Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Dużo zdjęć) Setki osób na pikniku w Kępeczkach. To była wspaniała sielanka w pięknych okolicznościach przyrody!
Dodał: MariuszBasaj, 21-05-2017 09:50, odsłon: 11038
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

Piękna pogoda, urzekająca Wisła i setki pozytywnie nastawionych ludzi. W sobotę na terenie Punktu Widokowego "Kępeczki" mieszkańcy Gminy Kozienice wspólnie świętowali Rok Rzeki Wisły. Nie zabrakło grilla, koncertów, regat na rzece czy wspólnej zabawy tanecznej. Atrakcji nie brakowało, a przy tak dogodnej pogodzie impreza okazała się strzałem w dziesiątkę! 

Samemu piknikowi towarzyszył szereg imprez towarzyszących i konkursów. Z Kozienic i okolic wyszły rajdy piesze, rowerowy oraz nordic walking. Z Dęblina wyruszyli kajakarze, żeglarze i flisacy; wcześniej ogłoszono też kilka konkursów: plastyczny, rękodzieła i fotograficzny. Punktem kulminacyjnym tych wszystkich wydarzeń było właśnie wspólne spotkanie w Kępeczkach.

 

Od rana na Punkcie Widokowym sporo się działo, a to choćby za sprawą Gminnego Pleneru Malarskiego. Młodzi artyści malowali krajobrazy pod okiem plastyka Tomasza Wróblewskiego i instruktor KDK Agnieszki Żarłak. Uczestnicy pleneru otrzymali z rąk dyrektor Elwiry Kozłowskiej certyfikaty za udział w plenerze. Kozienicki Dom Kultury przygotował na ten dzień także szereg innych atrakcji, np. warsztaty dla dzieci z Grupą Twórczą Vena. Kozieniccy twórcy wystawili także swoje przepiękne stoiska.

 

 Dyrektor Elwira Kozłowska i plastyk Toamsz Wróblewski pogratulowali uczestnikom pleneru. 

 

Żar z nieba, muzyka na żywo i piękna Wisła

 

Około godz. 15:00 do Kępeczek przypłynęli uczestnicy spływu z Dęblina; wśród nich byli m.in. goście z dalekich Kaszub. Z kolei na scenie pojawił się zespół Quatro Band, który bawił zebranych coverami znanych i lubianych przebojów.

 

W międzyczasie była okazja do wręczenia nagród uczestnikom różnych konkursów. KDK zorganizował konkurs plastyczny "Uroki rzeki Wisły". W kategorii klas I-III przyznano trzy II miejsca, klas IV-VI - Agata Zabiegałowska (PSP 3), a wśród gimnazjalistów najlepsza była Zofia Lewandowska (PG 1).

 

Natomiast Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice i jej Filie nr 1 i nr 8 ogłosiły kolejno konkursy rękodzieła oraz fotograficzny. W pierwszym z nich triumfował Janusz Karaś za obraz "Zakole Wisły", II miejsce zajęła Henryka Chachaj za jej wiklinową "Wiślaną pannę", a trzecie Zbigniew Kurasiewicz za płaskorzeźbę "Wisła Kępeczki". Wszystkie prace będzie można zobaczyć podczas wystaw, które zostaną zorganizowane w całym powiecie.

 

Z kolei w konkursie fotograficznym, wśród uczniów ze szkół podstawowych najlepsza była Maja Serafin (ZSP Zajezierze), która wykonała m.in. świetne zdjęcie mostu na Wiśle. Maja triumfowała też w poprzednim konkursie fotograficznym Mediateki. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął Jakub Cytryniak (PG 2).

 


 Już o 15:00 na terenie punktu było sporo osób, które przywitały żeglarzy.

 

Tego dnia rozegrano także szereg innych konkursów, m.in. wędkarskie czy przewoźników Wiślanych. Były też nagrody dla uczestników regat. Sielanka trwała w najlepsze, na wszystkich chętnych czekał grill czy kuchnia flisacka, a zabawę umilała dobra muzyka.

 

Około godz. 17:30 przed zebraną publicznością wystąpiła Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Furioso". Młodzi artyści zagrali szereg pięknych melodii, w tym te znane z polskiej kinematografii.

 


 Jedną z atrakcji był występ KMOD "Furioso" ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach.

 

Nie mogło zabraknąć nagród i dyplomów dla zawodników konkurencji żeglarskich, które wręczył dyrektor KCRiS Marcin Zmitrowicz. To właśnie KCRiS było głównym organizatorem imprezy.

 

Nad Wisłą się urodziłem

 

Około godz. 18:00 przyszła pora na oficjalne otwarcie imprezy, którego dokonali burmistrz Tomasz Śmietanka i starosta Andrzej Jung. Gospodarz gminy odniósł się do utworu Władysława Broniewskiego "Nad Wisłą się urodziłem..." - Gdzieś nam z lat szkolnych nam ten tekst dzwoni w uszach. Mi w szczególności, bo ja tam się urodziłem niedaleko. Od dziecka ta Wisła była dla mnie czymś wielkim, niepojętym, gigantycznym. Dla nas wszystkich Polaków jest ogromnym skarbem narodowym, który na nowo odkrywamy - mówił Tomasz Śmietanka, dodając - Dolina Środkowej Wisły to bardzo malownicze miejsce. Pięknie ukształtowana i z bardzo urodzajna ziemią, to jest nasz skarb, skarb również Powiślaków.

 

Natomiast starosta Andrzej Jung odniósł się do bardziej technicznych aspektów związanych z Wisłą. Krótko opowiedział o planach umocnienia wałów kolejno w Regowie, w Kępeczkach i na terenie gminy Magnuszew, a także modernizacji wałów na Zagożdżonce.

 

Panowie złożyli również podziękowania na ręce Zdzisława Gołdy, wielkiego pasjonata Wisły i organizatora wielu przedsięwzięć związanych z tą rzeką.

 


Zdzisław Gołda to prawdziwy człowiek-orkiestra, pełen pasji miłośnik Wisły. W sobotę specjalne podziękowania złożyli mu burmistrz Tomasz Śmietanka i Starosta Andrzej Jung.

 

Sielanka w najlepsze

 

Chwilę potem przed widownią wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego. Grupa może pochwalić się wieloma nagrodami na festiwalach krajowych i międzynarodowych. W trakcie swojej ponad pięćdziesięcioletniej działalności odbył ponad 100 wyjazdów zagranicznych, odwiedzając wszystkie kontynenty. W Kępeczkach świetni artyści zanotowali swój trzeci kozienicki koncert w ciągu ostatniego półrocza. Nie zabrakło tradycyjnych tańców, znanych piosenek i wspólnego śpiewania i cudownej muzyki granej przez zespołową kapelą.

 

Nie lada atrakcją była wspólna potańcówka z zespołem. Wspólnie tańczona polka, polonez czy oberek dały całą masę radości. Chętnych do wspólnych tańców nie brakowało! Zwieńczeniem sobotniej imprezy była wspólna zabawa taneczna z zespołem Quatro Band.

 

Patronat medialny nad Kozienickimi Obchodami Roku Rzeki Wisły sprawowały Kozienice24.pl

 


Zespół Jawor zaprezentował się w barwnych strojach... 

 


... i zaprosił do wspólnej zabawy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
A ogóry kiszone,chleb ze smalcem i samogon też był?
21-05-2017, 13:24:00
+ 2
- 7
odpowiedz
Spróbowałem smalcu z pieczarkami, polecam. Ogórek też był :)
21-05-2017, 16:20:46
+ 2
0
odpowiedz
a samogon był? zapewne tez,skoro prezes maślanka zaszczycił swoją zapewne nie do końca trzeżwą osoba tą biesiadę:)
Dodane obrazki:
21-05-2017, 20:59:12
+ 4
- 2
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora/ Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Mundial w Rosji zbliża się wielkimi korkami. Dla wielu piłkarzy udział w nim należy do najwyższych wyr&oa...
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza na  festyn "Puszcza Miodem Pły...
Fot. KCRiS
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...
fot. Kamil Zapora
Ponad stu zawodników z całej Polski przyjechało na piątą edycję największych zawodów rowero...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook