Dzisiaj jest piątek, 18 października 2019 r., 291 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO] Ochotnicze Straże Pożarne w Garbatce-Letnisku i Bąkowcu zyskały nowe wozy
Dodał: KamZap, 28-04-2019 15:16, odsłon: 1826
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W niedzielę 28 kwietnia w Garbatce-Letnisku obchodzony był Gminny Dzień Strażaka. W czasie uroczystości miało miejsce oficjalne przekazanie nowych wozów strażackich dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce-Letnisku i Bąkowcu.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. NNMP w Garbatce-Letnisku. Uczestniczyli w niej: przedstawiciele władz samorządowych w tym wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz i starosta kozienicki Andrzej Jung. Wśród przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej znaleźli się m.in. zastępca komendanta głównego PSP st. bryg. Tadeusz Jopek, mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica i komendant powiatowy PSP w Kozienicach mł. bryg. Kamil Bieńkowski. Ochotniczą Straż Pożarną reprezentował m.in.: wiceprezes zarządu oddziału wojewódzkiego OSP  Zbigniew Gołąbek, a także liczni druhny i druhowie.

W kazaniu ksiądz dziekan Augustyn Rymarczyk dużo mówił o odwadze, która jest tak potrzebna strażakom. Jako przykład niezłomnej postawy przywołał postać patrona strażaków świętego Floriana. Podziękował również strażakom za ich trud i poświęcenie.

 

Na straży bezpieczeństwa nas wszystkich


Po mszy wszyscy przeszli pod remizę strażacką w Garbatce-Letnisku. Tam na początku uczczono minutą ciszy wieloletniego prezesa i aktywnego działacza OSP w Garbatce Mariana Krekorę, który zmarł w zeszłym roku.

 

 

Wójt Garbatki-Letnisko Teresa Fryszkiewicz zacytował Edwarda Krokera, który pisał, że kiedy zostaje się strażakiem, zdaje się największy egzamin z odwagi. – Jakże aktualne są dzisiaj te słowa i jak mocno odzwierciedlają ciężką pracę naszych strażaków – mówiła wójt. Jednocześnie życzyła strażakom dalszych sukcesów w realizacji przyjętych celów i zadań, bezpiecznej służby i zawsze bezpiecznych powrotów z akcji.

 

W tym roku Gminne Święto Strażaka miało wyjątkowy charakter, ponieważ spełniło się wieloletnie marzenie druhów z OSP w postaci nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego marki Man. Instytucje, które współfinansowały jego zakup to Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (370 tys. zł), Krajowy System Ratownictwa Gaśniczego (225 tys. zł), Samorząd Województwa Mazowieckiego (130 tys. zł) i Gmina Garbatka-Letnisko (około 100 tys. zł).

Dzięki temu, że OSP w Garbatce-Letnisku dostało nowy wóz, również OSP w Bąkowcu wzbogaci się o nowy samochód typu ciężkiego marki Jelcz.

 

 

Symbolicznego przekazania kluczyków do obu wozów dokonali wspólnie: Teresa Fryszkiewicz, Tadeusz Jopek, Bogdan Łasica i Kamil Bieńkowski.


Dzisiejsza uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń dla osób zasłużonych dla OSP w Garbatce-Letnisku zarówno druhów jak i osób nie noszących mundurów, które przyczyniły się do rozwoju tej jednostki.

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Garbatce-Letnisku ma długą tradycję. Jednostka ta została założona w 1923, więc za cztery lata będziemy obchodzili jej 100-lecie.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Emilian Kamiński, fot. archiwum Teatru Kamienica
W sobotę, 26 października 2019 roku, o godzinie 18.00 w Elektrowni odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu...
fot.KKS
Siatkarze Enei KKS-u przegrali mecz II rundy wstępnej Pucharu Polski. W środę, 16 października, ulegli na...
fot.Wikipedia
Zarybianie Zagożdżonki z udziałem przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszaw...
O niemal 31% podrożał odbiór odpadów, a do 3,6 tys zł wzrosła dysproporcja między najtańszy...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook