Dzisiaj jest niedziela, 23 lutego 2020 r., 54 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Rusza rekrutacja do nowych oddziałów przedszkolnych w PSP nr 4. Rodzicu, złóż wniosek!
Dodał: MariuszBasaj, 16-08-2017 17:03, odsłon: 4413
Nowe oddziały powstaną w PSP nr 4 / PG nr 1. fot PG1
Nowe oddziały powstaną w PSP nr 4 / PG nr 1. fot PG1

Od 17 sierpnia rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie ich pociech do nowo tworzonych oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 (dawne PG nr 1). Na dzieci czeka w sumie 50 miejsc.

Oddziały przedszkolne będą funkcjonowały na takich samych zasadach jak te w PSP nr 1 i PSP nr 3 (powstałych w ubiegłym roku) oraz w innych kozienickich przedszkolach, czyli z 10-ciogodzinną opieką oraz pełnym wyżywieniem (posiłki będą przygotowywane przez kuchnię szkolną). Dzieci będą miały zapewnioną opiekę od godz. 6:30 do 16:30.

 

Obecnie w szkole trwają intensywne prace remontowe. Przypominamy, że w wyniku reformy edukacji PG Nr 1 zostało przekształcone w PSP nr 4. Od września w placówce będą uczyły się dzieci w klasach I, IV i VII szkoły podstawowej, a także grupy przedszkolaków: dzieci 3- i 4-letnie. Władze gminy i dyrekcja szkoły przystosują budynek tak, aby był on odpowiedni dla młodszych dzieci.

 

- Jestem przekonany, że 1 września będziemy gotowi na przyjęcie naszych przedszkolaków, ale również dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Prace modernizacyjne i adaptacyjne zmierzają już ku końcowi tak, aby w pełni zapewnić komfortowe warunki do nauki, zabawy i odpoczynku naszym dzieciom - podkreśla Tomasz Trela, dyrektor palcówki.  Spotkanie z rodzicami przedszkolaków wstępnie zaplanowano na 31 sierpnia.

 

Złóż wniosek

 

Od 17 sierpnia do 21 sierpnia (do godz. 15:00) rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie ich dzieci do oddziałów w PSP 4. Wzory wniosku i załączników można znaleźć TUTAJ.

 

Do 22 sierpnia komisja rekrutacyjna będzie weryfikowała wnioski i tego dnia (do godz. 15:00) wywieszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. W dniach 23-24 sierpnia (do godz. 15) rodzice będą musieli potwierdzić przyjęcie swoich pociech, a 25 sierpnia poznamy ostateczne listy.

 

Trzylatki do przedszkola

 

Od roku szkolnego 2017/2018 gminy w całej Polsce muszą zapewnić miejsca w przedszkolu trzylatkom. Zmiany w systemie oświaty, do których dochodziło w ostatnich latach, spowodowały, że w wielu miastach Polski brakuje miejsc dla przedszkolaków. Często w przedszkolach dalej pozostają sześciolatki, które nie muszą rozpoczynać nauki szkolnej. Nowe oddziały to sposób na to, aby dzieci mogły mieć opiekę przedszkolną. Kozienice takie rozwiązanie wprowadziły już w zeszłym roku, tworząc oddziały w PSP nr 1 i PSP nr 3. System się sprawdził, a teraz kolejne oddziały powstaną w "Czwórce". Zgodnie z szacunkami Urzędu Miejskiego, miejsc powinno wystarczyć dla wszystkich maluchów.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
No i zniszczyli porządne gimnazjum z wieloletnimi tradycjami przemocowymi. Ja się weszło w jego progi to zawsze można było liczyć na serdeczne zwyzywanie, oplucie lub pobicie przez uczniów. Było dobrze, więc po co to zmieniać ? Szkoła przecież nadal mogła kształcić kulturystów tak jak do tej pory, a tężyzna fizyczna to przecież w dzisiejszych czasach skarb o który należy dbać. Eh, łza się w oku kręci. A panu Panie redaktorze ?
18-08-2017, 16:51:50
+ 3
- 1
odpowiedz
Tu może zadziwię, ale jestem jednym z pierwszych roczników, które ukończyły gimnazjum (aczkolwiek nie w Kozienicach).

Sam jestem zdziwiony jakim cudem udało mi się to zrobić bez konfliktów z prawem, a potem kontynuować naukę. Zdać maturę, zdobyć 4 dyplomy na UMCS-ie, pracować zawodowo przez kilka lat w różnych mediach. Przecież byłem w gimnazjum!

Zwalanie całej winy związanej z problemami wychowawczymi na gimnazja, to spłycanie sprawy. I to bardzo. W ciągu tych 20 lat zmieniło się znacznie więcej niż tylko system oświaty.

Dzieci od małego wychowują się w otoczeniu mediów elektronicznych, zwłaszcza Internetu, mają inny dostęp do najróżniejszych treści. Ba, same mogą je tworzyć, co często daje odwrotny skutek od zamierzonego. Łatwość publikacji sprawia, że w sieć trafiają rzeczy, które nie powinny, a to często przyczynia się do demoralizacji. Zmieniło się jeszcze wiele innych aspektów. 20 lat temu, w dobie ogromnego bezrobocia lat 90. wiele kobiet jeszcze zajmowało się domami, miało więcej czasu na to, by zwracać uwagę na swoje dzieci. Były też babcie. Takie "prawdziwe babcie", co to w ogromnej mierze wychowywały wnuczęta. Dzisiejsze często jeszcze pracują zawodowo, kiedy "mogłyby babciować". Takie czasy.

Autorytet nauczycieli był wyższy, wrażliwość społeczna inna, rodzice mniej roszczeniowi, itd. To, co kiedyś było czymś zwyczajnym, dziś rośnie do rangi afery.

Zmieniło się bardzo wiele. Czy likwidacja gimnazjów to dobry ruch? Na pewno kosztowny, a resztę czas pokaże. Wątpie jednak, że zmiana nazwy instytucji sprawi, że będziemy mieli uczniów zdyscyplinowanych jak 20-30 lat temu. nie tędy droga.
19-08-2017, 07:56:22
+ 3
0
odpowiedz
Nie no, wiadomo, uogólniłem troszkę. Nie wiem jak jest obecnie, bo dzisiejsi gimnazjaliści to w większości dzieci przyklejone do smartfonów i one nikomu krzywdy nie zrobią nawet jakby chciały. Ja chodziłem do Gimnazjum (właśnie tego) w czasach Giertycha (czasy "zero tolerancji", pomysły mundurków) słowem czasy eskalacji przemocy i 3 lata spędzone w tej budzie odbijają mi się czkawką do dziś. Oczywiście ktoś powie "mogłeś przypakować" i stawiać się, ale problem w tym, że nie mogłem. Nie każdy może, nie każdy chce. Mimo to mam sentyment do tej szkoły, bo to była szkoła życia, taka dżungla - zwłaszcza, że wtedy przypadał w dodatku wyż demograficzny. W 1 klasie na przerwie wśród setek osób przystawiono mi nóż do brzucha i poproszono o pieniądze, to już nie są zwykłe dziecięce zabawy chyba ? Na szczęście incydent się więcej nie powtórzył, ale w kolejnych latach doznałem wiele upokorzeń.
Czy to przez Gimnazjum jako takie ? Trudno powiedzieć, ale skoro problem został dostrzeżony to znaczy, że coś w tym jest.
19-08-2017, 15:15:23
+ 3
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
„Minimalizacja występowania na terenie powiatu kozienickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF&r...
Ciekawy pojedynek sparingowy czeka w sobotę piłkarzy Energii Kozienice. Zmierzą się oni z czwartoligową L...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwośc...
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook