia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach brali udział w Finale Międzypowiat...
fot. ZS nr 1 w Kozienicach
Z okazji 75 rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie. Z tej okazji Muzeum Polin po raz 6 zorganizo...
fot. KZ
Piękna wiosenna aura, ruch na świeżym powietrzu i edukacja. Po raz kolejny Nadleśnictwo Kozienice zorgani...
fot. KDK
Pozostało jeszcze 12 dni, a wciąż brakuje ponad 500 tysięcy złotych. W tej sytuacji nawet najdrobniejsza ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook