Dzisiaj jest wtorek, 07 kwietnia 2020 r., 98 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(ZDJĘCIA) Ogórków ci u nas dostatek, czyli Dzień Ogórka 2015
Dodał: MariuszBasaj, 06-07-2015 11:55, odsłon: 5982

Zawody w zbieraniu ogórków czy w rzucaniu nimi do beczki, koncerty i wspólna zabawa taneczna - za nami dwunasta już edycja Kozienickiego Dnia Ogórka. I mimo, że żar lał się z nieba, to niedzielna impreza w Piotrkowicach cieszyła się dość dużą popularnością. 

Obchody tego święta rolników z Powiśla tradycyjnie rozpoczęły się od mszy świętej, podczas której modlono się m.in. o pomyślne zbiory. Po nabożeństwie, zebrani - przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z OSP w Kozienicach - przemaszerowali na plac szkolny.

 

Zielona tradycja

 

- Ten dzień stał się waszym świętem. Z tej okazji życzę wam dużo zdrowia, udanych plonów i opłacalnych cen na ten najbliższy sezon - mówił podczas otwarcia Włodzimierz Kowalski, radny i przewodniczący Związku Producentów Rolnych w Kozienicach.

 

- Dwunasty raz rozmawiamy tu o przyszłości rolnictwa. Każdy z nas ma bardzo wiele oczekiwań. Od różnych instytucji, ale i od opatrzności, bo nie wszystko zależy od nas, ale to co możemy, staramy się na miarę możliwości realizować - powiedział Tomasz Śmietanka, burmistrz Kozienic. Przy okazji zapowiedział, że w przyszłorocznym budżecie będzie chciał przeznaczyć więcej pieniędzy na budowę dróg w gminie.

 

 

Muzyka przy smaku ogórka

 

Następnie scenę przejęli artyści. Najpierw swoje umiejętności wokalne zaprezentował chór ''Złota Jesień'', a po nich zespół ''Relaks''. W międzyczasie uczestnicy imprezy chętnie kosztowali darmowej zupy ogórkowej, chleba ze smalcem i oczywiście kiszonych ogórków.

 

 

Około godz. 17:30 na scenie pojawiła się pochodząca z Siedlec grupa Street Boys. Muzycy od wielu lat tworzą muzykę disco polo, a w Piotrkowicach można było usłyszeć takie ich piosenki jak ''Szalona Mariola'', ''Równa Ola'' czy ''Daj mi całuska''.

 

 

Kto najszybszy do pracy?

 

Jednym z charakterystycznych elementów obchodów Dnia Ogórka są konkursy związane z zielonym warzywem. Konkurencje przez lata ewoluowały, a tym razem zmagania odbyły się w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich - najlepszy zbieracz - polegała na jak najszybszym zebraniu do wiadra wysypanych na asfalcie ogórków. Tu bezkonkurencyjna okazała się Elżbieta Gola, która jako jedyna złamała próg 30 sekund.

 

 

W drugiej konkurencji - najlepszy kisiarz - startowały pary. Każda z osób miała po 3 rzuty ogórkiem do oddalonej o kilka metrów beczki. Wyniki każdej z pary sumowały się i wygrywała oczywiście ta z największą liczbą punktów. Po raz kolejny na pierwszym miejscu znalazła się Elżbieta Gola, tym razem w drużynie.

 

 

Głównym sędzią zawodów był Andrzej Wołos.

 

Impreza zakończyła się wspólną zabawą taneczną z zespołem Dekret.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zarząd i pracownicy Enei Wytwarzanie składają wszystkim naj...
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaproponował zmianę nazewnictwa poszczególn...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice
Możliwość zwiedzania leśnych atrakcji bez wychodzenia z domu zaoferowało Nadleśnictwo Kozienice, kt&oacut...
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kozienicach informuje o kolejnym zakażeniu koronawirusa w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook