Dzisiaj jest piątek, 25 maja 2018 r., 145 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Wideo, zdjęcia) Hiphopowe święto w Kozienicach. Za nami kapitalny turniej breakdance
Dodał: MariuszBasaj, 11-06-2017 09:11, odsłon: 2972
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

Najlepsi b-boye i b-girls z całego kraju zawitali w sobotę do Kozienic, by wziąć udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Break Dance Kozienice City Breakers. Impreza stała na kapitalnym poziomie, a na scenie amfiteatru zobaczyliśmy niesamowite walki. Co warto podkreślić, po raz pierwszy wysoko uplasowali się młodzi reprezentanci naszego miasta! Turniejowi patronowały Kozienice24.pl

Zanim jednak wystartowały zmagania konkursowe, najmłodsi miłośnicy tego tańca mogli wziąć w specjalnych warsztatach z Dr HEFO, czyli Adamem Stefańskim. HEFO to jeden z najlepszych polskich zawodników, tancerz, choreograf i nauczyciel. Tańczy od 1997 roku, a na swoim koncie ma liczne sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Od dłuższego czasu zajmuje się również sędziowaniem na turniejach.

 


Nasze miasto - jak zawsze - reprezentowały różne składy teamu Kids in Action.

 

Kilka konkurencji, jedna miłość

 

Zawody rozgrywano całe popołudnie, do godzin wieczornych. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach. Najmłodsi tańczyli w walkach 2 vs 2, w dwóch przedziałach wiekowych: do lat 11 oraz 12-15 lat. Główną kategorią turniejową były walki 3 vs 3 i tutaj nie było żadnych ograniczeń wiekowych. Dodatkowo rozegrano tzw. power moves contest. Tuż po rozpoczęciu turnieju, ekipy - drogą losowania - zostały połączone w pary (w razie potrzeby w trójki), a całość rywalizacji rozgrywano na zasadzie drabinki. Zespół, który przegrał bitwę odpadał z gry.

 

Zmagania oceniali uznani bboye: Wezyr i HEFO z Polski oraz Beetle z Rosji. Wszyscy trzej mają na swoim koncie liczne sukcesy taneczne, a w Kozienicach sędziują zawody od pierwszej edycji (poza Beetlem). Za muzykę odpowiedzialni byli natomiast DJ Zielak, Jarek Kulik i Dominik Trębski, którzy razem zadbali o wyjątkową oprawę. Imprezę jak zawsze prowadził Rufin MC.

 

 

Wytańczyli konkretną gotówkę

 

B-boye mieli o co powalczyć, bo najlepsza ekipa w głównej kategorii zgarnęła w sobotę 3000 zł. Zmagania potrwały do około godziny 20:00, a 45 minut później przyszła pora na rozdanie nagród. Tę uroczystość otworzyła dyrektor KDK Elwira Kozłowska, która podkreśliła jak dużym wyzwaniem organizacyjnym jest ta impreza. Ponadto złożyła podziękowania dla Michała Wójcika, który jest pomysłodawcą i głównym koordynatorem przedsięwzięcia.

 


 Dyrektor Elwira Kozłowska podziękowała Michałowi Wójcikowi za zaangażowanie w organizację tej imprezy.

 

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczyli: dyrektor KDK Elwira Kozłowska, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM Jarosław Traczyk, instruktor KDK Michał Wójcik oraz sędziowie turniejowi.

 

W kategorii do lat 11 pierwsze miejsce zajęła ekipa Kids Team Young (Kancik i Głośny), przed Studio 33 i duetem Filip / Oskar z Łodzi. Czwarte miejsce wywalczyli kozieniczanie z Kids in Aciton (Ja-Maja i Bartex). Co więcej, 7-letni Bartex to najmłodszy z uczestników turnieju!

 


 Ja-Maja i Bartex zajęli wysokie 4. miejsce.

 

Kategorię 12-15 lat zdominowała ekipa Coolkids Flavour. MadMax i Axel wywalczyli 1. miejsce, a tuż za nimi byli ich koledzy Wigor i AnteOne. Trzeci był Lumbago Team, a czwarty Monster Munch.

 

Mniejszą popularnością w tym roku cieszył się power moves contest. Wygrał Kiru (Biała-Podlaska), przed Mliko (Radomsko), który regularnie wygrywał w Kozienicach.

 

Największe emocje, a także najwyższy poziom zaprezentowali zawodnicy w walkach 3 vs 3. Ostatecznie wygrała ekipa Momentum Crew z Warszawy. 

 


 Zwycięzcy tegorocznego turnieju - Momentum Crew wraz z organizatorami.

 

Drugie miejsce zajęli dobrze znani w naszym mieście z poprzednich turniejów Skill Fanatikz (Warszawa), trzecie Coolkids Flavour (Kraków), a czwarte Funky Side (Mielec).

 

Zwieńczeniem imprezy był koncert Spalto, Fu, DJ 600V oraz formacji Kaliber 44. Galerię z koncertu opublikujemy w oddzielnym materiale.

 

Organizatorami wydarzenia byli jak zawsze Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Gmina Kozienice przy współpracy z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu. Sponsorem głównym imprezy była Enea Wytwarzanie. Patronat Honorowy nad turniejem sprawował burmistrz Tomasz Śmietanka, a medialny Kozienice24.pl

 


Każdego roku turniej przyciąga kilkudziesięciu świetnych zawodników z całego kraju.

 

Od samego patrzenia na niektóre ruchy może rozboleć głowa.

 

 Kiru wygrał power moves contest.

 

Nie tylko kręcenie się na głowie potrafi wprawić w zachwyt. B-boye zaprezentowali szereg ciekawych ruchów.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. archiwum
Piknik i festyn rodzinny, rajd rowerowy, sportowe emocje, spotkanie literackie oraz uroczystość patriotyc...
Źródło: funpage grupy Rokiczanka na Facebooku
Już 2 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. W tym roku w odróżn...
fot. Kozienice24
W czwartek 24 maja w urzędzie miejskim odbyła się narada sołtysów i przewodniczących komitet&oacut...
kadr z filmu
W tym tygodniu w repertuarze kina KDK trzy filmy w tym premiera ogólnopolska „Futrzaki rusza...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook