Dzisiaj jest niedziela, 25 marca 2018 r., 84 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia)Jak dwie krople wody... Bliźnięta opanowały Ogród Jordanowski
Dodał: MariuszBasaj, 14-06-2017 14:07, odsłon: 2453
fot. Grzegorz Dróżdż / OPPOJ
fot. Grzegorz Dróżdż / OPPOJ

W sobotę 10 czerwca, na placu zabaw Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach odbył się IX Zlot Bliźniaków. Wzięło w nim udział 19 par bliźniąt wraz z rodzinami.

Wszystkich przybyłych na to wydarzenie powitała Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, która kolejno zapraszała na scenę bliźniacze pary w celu zaprezentowania ich przed zgromadzoną publicznością. Po prezentacji dokonano wyboru bliźniąt najbardziej i najmniej do siebie podobnych. Za parę o bezwzględnym podobieństwie uznano Mateusza i Mikołaja Śnieżawskich z Warszawy. Parą o pokaźnym zróżnicowaniu zostali wybrani Olga i Szymon Grabowscy z Kozienic. Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymali specjalne statuetki w kształcie srebrnych jabłek oraz certyfikaty.

 

Po zakończeniu części konkursowej Urszula Strzelczyk wprowadziła zebranych w tematykę tegorocznego zlotu, jaką były kolory. Zapoznała zebranych z zasadami zabawy oraz przeprowadziła losowanie uczestników do pięciu barwnych drużyn: żółtej, czerwonej, pomarańczowej, zielonej i niebieskiej, nad którymi opiekę sprawowały patronki - instruktorki: Dorota Ziarkowska, Anna Sobota, Monika Kujawiak, Małgorzata Kowalik i Małgorzata Cieślak.

 

Kolorowe zmagania

 

Następnie każda z drużyn udała się do specjalnie przygotowanego stanowiska, na którym wykonywała zadania związane z danym kolorem. Wymyślano więc nazwę swojej barwnej krainy, jej herb i flagę. Układano hymn jej mieszkańców oraz opowieść o ich obyczajach, pracy, zajęciach w czasie wolnym oraz tradycyjnych specjałach kuchni. Przygotowano również barwne stroje narodowe. Uczestnicy zabawy mieli do dyspozycji odpowiednie narzędzia i materiały plastyczne w danym kolorze. W zabawie uczestniczyli również rodzice, którzy podsuwali ciekawe pomysły oraz chętnie włączali się w tworzenie strojów.

 

Po zakończonej pracy każda z drużyn zaprezentowała się przed publicznością. Na scenie wystąpili kolejno: mieszkańcy Krainy Bombowej Marchewkowej i Serduszkowa, Zielone Plamki, Żółtodzioby oraz obywatele Bluelandii. W strojach wykonanych wg własnego projektu opowiedzieli o życiu w państwie danej barwy i odśpiewali jego hymn. W nagrodę za pomysłowe prezentacje każda z drużyn otrzymała pamiątkowe parasole w odpowiednio dobranym kolorze oraz certyfikat uczestnictwa w IX Zlocie Bliźniaków.

 

Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie z zabawnymi rekwizytami w barwnej „fotobudce”. Spotkanie zakończono słodkim kolorowym deserem – lodami z truskawkami i galaretką. Przygotowano również orzeźwiającą herbatę. Poczęstunek był okazją do rozmów między dziećmi i wymiany doświadczeń miedzy rodzicami bliźniąt.

 

Więcej zdjęć z imprezy można znaleźć na facebookowym profilu Ogrodu Jordanowskiego - TUTAJ (klik).

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
źródło: wikipedia
Za naszym pośrednictwem Burmistrz Gminy Kozienice, Tomasz Śmietanka przekazuje swoje oświadczenie do mies...
fot. Grzegorz Dróżdż
19 marca  w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach miało mi...
fot. KDK
Podajemy godziny otwarcia Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach w okresie Świąt Wielkanocnych.
Zdrowych, pogodnych, spokojnych oraz wypełnionych wiarą i miłością Świąt Wielkanocnych. Ciepła płynącego ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook