Dzisiaj jest środa, 08 lipca 2020 r., 190 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet
Dodał: KamZap, 09-06-2019 20:25, odsłon: 2146
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Przez trzy dni Kozienice były stolicą polskiej kobiecej siatkówki plażowej. Od 7 do 9 czerwca już po raz siódmy w naszym mieście odbył się turniej, w którym zawodniczki mogły zdobyć cenne punkty w eliminacjach do Mistrzostw Polski w tym sporcie. Po dwóch dniach zaciętej walki puchar za pierwsze miejsce zdobyły i Magdalena Saad i Dorota Strąg.

Przez cały drugi weekend czerwca w Kozienicach rozegrano 42 mecze. W piątek i sobotę były to gry eliminacyjne, a w niedzielę spotkania finałowe. Pierwsze miejsce zajęły Magdalena Saad i Dorota Strąg z Tatarek Team po wygranej w ostatnim meczu z Izabelą Błasiak i Agnieszką Adamek. Saad już trzeci raz z rzędu stanęła na najwyższym miejscu podium w czasie turnieju w Kozienicach. Laureatkom pierwszego miejsca puchar burmistrza gminy Kozienice wręczył wiceburmistrz Kozienic Mirosław Pułkowski oraz przewodniczący rady miejskiej Rafał Sucherman.

 

Puchar za drugie miejsce, które trafiło do Izabeli Błasiak i Agnieszki Adamek to nagroda od sponsora turnieju, którym była Enea Wytwarzanie. Wręczył go wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczy Marcin Łukasiewicz i Mateusz Pułkowski.

 

Mecz o trzecie miejsce rozegrały między sobą pary: Justyna Tomala/Olga Klocek i   Michalina Tokarska/Magdalena Szczytowicz, a zwycięsko z tej potyczki wyszła pierwsza para. To do niej trafił puchar starosty kozienickiego, który dziewczynom wręczyli zastępca przewodniczącego rady powiatu Małgorzata Bebelska i radny powiatowy Tomasz Trela.

 

Para, która zajęła czwarte miejsce otrzymała puchar dyrektora Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Wręczyli go kierownik wydziału administracyjnego Edyta Pataj i kierownik wydziału sportu Sławomir Wach.

 

Po przyznaniu pucharów przyszedł czas na nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju, którą została Dorota Strąg. Otrzymała ona specjalną statuetkę od komisarza turnieju Ewy Bednarek.

Na zakończenie głos zabrał gospodarz turnieju. – Finał był bardzo pasjonujący, świetne wymiany i zagrywki. Nie ukrywam, że liczymy na więcej, dlatego już teraz zapraszamy na kolejny turniej za rok - mówił wiceburmistrz Mirosław Pułkowski.

 


W tym roku w Kozienicach triumfowały Dorota Strąg (z lewej) i Magdalena Saad.

 

Wyniki:

 

I - Magdalena Saad i Dorota Strąg

II – Izabela Błasiak i Agnieszka Adamek

III – Justyna Tomala i Olga Klocek

IV – Michalina Tokarska i Magdalena Szczytowicz

 

Organizatorem turnieju byli: Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Gmina Kozienice i Polski Związek Piłki Siatkowej. Patronat honorowy nad turniejem objął Piotr Kozłowski, burmistrz gminy Kozienice, a medialny Kozienice24.pl

 

Sponsorem turnieju była Enea Wytwarzanie.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.archiwum
Thunderstrike Fight League, 21 edycja odbędzie się już we wrześniu w Kozienicach. Taką informację w czwar...
fot.CKA
Za nami pierwsze warsztaty w ramach akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK”. Na dzi...
Projekcje dla dzieci, Kino na tarasie i premiera filmu „ZAGINIONA DZIEWCZYNA”, reż. Koji Fuka...
fot.Damian Latos/Agencja Arpass
Mateusz Morawiecki premier Polskiego Rządu z wizytą w regionie radomskim. Spotkania odbędą się w Kozienic...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook