Dzisiaj jest wtorek, 26 maja 2020 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
REMAX Sp. z o.o.
(Zdjęcia) Uczniowie PSP 4 w Jurze Krakowsko - Częstochowskiej
Dodał: KamZap, 17-05-2018 16:09, odsłon: 2034
Fot. P.Nowak
Fot. P.Nowak

Od 7 do 11 maja grupa 49 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach brała udział w zielonej szkole w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Był to czas nauki, poznawania nowych miejsc, ale także relaksu i dobrej zabawy.

Program wycieczki został tak zaplanowany i już w czasie przejazdu do Złotego Potoku młodzież rozpoczęła zwiedzanie. Pierwszym miejscem do zobaczenia było Muzeum Techniki w Chlewiskach. Uczniowie mieli okazję do poznania starej huty żelaza, a w niej maszyny do obróbki metali, wystawę motoryzacyjną. Są na niej prezentowane samochody i motocykle zarówno przedwojenne (takie jak polski Fiat 508, Tatra 57, Citroen BL 11) oraz powojenne (m.in. prototyp Syreny, Warszawa 223 kombi, Junak M10, SHL M04).

Następnie wycieczka udała się do pobliskiego rezerwatu geologicznego „Piekło Niekłańskie”. Rezerwat Skałki Piekło pod Niekłaniem to miejsce piękne, wyjątkowe i zdecydowanie warte odwiedzenia. Na miejscu uczennice klasy 2a Natalia Skiba i Amelia Worobiec przedstawiły wcześniej przygotowaną prezentację w ramach projektu z geografii.
 
Pierwszego dnia podróży uczestnicy wycieczki mieli jeszcze okazję do zwiedzenia z przewodnikiem Jaskini Głębokiej w masywie Góry Zborów. Po całym niezwykle satysfakcjonującym, ale i męczącym dniu był czas wypoczynku w hotelu.

W kolejnych dniach na trasie znalazły się: Pałac Krasińskich i park w Złotym Potoku, Źródła Elżbiety i Zygmunta, Zamek Ostrężnik z Jaskinią Ostrężnicką, skałki: Diabelskie Mosty i Bramę Twardowskiego, Pustynie Siedlecką, Jaskinię Na Dupce, Zamki Mirów i Bobolice, ruiny zamku w Ogrodzieńcu, grodu Birów i rezerwatu geologicznego Góra Zborów.

Po tak intensywnym uczniowie mogli skorzystać z różnych form relaksu jakie oferował hotel, a wśród nich: kryty basen, sauna, jacuzzi, siłownia, grota solna, bilard i tenis stołowy.

 


Czas wolny spędzany w hotelu był równie ciekawy jak cała wycieczka.


W wolnym czasie uczniowie przygotowywali sprawozdania, projekty, które mieli później przedstawić w szkole na wybranych przedmiotach. Jeden dzień był przeznaczony na rozwiązywanie testów z języka angielskiego.

Jedną z innowacji w czasie „Zielonej szkoły „ był „digital detox”, czyli kilka godzin dziennie bez korzystania z nowoczesnych technologii. W tym celu uczniowie oddawali na kilka godzin swoje smatrfony opiekunom. Początkowo niechętnie, ale w kolejnych dniach już bez większego problemu.

Niewątpliwie największą atrakcją, na którą wszyscy czekali, był całodzienny pobyt w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce. W Zatorze czekało na młodzież  10 dużych rollercoasterów, masa zjeżdżalni, sale widowiskowe czy punkty gastronomiczne - prawdziwa kraina bajek, nawet opiekunowie mogli poczuć się jak dzieci.

 


W takim miejscu jak to każdy może poczuć dziecięcą radość.


W drodze powrotnej wycieczka z Kozienic odwiedziła Święty Krzyż, choć wejście na Łysicę uniemożliwiła burza z gradem.

Opiekunami grupy byli: Krzysztof Caban, Janusz Rdułtowski, Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
25 maja miała miejsce konferencja prasowa dotycząca ponownego otwarcia Mazowieckiego Centrum Sztuki Wsp&o...
owiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statystyk...
fot.. Adrian Bartosiewicz
Świat walczy z kryzysem sanitarnym i ekonomicznym, a branża turystyczna jest jedną z najbardziej dotknięt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 9 programów inwestycji dla zadań drogowych, kt&o...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook