Dzisiaj jest środa, 20 września 2017 r., 263 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Egzamin gimnazjalny 2017. Kozienickie szkoły powyżej średniej krajowej
Dodał: MariuszBasaj, 21-06-2017 07:00, odsłon: 3259
Ilustracja przykładowa / fot. archiwum
Ilustracja przykładowa / fot. archiwum

Uczniowie w całym kraju poznali wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Z tzw. "małą maturą" bardzo dobrze poradziła sobie młodzież z terenu gminy Kozienice. Z większości przedmiotów ich rezultaty były wyższe od średniej krajowej i porównywalne ze średnią mazowiecką. 

W gminie Kozienice egzamin gimnazjalny pisało w tym roku 274 uczniów, z czego 112 w PG nr 1, 126 w PG nr 2 i 36 w PG w Świerżach Górnych. Przypomnijmy, że egzaminy trwały aż trzy dni (19-21 kwietnia), a uczniowie mieli do pokonania sześć arkuszy: historii i WOS-u, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego na (zazwyczaj) dwóch poziomach.

 

Gdzie i co najlepiej?

 

Jeśli wziąć pod uwagę tylko Gminę Kozienice, to uczniowie PG nr 1 najlepiej poradzili sobie z historią i WOS-em, językiem polskim i językiem niemieckim na obu poziomach. Uczniowie "Dwójki" dominują jeśli chodzi o matematykę, przedmioty przyrodnicze oraz język angielski na obu poziomach.

 

Średnie wyniki z Gminy Kozienice są w każdym przypadku wyższe od średniej całego powiatu kozienickiego i znacznie wyższe od wyniku sąsiedniego powiatu radomskiego (z niektórych arkuszy o nawet 3-5 punktów procentowych).

 

Gorzej wypadamy natomiast na tle województwa mazowieckiego, to w dużej mierze zasługa warszawskich szkół, które wyśrubowały poziom. W skali kraju nie ma jednak powodów do wstydu, bo większość wyników jest lepsza od średniej krajowej - poza angielskim, ale na rzecz niemieckiego.

 

Poniżej publikujemy tabelę ze średnimi wynikami z poszczególnych arkuszy w danych szkołach, a także średnimi rezultatami na poziomie gminy / powiatu / województwa / kraju (w większej rozdzielczości TUTAJ).

 


 

Młodzież na setkę

 

Kozienicka młodzież nieźle poradziła sobie z tegorocznymi zadaniami, bo nie brakowało osób, które rozwiązały arkusze na 100%. W PG nr 1 egzamin na setkę przynajmniej jeden z testów zdało 20 uczniów: z czego 2 uczniów napisało dwa egzaminy "na maksa", a jedna osoba aż trzy arkusze. Najwięcej "setek" było tu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym - 17; do tego 2 z poziomu rozszerzonego. Ponadto 4 osoby bezbłędnie poradziły sobie z językiem polskim i 2 z matematyką.

 

W PG nr 2 arkusze na 100% wypełniło 16 uczniów, w sumie osiągając 20 "setek", w tym z polskiego, historii i WOS-u, matematyki i języka angielskiego.

 

W PG w Świerżach Górnych 100% z historii i WOS-u zdobyła jedna uczennica.

 

A w ocenie belfrów?

 

O komentarz w kwestii wyników tegorocznych egzaminów poprosiliśmy dyrektorów kozienickich gimnazjów. - Jestem zadowolony z wyników; obrazują one stały trend poprawy na tle województwa i kraju. Szczególnie cieszę się z ogromnego wzrostu w przypadku  języka polskiego oraz - kolejny rok - wysokiego poziomu przedmiotów przyrodniczych. W zdecydowanej większości zakresów wyniki tegorocznych egzaminów są wyraźnie wyższe od roku ubiegłego - mówi dyrektor PG 1 Tomasz Trela i dodaje: - To pozytywna recenzja zmian, jakie zaszły w procesie dydaktycznym w szkole; dopinguje do lepszej pracy nauczycieli i samych uczniów   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Policja Kozienice
"Kozienickich przedszkolaków kręci bezpieczeństwo przez cały rok" - pod takim hasłem policjanci z ...
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości proj...
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
"Koń, jaki jest, każdy widzi" to tytuł nowej wystawy, którą od czwartku 21 września będzie można o...
Fot. google
Władze gminy Magnuszew prowadzą konsultacje w sprawie zmiany nazw trzech ulic. Co prawda, termin na tego ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook