Dzisiaj jest niedziela, 09 sierpnia 2020 r., 222 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[WIDEO/FOTO] Pamiętają i kochają. „Podróż sentymentalna - 70 lat od powołania MG MZKS Kozienice"
Dodał: DL, 24-10-2019 21:11, odsłon: 3036
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Czwartkowy wieczór był nie lada gratką dla kibiców nieistniejącego już klubu MG MZKS Kozienice. Z okazji 70 lat od powołania klubu odbyło się otwarcie wystawy upamiętniającej historię drużyny. Liczne fotografie, pamiątki, medale oraz puchary będzie można podziwać w Centrum Kulturalno-Artystycznym do 22 listopada. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do hali sportowej przy ul. Głowaczowskiej 48 w Kozienicach i tam docelowo będzie miała swoje miejsce.

 

Otwarcie wystawy rozpoczęło się o godz. 18.00 w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Licznie przybyli fani, działacze, oraz także piłkarze kozienickiego klubu udali się w sentymentalną podróż do minionych lat, gdzie ich ukochana drużyna walczyła o trofea gromadząc na stadionie całe rzesze kibiców. Inicjatorem wystawy, która została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Kozienice był Kamil Janeczek.

 

Tę wyjątkową rocznicę rozpoczął pokaz rac. Czerwone race rozświetliły Kozienice - tak fani MG MZKS Kozienice uczcili ten wyjątkowy dzień dla wszystkich fascynatów sportu w Kozienicach. Następnie wszyscy przybyli goście udali się do patio Centrum Kulturalno-Artystycznego, gdzie podziwać można było między innymi blisko trzysta fotografii.

 


 Burmistrz Piotr Kozłowski wraz z inicjatorem wystawy Kamilem Janeczkiem dokonali oficjalnego otwarcia wystawy.

 

Inicjator wystawy Kamil Janeczek przywitał wszystkich gości, zabierając kilka słów o samej wystawie. - Witam trenerów, działaczy, piłkarzy, a także kibiców, którzy w tak atrakcyjny kolorowy sposób otworzyli naszą wystawę. Na wystawie znajduje się około trzysta fotografii. Są one umieszczone na dwudziestu czterech antyramach. Starałem ułożyć się je w sposób chronologiczny. W szklanych gablotach znalazły się puchary i trofea. Jeden z najcenniejszych eksponatów stanowi puchar za awans do trzeciej ligi. Można znaleźć również puchary drużyn młodzieżowych. Znalazły się także listy gratulacyjne z okazji 50. rocznicy klubu i wiele innych ciekawych eksponatów - opowiadał Kamil Janeczek.

 


 Podczas wystawy zaprezentowany został materiał filmowy z najlepszymi ujęciami i bramkami od sezonu 1994/1995 do sezonu 2005/2006.

 

Burmistrz Piotr Kozłowski nie ukrywał podczas otwarcia wystawy sympatii, którą nieprzerwanie darzy kozienicki klub. - Prawie 60-letnia historia klubu. Są nadal ludzie, którzy żyją emocjami i wspomnieniami, którzy także grali i działali w tym klubie, oraz kibicowali. Byłem wśród nich, szczególnie w latach dziewięćdziesiątych. To byli koledzy z osiedla, z którymi grało się na podwórku, a później oglądało się ich na stadionie. Były też osiągnięcia sportowe i to wszystko motywowało ludzi do kibicowania. Stadion był mocno wypełniony. Czuło się związek i zżycie - klubu, zawodników z mieszkańcami. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa i mogłem jej pomóc. Po prawie 13 latach od ostatniego meczu wróciliśmy sentymentalnie do tamtych czasów - mówił burmistrz.
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
BRAWO PANIE KAMILU! SUPER POMYSŁ!
25-10-2019, 08:28:28
+ 5
0
odpowiedz
Pomysł Pierwsza Klasa. Jest szansa aby Klub z Kozienic, znów grał pod barwami żółto zielonymi. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby na bazie Energi, reaktywować MKS.
29-10-2019, 12:45:21
+ 1
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook