Dzisiaj jest wtorek, 07 kwietnia 2020 r., 98 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Kozieniccy uczniowie laureatami prestiżowego konkursu
Dodał: MariuszBasaj, 14-05-2016 13:40, odsłon: 6930
Reprezentanci ZS nr 1 tuż po wręczeniu nagród. Fot. Mariusz Basaj
Reprezentanci ZS nr 1 tuż po wręczeniu nagród. Fot. Mariusz Basaj

Uczniowie ze szkół w Kozienicach, Garbatce-Letnisku i Bogucinie zostali laureatami XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę". Wyjątkowy, centralny zlot laureatów odbywa się w tym roku w Kozienicach, a w sobotę w Centrum Kulturalno-Artystycznym poznaliśmy zdobywców Grand Prix.

W tegorocznej edycji konkursu, tylko na szczeblu wojewódzkim na konkurs wpłynęło 465 prac z 286 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do etapu centralnego przeszła ponad setka z nich, w tym te z naszego powiatu.

 

Trzydniowy zlot

 

W sobotę, w sali kinowo-widowiskowej Centrum Kulturalno-Artystycznego odbyła się gala wręczenia nagród laureatom z całego kraju, którzy od piątku do niedzieli przebywają w Kozienicach na zlocie i mają okazję zwiedzać Ziemię Kozienicką.

 

- Myślę, że spotykamy się tutaj nieprzypadkowo. Nasza gmina jest zapisana w strategii rozwoju województwa mazowieckiego jako miejsce predestynowane do ponadlokalnego ruchu turystycznego - mówił na otwarciu gali burmistrz Tomasz Śmietanka, podkreślając fakt, że gmina Kozienice jest jednym z najintensywniej (w przeliczeniu na jednego mieszkańca) inwestujących w sport i rekreację samorządów w kraju.

 

 Podczas gali rozdania nagród przed publicznością wystąpili młodzi artyści z Kozienickiego Domu Kultury.

 

O konkursie

 

Konkurs prowadzony jest w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, a uczniowie mogą przygotowywać prace indywidualnie lub w grupach - w wersji tradycyjnej bądź multimedialnej.

 

Efekty ich pracy oceniało specjalne jury, którego przewodniczącym jest Andrzej Gordon, wiceprezes Zarządu Głównego PTTK. W komisji zasiadła m.in. Lucyna Mańkowska - przedstawiciel Oddziału PTTK w Kozienicach.

 

- Tegoroczne prace reprezentowały bardzo wysoki poziom, często zbliżony do prac licencjackich. Było w nich wiele rzeczy unikatowych, informacji pierwszej generacji. Mieliśmy sporo problemów żeby wyłonić najlepsze prace - mówił w sobotę Andrzej Gordon.

 

 Konkurs zgromadził wielu zdolnych miłośników turystyki i krajoznastwa. Do Kozienic przyjechali najlepsi z najlepszych.

 

Trzy razy Grand Prix

 

Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody Grand Prix - po jednej w każdej kategorii wiekowej. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsi okazali się Bartłomiej Kawiński, Marta Ogrodnik i Weronika Gałek z Wrocławia. Najlepszą pracą z kategorii gimnazjum była ta Aleksandry Kucharczyk z Rusinowa, a ponadgimnazjalnych - Dominiki Bernackiej z Opoczna.

 

 Na fot. nagrodę odbierają reprezentanci PSP w Bogucinie.

 

Wyniki naszych reprezentantów

 

W sobotę nagrodzono również reprezentantów Ziemi Kozienickiej. II nagrodę w kategorii prac zbiorowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymali podopieczni Mirosława Mazura: Kamil Kultys, Karolina Czarnecka i Aleksandra Zając z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach za pracę "Budownictwo Powiśla Kozienickiego"

 

Drugą nagrodę otrzymały także uczennice Marioli Gębskiej: Zuzanna Majewska, Maja Strzelecka i Karolina Dudziak z PSP w Bogucinie za pracę "Tradycja rzecz święta".

 

Z kolei Kinga Stalmach z PSP w Garabtce-Letnisku (opiekun Irena Cieloch) za pracę "Zapisane w krysztale" otrzymała nagrodę specjalną - nagrodę im. Łukasza Wojeckiego. 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaproponował zmianę nazewnictwa poszczególn...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice
Możliwość zwiedzania leśnych atrakcji bez wychodzenia z domu zaoferowało Nadleśnictwo Kozienice, kt&oacut...
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kozienicach informuje o kolejnym zakażeniu koronawirusa w...
Fot. archiwum Kozienice24/Enea Wytwarzanie
U jednego z pracowników Elektrowni Kozienice zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. O zaist...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook