Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 108 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) 200 osób wzięło udział w szóstej edycji Energetycznej Dychy.
Dodał: KamZap, 01-09-2018 13:11, odsłon: 1924
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W sobotę 1 września w Kozienicach 200 zawodników wystartowało w 6. edycji biegu Energetyczna Dycha połączonym z III Mistrzostwami Grupy Kapitałowej Enea. Jak wskazuje nazwa biegu, jego trasa liczyła 10 kilometrów. W tym roku triumfował Aleksander Dragan z Kielc, który w Kozienicach startował po raz pierwszy. Wśród pań najlepsza była Monika Kaczmarek z Łodzi.

Uczestnicy wystartowali w sobotę o godz. 10:30 z ulicy Jeziornej. Pobiegli w stronę Piotrkowic, następnie Opatkowic i wrócili od strony Zdziczowa do Ośrodka Rekreacji i Turystyki nad jeziorem. W sumie trasa wyniosła 10 km. Przed biegiem, wszystkich zgromadzonych na linii startu przywitał wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych Grzegorz Mierzejewski, który sam wziął udział w biegu. Życzył on także wszystkim powodzenia i bezpiecznego dotarcia do mety.

 

Po 20 minutach od startu na prowadzenie wyszedł Aleksander Dragan z Kielc. Na 8 kilometrze trasy zawodnik z numerem 29 miał już stumetrową przewagę nad pozostałymi biegaczami. Wtedy było już prawie pewne, że to on będzie zwycięzcą tegorocznej Energetycznej Dychy. Aleksander Dragan przekroczył linię mety po 32 min i 10,7 sekundach. Nie pobił on jednak rekordu tego biegu, który ustanowił Andrij Starzynski z Ukrainy (29:50,5). Mimo to dla zawodnika z Kielc jest to z pewnością ogromny sukces, ponieważ był to jego pierwszy start w Kozienicach, a ponadto jak sam przyznał, bieganie cały czas traktuje jak hobby.

 


Pierwszy start Alekdandra Dragana z Kielc był dla niego bardzo szczęśliwy.

 

Wśród kobiet pierwsza do mety dobiegła Monika Kaczmarek z Łodzi, która reprezentowała klub Asics FrontRunner Poland. Jej czas to 35 min 20,78 s. Ten wynik jest także dłuższy o ponad minutę od kobiecego rekordu na tej trasie Ukrainki Lilii Fiskovicz (34:09,8). W openie Monika Kaczmarek była czwarta.

 


Monika Kaczmarek z Łodzi była pierwszą kobietą na mecie, choć rekordu trasy nie pobiła.

 

Z kolei pierwszym zawodnikiem z Kozienic był Kamil Gmiński z klubu Wing Tsun Kung Fu Kozienice. Jego czas to 39 min 48,05 s. Był to jego trzeci występ w tym biegu. W openie zajął 21 miejsce, a wśród pracowników Enei drugie, bo pierwsze zdobył Przemysław Nowak z Radomia z czasem 38 min 35,54 s. Ogólnie Przemysław Nowak na mecie był 14. Wszystkie wyniki z podziałem na kategorie znajdziecie TUTAJ.

 


Kamil Gmiński - pierwszy kozieniczanin na mecie.

 

W biegu nie brała udziału legendarna już kozienicka biegaczka Danuta Woszczek. Jak wyjaśniała wynikało to z jej problemów z nogą, a także planowanym startem w biegu na 2000 metrów z przeszkodami w Maladze. Nie przeszkodziło jej to jednak zjawić się na Ośrodku Rekreacji i Turystyki, żeby kibicować zawodnikom.

VI Energetyczna Dycha wpisuje się w tegoroczne obchody Dnia Energetyka i Pożegnania Lata 2018, których sponsorem jest Enea Wytwarzanie. Przez cały dzień nad Jeziorem Kozienickim czeka mnóstwo atrakcji z tym związanych. O wszystkich przeczytacie TUTAJ.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kilka tygodni temu Przedszkolaki z Legia Soccer Schools w Kozienicach rozpoczęli zajęcia w sezonie wiosen...
Fot. Kamil Zapora
W czwartek 18 kwietnia odbyła się pierwsza po wyborach sołeckich narada sołtysów i przewodniczącyc...
ilustracja, źródło: polskatimes
Wniosek o dotację do budowy mostu na Wiśle w okolicy Świerży Górnych w ramach rządowego programu &...
Drugi tydzień z rzędu, Kino KDK zaprasza najmłodszych widzów na animację „Manu. Bądź sobą!&r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook