Dzisiaj jest niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 232 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Kozieniccy samorządowcy spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą
Dodał: MariuszBasaj, 31-05-2017 15:43, odsłon: 4235

27 maja, w ramach upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych z 1990 roku, corocznie obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji 29 maja, w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda zorganizował spotkanie z przedstawicielami samorządu. Na zaproszenie Prezydenta RP w wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Tomasz Śmietanka wraz z wiceburmistrzem Igorem Czerwińskim oraz Mariuszem Prawdą, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kozienicach.

Prezydent podczas swojego wystąpienia podkreślał, iż „praca samorządowca to działalność, która wymaga serca, to służba. (…) Zadaniem dla samorządów oraz władz centralnych jest zrównoważony rozwój całego kraju”. To właśnie zasadzie zrównoważonego rozwoju Prezydent poświęcił wiele uwagi, wskazując, że „zasada zrównoważonego rozwoju jest najważniejsza, decyduje o możliwości realizacji wielu gwarancji konstytucyjnych i swobód obywatelskich, takich jak możliwość rzeczywistego wyboru miejsca zamieszkania, pracy czy prowadzenia działalności gospodarczej”.

 

Prezydent mówił również o potrzebie wspierania mniejszych ośrodków, przekazując, iż „obowiązkiem władz centralnych jest stworzenie samorządom odpowiednich warunków do jak najlepszego wykorzystania pieniędzy unijnych, a zadaniem samorządów jest wydać te pieniądze z pożytkiem dla mieszkańców tak, by podniosły one jakość życia społeczności lokalnych”.

 

Samorząd to zaszczyt

 

Spotkanie skomentował Tomasz Śmietanka Burmistrz Kozienic. - W Dniu Samorządu nie chodzi o nagradzanie i świętowanie, tylko o docenienie wkładu samorządu w rozwój Państwa i Polski Lokalnej. Bycie samorządowcem to zaszczyt. Większość radnych, burmistrzów czy marszałków traktuje swoje działanie jako służbę społeczności lokalnej, co widać po tym jak Polska lokalna się zmieniła. Samorządy zrobiły wiele, jeśli chodzi o rozbudowę podstawowej infrastruktury typu wod-kan czy drogowej, ale również  edukacyjnej, społecznej, kulturalnej czy rekreacyjno-sportowej - powiedział gospodarz Gminy Kozienice.

 

Burmistrz odniósł się również do promowanej w tym roku zasady zrównoważonego rozwoju. - Przywrócenie samorządu terytorialnego, opartego o wspólnoty mieszkańców wyzwoliło w Polsce energię obywateli. Zrównoważony rozwój to nasze zadanie, nasza misja jako przedstawicieli lokalnych społeczności. I właśnie ta zasada przyświeca mi od 1998 roku, od momentu objęcia przez mnie funkcji Burmistrza. Patrząc na naszą gminę, rozmawiając z mieszkańcami, słuchając opinii gości czy samorządowych sąsiadów, wiem, że przyjęta strategia rozwoju była właściwa. Należy podkreślić, że zachowanie równowagi nie jest łatwe. Samorządy terytorialne borykają się z dużymi problemami, decyzje centralne, wprowadzane reformy, stawiane wymagania – bez pokrycia finansowego -  dokładają kolejnych. Naszym zadaniem - samorządowców z najniższego szczebla terytorialnego – jest szukanie rozwiązań i wprowadzanie zmian, tak by w jak najmniejszym stopniu obciążały one Mieszkańców - powiedział Tomasz Śmietanka.

 

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości kozieniccy samorządowcy przekazali osobiście Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie oraz Marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu serdeczne pozdrowienia od Mieszkańców Ziemi Kozienickiej. 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Michał Wasilewski zanotował asystę przy pierwszej bramce Energii. Fot. Mariusz Basaj
Energia Kozienice pokonała w sobotę na własnym stadionie 2:0 LKS Promna i zainkasowała pierwsze punkty w ...
fot. Offroad Piaseczno
Wielkie emocje, dobra zabawa dla całych rodzin, ryk silnika i sporo wyzwań. Już 26 sierpnia w Magnuszewie...
Jak już informowaliśmy, w budynku Krytej Pływalni Delfin trwają duże prace modernizacyjne związane z Cent...
Ilustracja przykładowa.
Drużyny z powiatu kozienickiego nie najlepiej rozpoczęły nowy sezon w klasie A i w okręgówce. W 1....

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook