Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 r., 347 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) O możliwościach wsparcia przedsiębiorców. Ciekawa konferencja CKA
Dodał: MariuszBasaj, 17-11-2017 14:00, odsłon: 1765
Wszystkich zebranych przywitał dyrektor PUP Jan Mazur. fot. Mariusz Basaj
Wszystkich zebranych przywitał dyrektor PUP Jan Mazur. fot. Mariusz Basaj

Przedsiębiorcy, uczniowie, samorządowcy i przedstawiciele najróżniejszych instytucji z Powiatowym Urzędem Pracy na czele - ponad 100 osób wzięło w piątek udział w dużej konferencji, zorganizowanej w Centrum Kulturalno-Artystycznym w ramach "Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Powiecie Kozienickim".

Konferencja zwieńczyła cały cykl wydarzeń, które w ramach "Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości" zorganizowano w naszym powiecie. Od poniedziałku do środy w szkołach średnich powiatu kozienickiego odbywały się spotkania uczniów z takimi specjalistami jak doradcy zawodowi, pośrednicy pracy czy osoby zajmujące się dotacjami. Z kolei w czwartek zorganizowano dzień otwarty w Powiatowym Urzędzie Pracy.

 

Kulminacja przedsięwzięcia nastąpiła w piątek. W patio Centrum Kulturalno-Artystycznego na odwiedzających czekały stoiska instytucji (m.in. PUP) oraz różnych przedsiębiorstw (np. Enea, banki, etc.), gdzie można było zaczerpnąć szereg ciekawych informacji.

 

O godz. 10:30 w sali kameralnej Centrum rozpoczęła się konferencja poświęcona przede wszystkim możliwościom wsparcia działających i dopiero rozpoczynających swoją działalność przedsiębiorców. Wszystkich przybyłych przywitali dyrektor PUP w Kozienicach Jan Mazur i wicedyrektor Krzysztof Zając. - Cieszę się z tak licznej państwa obecności. To sygnał, że treść dzisiejszego spotkania budzi zainteresowanie - powiedział Mazur.

 

Głos zabrał także burmistrz Tomasz Śmietanka. - Najbardziej cieszy dziś obecność przedsiębiorców - osób, które prowadzą działalność gospodarczą; ryzykują własnym majątkiem, dobrym imieniem, aby pomagać innym, organizując miejsca pracy. (...) Te osoby dają poczucie bezpieczeństwa tym osobom, które zatrudniają i ich rodzinom - mówił gospodarz gminy.

 


W patio CKA na odwiedzających czekały różnego rodzaju stoiska, gdzie można było skorzystać z pomocy specjalistów.

 

O narzędziach i instrumentach wsparcia

 

W piątek zebrani mogli wysłuchać serii ciekawych prelekcji. Andrzej Spytek z PUP w Kozienicach mówił o jednorazowych środkach na rozpoczęcie działalności gospodarczych, z kolei Artur Maciaszczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy o możliwości korzystania przez przedsiębiorców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 

Temat wykorzystywania funduszy unijnych w perspektywie 2014-2020 omawiała Marzena Gajos z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych, a ppłk Radosław Salak przybliżył kwestie związane z zatrudnianiem więźniów.

 

Po krótkiej przerwie odbyły się kolejne cztery prelekcje. Dr Piotr Możyłowski z Fundacji Przedsiębiorczości i Rynku Pracy mówił o amortyzacji wydatków jako sposobie na optymalizację podatków. Irena Bielawska z LGD Puszcza Kozienicka omówiła możliwości wsparcia przedsiębiorców właśnie poprzez LGD. Z kolei Piotr Chojnacki z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu zajął się zagadnieniami dotyczących współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

 

Ostatnią prelekcję wygłosił dr inż. Tomasz Śmietanka, burmistrz Gminy Kozienice. "Samorząd gminny a lokalna przedsiębiorczość - wspólnota, czy przeciwieństwo interesów" - to tytuł jego wystąpienia, w którym omówił różne aspekty relacji na linii samorząd - przedsiębiorca.

 

Patronat honorowy nad konferencją sprawowali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Jung oraz Burmistrz Gminy Kozienice Tomasz Śmietanka. Patronat medialny jak zawsze Kozienice24.pl

 


Ostatnią z prelekcji wygłosił burmistrz Tomasz Śmietanka.

 

W konferencji wzięła udział ponad setka osób.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 17:25 na drodze powiatowej w miejscowości Wybor&oacut...
Fot. A©Arpass
We wszystkich sądach w regionie radomskim trwa kryzys związany z nieobecnością dużej liczby pracownik&oac...
Fot. Kamil Zapora
Dzisiaj w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbył się XVIII Przegląd...
Kadr z filmu
W tym tygodniu na ekranie Kina KDK zobaczymy trzy nowe filmy. Na najmłodszych widzów czeka spotkan...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook