Dzisiaj jest wtorek, 17 lipca 2018 r., 198 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Gmina Gniewoszów. Za nami I Spartakiada Sołectw i Festyn Rodzinny
Dodał: MariuszBasaj, 05-06-2017 10:22, odsłon: 4804
Przeciąganie liny wzbudziło wiele emocji. Fot. Mariusz Basaj
Przeciąganie liny wzbudziło wiele emocji. Fot. Mariusz Basaj

Sławczyn i Zalesie zwyciężyły w I Spartakiadzie Sołectw Gminy Gniewoszów, którą rozegrano podczas niedzielnego Festynu Rodzinnego na terenie ZSP w Gniewoszowie. Przez cały dzień na mieszkańców czekały liczne atrakcje: zabawy dla dzieci, dmuchany plac zabaw czy występy artystów.

Festyn rozpoczął się już o godz. 13:00, a na dzieci czekali animatorzy z ISKRY. Było malowanie twarzy, kreatywne balony, ogromne bańki mydlane, zabawy animacyjne, a także bezpłatny dmuchany plac zabaw. Około godz. 14:30 na scenie wystąpili uczniowie z PSP Wysokim Kole i ZSP w Gniewoszowie, a wśród nich m.in. laureaci konkursu Music-Dance.

 


 Dzieci przygotowały m.in. pokaz tańcow polskich.

 

Około godz. 15:00 przyszła pora na rozpoczęcie Spartakiady Sołectw. Wszystkich przybyłych przywitał wójt Marcin Szymon Gac. - Dzisiejszy festyn organizowany jest z dwóch okazji. Pierwsza to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ponadto rozegramy dziś I Spartakiadę Sołectw, która mam nadzieję wpisze się w kalendarz naszej gminy i będziemy ją rozgrywać co roku. Życzę Państwu udanej zabawy, a najmłodszym uśmiechu na twarzy - mówił gospodarz gminy.

 


 Wszystkich przybyłych przywitał wójt Marcin Szymon Gac i życzył udanej zabawy.

 

Pierwsze zmagania

 

Następnie Danuta Błażyńska wyjaśniła zasady rywalizacji. Każdego roku do Spartakiady będą podchodzić trzy sołectwa, a następnie - w wielkim finale - zmierzą się zwycięzcy poszczególnych edycji. Wygrana przyniesie nie tylko satysfakcję, ale też wymierne korzyści dla danego sołectwa, np. w formie inwestycji.

 

W niedzielę do rywalizacji stanęły Oleksów, Regów Stary oraz Sławczyn z Zalesiem. Na przyszły rok mogą już szykować się Borek, Gniewoszów oraz połączone siły Kociołka, Mieściska i Sarnowa.

 

Szereg zabawnych konkurencji

 

Zgodnie z przewidywaniami zmagania przyniosły wiele emocji i dobrej zabawy. Zaczęło się kulinarnie, bo od prezentacji wcześniej przygotowanych ciast, które oceniała komisja w składzie: Elżbieta Łyszcz, Teresa Seredyn i Irena Bielawska. Za najlepsze uznano ciasto pani Haliny Stępień z Regowa Starego, która przygotowała słodki tort w kształcie łubianki truskawek - oczywiście z truskawkami na wierzchu.

 


 Ciasto pani Haliny zrobiło furorę!

 

Kolejne konkurencje były już sprawnościowe. Było obieranie jabłek na czas (1kg!) czy szypułkowanie truskawek. Ogromne emocje wywołało przeciąganie liny, zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Sporo problemów sprawiło cięcie drzewa na czas piłką "moja-twoja", a frajdy slalom rodzinny, w tym wożenie dzieci taczkami.

 

Na finał został rzut gumiakiem - do celu i na odległość. Do tej konkurencji mieszkańcy Sławczyna i Zalesia poprosili wójta, który rzucił całkiem niezły wynik.

 


Przeciąganie liny sprawiło sporą frajdę, ale to był też konkretny wysiłek!

 

Medale dla zwycięzców

 

Po dwugodzinnej rywalizacji w I Spartakiadzie Sołectw zwyciężyły Sławczyn z Zalesiem (18 pkt), drugie miejsce zajęły ex aequo Oleksów i Regów Stary, które zdobyły po 17 punktów. Medale zwycięzcom wręczył wójt Marcin Szymon Gac.

 

- Bardzo chciałem podziękować wszystkim za udział i zaangażowanie w zawody. Mieszkańcy dali z siebie wszystko, widziałem, że emocje były bardzo duże. A już za rok będziemy się przyglądać zmaganiom innych sołectw - mówił gospodarz gminy.

 


Zwycięzcy turnieju - mieszkańcy Sławczyna i Zalesia! 

 

Dalsza część festynu upłynęła pod znakiem występów artystycznych. Przed zebranymi wystąpiła Kapela Ludowa z Końskowoli, pokaz umiejętności kawaleryjskich dali jeźdźcy z 22. Pułku Ułanów Podkarpackich z Garbatki-Letniska. Był też występ kabaretu "Pirania", koncert disco polo Mr Sebii oraz wspólna zabawa taneczna z zespołem CDN.

 


Kapela z Końskowoli zaprezentowała wiązanke tradycyjnych piosenek ludowych.

 


Po raz kolejny do Gniewoszowa zawitali garbaccy ułani.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Ilustracja przykładowa.
Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami s...
Fot. Enea
Kilka akcji wolontariuszy Enei Wytwarzanie przy aktywnym udziale lokalnej społeczności i kilku tysięcy uc...
fot. Kamil Zapora / A©Arpass
W sobotę i niedzielę obchodziliśmy XXXVI Dni Garbatki. Impreza odbywała się na „Polance” oraz...
fot. Kamil Zapora / A©Arpass
Reprezentacja Francji została mistrzem świata w piłce nożnej. Pomimo, że Francuzi i Chorwaci mieli grać d...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook