Dzisiaj jest piątek, 20 kwietnia 2018 r., 110 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Imprezy na Polance mają niepowtarzalny klimat. Za nami 35. Dni Garbatki
Dodał: MariuszBasaj, 17-07-2017 09:09, odsłon: 4009
Fragment koncertu grupy Spike. Fot. Mariusz Basaj
Fragment koncertu grupy Spike. Fot. Mariusz Basaj

Program dla dzieci, gala nagrody "Garbacka Szycha", koncerty disco polo oraz zabawa taneczna - tak w największym skrócie wyglądały 35 Dni Garbatki. Jak zawsze w ten lipcowy weekendowy Polankę odwiedziły setki osób.

Dni Garbatki to jedna z najbardziej charakterystycznych imprez w regionie. Klimat Polanki świetnie współgra z tego typu przedsięwzięciami, a każdego roku to wydarzenie przyciąga setki osób. Nie inaczej było 16 lipca.

 

Niedzielny finał w tym roku poprzedziło sobotnie spotkanie przedstawicieli "trzeciego wieku", czyli Dzień Seniora. Był przegląd zespołów wokalnych, a także koncert Tadeusza Woźniakowskiego - zasłużonego polskiego piosenkarza, śpiewaka operowego i kompozytora i aktora. Tego dnia nie mogło zabraknąć nieśmiertelnych szlagierów, które bawią i wzruszają mimo upływu lat.

 

Dla małych i dużych

 

Jak zawsze program Dni Garbatki ułożony był tak, by nie zabrakło zarówno atrakcji dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na najmłodszych czekała "lekcja czarnej magii", czyli pokaz iluzji w wykonaniu Grzegorza Klata. Artysta miał w zanadrzu kilka ciekawych sztuczek, a na scenie towarzyszyły mu dzieci z publiczności.

 

Dodatkowo dzieci wzięły udział w zajęciach fitness dla najmłodszych, było też wspólne śpiewanie polskich wersji przebojów z muscialu "Mamma Mia".

 


Dzieci bardzo chętnie towarzyszyły iluzjoniście na scenie. Każde chciało wziąć udział w którymś z magicznych numerów.

 

Szycha nr 7

 

O godz. 17:00 przyszła pora na oficjalną inaugurację imprezy, której dokonali wójt Robert Kowalczyk oraz przewodniczący rady Włodzimierz Mazur. - Bardzo się cieszę, że państwo zgromadziliście się dzisiaj tak licznie. Cieszę się, że do Garbatki przyjeżdża coraz więcej osób. Mam nadzieję, że czujecie się tu dobrze, wypoczywacie i bawicie się. Dziękuję państwu za to serdecznie - mówił gospodarz gminy.

 

Od 7 lat podczas Dni Garbatki wręczana jest specjalna nagroda - tzw. "Garbacka Szycha". Wyróżnienie to trafia do osób szczególnie zasłużonych dla gminy, które swoją aktywnością przyczyniają się do jej rozwoju i promocji.

 

- W tym roku Szychę Garbacką szychę otrzymuje człowiek wielce zasłużony. To osoba bardzo skromna, którą widać przede wszystkim na różnego rodzaju uroczystościach patriotycznych. To nasz garbacki kombatant, przewodniczący Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polski i Byłych Więźniów Politycznych w Garbatce-Letnisku. Koło to jest jedynym kołem gminnym w okolicy, a od 10 lat jego przewodniczącym jest pan Bolesław Warchoł. To on w dniu dzisiejszym otrzymuje to wyróżnienie - powiedział Robert Kowalczyk.

 


Garbacką Szychę laueratowi Bolesławowi Warchołowi wręczyli wójt Robert Kowalczyk oraz przewodniczący rady gminy Włodzimierz Mazur.

 

Wysiadka, bo Garbatka

 

W niedzielę wręczono także nagrody autorom najciekawszych projektów koszulki promocyjnej Gminy Garbatka-Letnisko. Konkurs został ogłoszony w kwietniu, a jego rozstrzygnięcie miało miejsce w czerwcu. Projekty, których oceniała specjalna komisja, która wybrała trzy z nich. Te ostatecznie w dużej mierze zostały połączone. Za najciekawszy projekt uznano "Wysiadka, bo Garbatka" autorstwa Krzysztofa Barana. Wyróżniono także prace Agaty Szczechuli i Karoliny Dymińskiej.

 


Najciekawsze projekty pozwoliły wspólnie stworzyć nową koszulkę promocyjną Gminy Garbatka-Letnisko. Ich autorzy zostali w sobotę nagrodzeni.

 

Był i kabaret

 

Tradycją Dni Garbatki są również występy kabaretów. Tym razem przed zgromadzoną wokół "Grzybka" wystąpił Kabaret Pirania z Kielc. Formacja, której twórcą był ś.p. Andrzej Kaczmarek, przez lata ewoluowała, a w niedzielę artyści zaprezentowali zarówno nowe skecze, jak i odświeżone wersje swoich klasyków typu "Kunia znasz?"

 


1/2 Kabaretu Pirania na scenie Grzybka.

 

Finał z disco polo

 

Chwilę potem przyszła pora na zabawę w rytmach disco polo. Co prawda, w niedzielę w Garbatce miał wystąpić radomski rockowy zespół Lustro, ale muzyków zatrzymały sprawy losowe.

 

W tej sytuacji na scenie pojawił się duet Electiv. Formacja z Sandomierza coraz śmielej poczyna sobie na rynku disco polo, a jej teledyski wyświetlane są w popularnej stacji PoloTV. W niedzielę zaprezentowali m.in. takie utwory jak "Pozostań w sercu" czy "Daj mi buziaka". Gwiazdą wieczoru była inna grupa disco polo - Spike, którzy znani są z takich przebojów jak "Czary mary", "Jesteś mała jeszcze za mała" czy "Najlepsza". Imprezę w Garbatce zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin.

 


Impreza jak zwykle spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Dni Garbatki przez lata wyrobiły sobie swoją markę.

 

Aneta Trocińska z duetu Electiv zapraszała do wspólnej zabawy.

 

Gwiazdą wieczoru była grupa disco polo - Spike.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Jeszcze dwa dni temu egzaminy były dla gimnazjalistów wielką niewiadomą, dziś jest już po wszystkim Fot. P.Nowak
To były trzy nerwowe dni, w czasie których gimnazjaliści musieli wykorzystać wiedzę zdobytą w cz...
fot. ZS nr 1/LO nr 1 w Kozienicach
W czwartek 19 kwietnia obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie. Z tej okazji Mu...
fot. I.Światkowska
13 kwietnia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach brali udział w Finale Międzypowiat...
fot. KZ
Piękna wiosenna aura, ruch na świeżym powietrzu i edukacja. Po raz kolejny Nadleśnictwo Kozienice zorgani...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook