Dzisiaj jest piątek, 03 lipca 2020 r., 185 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[WIDEO] Z Kozienic do Warszawy poniżej godziny. Podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowej linii kolejowej
Dodał: MaG, 01-10-2019 18:17, odsłon: 4396
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Gminą Kozienice list intencyjny w sprawie współpracy przy opracowaniu koncepcji programowo-przestrzennej określającej możliwość budowy linii kolejowej łączącej Gminę Kozienice z siecią kolejową.

Dzisiejsze podpisanie umowy odbyło się w obecności szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marka Suskiego, wicemarszałka senatu Adama Bielana, posła na sejm Anną Kwiecień oraz wójta gminy Głowaczów Huberta Czubaja.

 

Podpisany list intencyjny między zarządcą narodowej infrastruktury kolejowej PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. a gminą Kozienice umożliwi zlecenie opracowania koncepcji programowo – przestrzennej, która określi możliwości techniczne, zakres oraz szacunkowe koszty przedsięwzięcia. Koncepcja zakłada możliwość budowy linii, która połączy linie kolejowe nr 77 Bąkowiec – Kozienice i nr 76 Janików – Świerże Górne (przebiegające przez teren gminy Kozienice) z linią kolejową nr 8 Radom – Warszawa przy miejscowości Warka.

 

Umowę podpisał Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.


Moment historyczny

- Tak naprawdę ten dzisiejszy dzień jest szczególny dlatego, że on otwiera drogę do budowy nowej linii kolejowej. Jak było wspomniane, na razie w skali kraju mamy kilka inicjatyw związanych z odbudową linii kolejowych natomiast jest to pierwsza umowa, która mówi o liście intencyjnym mówiącym konkretnie o budowie zupełnie nowej linii kolejowe - powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - 22 kilometry linii kolejowej przechodzącej przez kilka gmin umożliwi po zakończeniu modernizacji przejazd z Kozienic do centrum Warszawy w czasie poniżej godziny - dodał prezes

-  Jesteśmy świadkami momentów historycznych a może współtwórcami  wielkich inwestycji strukturalnych, o których mówił pan minister czyli Centralny Port Komunikacyjny, lotnisko w Radomiu, kolej, to wszystko się wpisuje w jeden wielki program odnowy(…). Te wszystkie inwestycje jak wiemy to rozwój gospodarczy,  miejsca pracy, turystyka ale również wymiana kulturalna.  – mówił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.

 Strategia PiS

- To jest z jeden z elementów strategii Prawa i Sprawiedliwości rząd postanowił odtworzyć linie kolejowe, które były likwidowane przez ostatnich 30 lat jak również umożliwić komunikację w tych miejscowościach, w które kolei były pozbawione. - mówił podczas konferencji  szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski

 


- Panie prezesie bardzo dziękuję za tak szybkie podjęcie tych działań, które jeszcze nie tak dawno zasygnalizowawszy na spotkaniu w Warszawie. Jak widać wielka przychylność zarówno pana prezesa jak i PKP do właśnie tego rodzaju takich inwestycji sprawia, że dzisiaj tutaj stajemy przed państwem i mamy ogromną przyjemność poinformować nie tylko mieszkańców Kozienic ale całego regionu, że pojawia się wielkie światło w tunelu na, którego końcu jest właśnie szansa na to, że Kozienice zostaną skomunikowane linia kolejową i stąd będą mogli mieszkańcy dojeżdżać do Warszawy, Warki do Centralnego Portu Komunikacyjnego – dodała poseł Anna Kwiecień

 

 

 

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Przed wyborami wszystko można ......
01-10-2019, 20:30:45
+ 39
0
odpowiedz
Amator
I tyle z tego będzie...
01-10-2019, 23:02:04
+ 34
0
odpowiedz
pociągi widma przystanki itp ,a ja wam zrobie autostradę z kozienic na lotnisko do radomia czas 20 minu,oj ale jaja,
02-10-2019, 20:04:58
+ 18
- 3
odpowiedz
Udało się z peronem we Włoszczwej, to i tu się uda
03-10-2019, 16:27:33
0
- 14
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...
Interwencje strażaków spowodowane dzisiejszą burzą dotyczyły głównie podtopień lokaló...
Fot. archiwum - 62. Wyścig Dookoła Mazowsza w Kozienicach 2019
Wielkie zawody o charakterze krajowym i międzynarodowym, ale również szereg bezpłatnych zajęć dla ...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statysty...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook